کرم پودر

کرم پودر جزو مهم‌ترین محصولات آرایشی و پایه و اساس میکاپ شما است؛ چون می‌تواند جای جوش، لک و تمامی مشکلات پوستی را به خوبی بپوشاند. نکته مهم در این باره انتخاب درست این محصول با توجه به نوع و رنگ پوست است. کرم پودر مناسب می‌تواند یک درجه روشن‌تر از رنگ پوست شما باشد و پوستتان را شاداب، پر انرژی، صاف و بی‌لک نشان دهد. برای انتخاب درست این محصول آرایشی به نکته‌های زیر دقت کنید. ما روش انتخاب بهترین محصول برای پوستتان را به شما می‌گوییم.

پوست‌های خشک

افرادی که این نوع پوست را دارند، پس از استحمام روی پوستشان احساس کشیدگی و خارش پیدا می‌کنند. پوست‌های خشک معمولاً خیلی زود پوسته پوسته، تحریک و ملتهب می‌شوند. این گونه افراد به هیچ وجه نباید از پنکیک استفاده کنند. استفاده از انواع کرم پودرهای مایع با ویژگی آبرسان و پایه روغنی برای شاداب و مرطوب کردن پوست‌های خشک ضرورت دارد. در ضمن، پیش از میکاپ بهتر است که روی پوست خود مرطوب‌کننده مناسب بزنند.

پوست‌های چرب

پوست‌های چرب معمولاً منافذ باز و حالت براق دارند؛ چون روی پوست چربی وجود دارد. این نوع پوست‌ها مستعد بروز جوش و آکنه هستند. پس برای انتخاب کرم پودر بهتر است انواع بدون چربی (Oil Free)یا مات (Matt)را انتخاب کنند. بهترین کرم پودرها برای افرادی که پوست چرب دارند، انواع مایع با پایه آب هستند.

 

بیشتر بخوانید: روش های از بین بردن جوش صورت با قوی‌ترین داروهای خانگی!

خرید کرم پودر آموتیا شماره T30

 

پوست‌های مختلط

در افرادی که پوست ترکیبی یا مختلط دارند، پوست نواحی که اصطلاحاً به آن T Zone (پیشانی، بینی و چانه) گفته می‌شود، چرب است. بهترین محصولات برای این نوع پوست‌ها کرم پودرهای مایع با پایه آب هستند. در ضمن، بهتر است برای فصل سرما و گرما از کرم پودر مناسب پوست‌های خشک و کرم پودرهای مناسب پوست‌های چرب استفاده شود.

 

خرید انواع کرم پودرها از فروشگاه اینترنتی باستاره

کرم پودر

نکات مهم درباره خرید کرم پودر و استفاده از آن

  • هیچ‌گاه این محصول را روی پوست دست امتحان نکنید؛ بلکه آن را روی خط فک پایین بزنید. دقت کنید که کرم پودر مناسب شما نباید خطی بین گردن و صورت به وجود بیاورد. برای تست کردن رنگ کرم پودرها مقدار کمی از آن را روی صورت بزنید، آن را پخش کنید و سپس رنگ آن را زیر نور طبیعی ببینید.
  • پس از انتخاب کرم پودر مناسب، پوست خود را تمیز و مرطوب کنید و ۵ دقیقه صبر کنید تا مرطوب‌کننده جذب پوستتان شود.
  • مقدار مناسبی از کرم پودر را روی صورت بزنید. اگر پوشش کم مد نظرتان است، کرم را با انگشت روی پوست پخش کنید و اگر پوشش بالاتری می‌خواهید، از اسفنج یا براش استفاده کنید. کار را از قسمت وسط صورت شروع کنید و به اطراف بروید. دقت کنید کرم را در همه قسمت‌های صورت محو کنید. هرگز میزان زیادی کرم را روی پوست نزنید.
  • می‌توانید پیش از میکاپ، لک‌ها و تیرگی‌های پوست خود را با کانسیلر بپوشانید. کانسیلر باید بافتی سبک داشته باشد و رنگ آن یک درجه روشن‌تر از پوستتان باشد.
  • برای بیشتر کردن دوام کرم پودر روی صورت می‌توانید از محصولاتی مثل پودر فیکساتور در پایان میکاپ خود استفاده کنید.
  • پس از زدن کرم پودر، با کشیدن تکه‌ای پنبه روی پوست به صورت دورانی، اضافات آن را پاک کنید.
  • برای پوست بدن هیچ گاه از کرم پودرهای چرب استفاده نکنید. کرم پودرهای آکوا که با آب مخلوط می‌شوند، برای این منظور بهترین گزینه هستند.
  • بهترین کرم پودرها برای پوست‌های خشک و پیر، انواع منعکس‌کننده نور هستند تا چهره شما را شاداب روشن‌تر نشان دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

جستجو در سایت

دسته بندی ها

درحال بارگذاری ...
بستن
مقایسه