افزایش ماندگاری عطر
برای همه ما اتفاق افتاده که از عطر یا ادوکلنی به دلیل عدم ماندگاری رایحه آن ناراضی باشیم؛ اما همه جوانب این مشکل، به خرید عطرهای اصل برنمی‌گردد. باید بدانید تکنیک‌هایی وجود دارد که برای افزایش ماندگاری عطر به شما کمک می‌کند تا عطر و ادوکلن خود را مدت بیشتری روی پوست و لباستان نگه دارید.

1. محل نگهداری عطر:

برای افزایش ماندگاری عطر خود، آن را در جایی مانند حمام یا مکان‌های گرم و مرطوب نگهداری نکنید. گرما، نور و رطوبت عطر و ادوکلن را تخریب می‌کنند و کیفیت آن را پایین می‌آورند. بهتر است عطر و ادوکلن را در محلی خشک و خنک مانند اتاقتان نگهداری کنید؛ اما به یاد داشته باشید که آن را دور از پنجره بگذارید.

2. نوع پوست:

از نظر علمی این موضوع اثبات شده است که ماندگاری عطر روی پوست چرب و مرطوب، بیشتر از پوست خشک است. بسیاری از مردم از داشتن پوست چرب احساس ناراحتی می‌کنند؛ اما زمانی که حرف از افزایش ماندگاری عطر به میان می‌آید، همین مشکل، نعمت بزرگی محسوب می‌شود. اگر پوست خشکی دارید، دقت کنید که برای افزایش ماندگاری عطر خود، قبل از عطر زدن پوستتان را مرطوب کنید. برای این کار می‌توانید از مرطوب‌کننده ای بدون رایحه مانند وازلین استفاده کنید تا تنها بوی عطر شما به مشام برسد.

3. قسمت‌های مختلف بدن:

قسمت‌های نبض‌دار و گرم بدنتان را مورد هدف اسپری قرار دهید تا باعث ماندگاری بیشتر عطر خود شوید. قسمت‌های مهم شامل مچ دست‌ها، گردن، آرنج، پشت زانو و روی قوزک پا هستند.

افزایش ماندگاری عطر
افزایش ماندگاری عطر

4. مالیدن مچ دست‌ها به هم:

برای افزایش ماندگاری عطر مچ دست‌ها را به هم نمالید. این کار، ساختار عطر را در هم می‌شکند و باعث می‌شود زودتر خشک شود. به عبارت دیگر، با این کار، نت‌های آغازین عطر (همان رایحه‌ای که در اولین اسپری عطر حس می‌کنید) به سرعت در هوا ناپدید می‌شوند و قبل از این که حتی از خانه خود بیرون بروید، بوی عطر از بین می‌رود.

5. تمیزی پوست:

بلافاصه پس از دوش گرفتن عطر بزنید؛ چون در این زمان، پوست شما مرطوب است و بیشترین قابلیت جذب را دارد. بعد از استحمام، بهترین زمان برای استفاده از عطر یا ادوکلن به منظور ماندگاری بیشتر عطر است.

6. محل اسپری کردن عطر:

عطر را روی پوست گرم اسپری کنید تا ماندگاری عطر افزایش دهید. این کار باعث می‌شود مولکول‌های عطر به راحتی روی پوست بنشینند و عطر در سراسر بدنتان پخش شود.

افزایش ماندگاری عطر
افزایش ماندگاری عطر

7. عطر زدن روی لباس:

راهکار دیگر  این است که عطر خود  را روی لباستان بزنید؛ اما نه به هر جای لباس! شما می‌توانید عطرتان را روی روسری یا پارچه‌ای بزنید؛ سپس آن را درون کاور لباسی که قصد پوشیدن آن را دارید، قرار دهید یا روی آستر کت خود اسپری کنید. این روش‌ها مانع ایجاد لکه بر اثر اسپری کردن عطر و ادوکلن روی لباس نیز می‌شود.

8. اسپری کردن عطر روی موها:

عطر را روی موهای خود اسپری کنید! این یکی از تکنیک‌هایی است موثر واقع می‌شود. در ضمن، اسپری کردن عطر و ادوکلن بلافاصله بعد از خروج از حمام، کمک می‌کند قبل از این که موهای شما خشک شوند، عطر را درون خود حبس کنند و هنگامی که قدم می‌زنید، رایحه عطر شما در فضا بپیچد و باعث افزایش ماندگاری عطر بشود.

9. اهمیت نت‌های عطر:

نت عطر و ادوکلن در افزایش ماندگاری عطر مهم است. نت پایه عطرها معمولاً همان چیزی است که باعث ماندگار بودن یا نبودن عطر می‌شود. به همین دلیل هم عطرهایی که پایه مشک، چوب، چرم و عنبر دارند، معمولاً از ماندگاری بیشتری نسبت به سایرین برخوردارند. به‌ علاوه، با افزایش غلظت این نت پایه، ماندگاری عطر نیز افزایش خواهد یافت. در مقابل، نت‌های مرکبات معمولاً خیلی زود و در کمتر از ۱۰ تا ۱۵ دقیقه از روی پوست شما خواهند رفت.

10. غلظت عطر:

همان طور که می‌دانید، هر عطری از یک رایحه و ماده روغنی در کنار مقداری حلال که معمولاً الکل است، ساخته شده. هر چه میزان ماده روغنی بیشتر و میزان الکل کمتر باشد، ماندگاری و دوام رایحه بیشتر خواهد بود. بنابراین، یکی دگیر از راهکارها انتخاب عطرهایی خالص‌تر با غلظت بیشتر است.

  • غلیظ‌‌‌ترین عطرها: ۱۵ تا ۴۰ درصد از روغن و ماده معطر
  • ادوپرفیوم: ۱۰ تا ۲۰ درصد از روغن و ماده معطر
  • ادوتویلت: ۵ تا ۱۵ درصد از روغن و ماده معطر

دیدگاهتان را بنویسید

جستجو در سایت

دسته بندی ها

درحال بارگذاری ...
بستن
مقایسه