کرم دور چشم

یکی از مهم‌ترین قسمت‌هایی که در زیبایی صورت تاثیر دارد، پوست دور چشم است که می‌تواند با چین و چروک، سیاهی یا پف نامطلوب تاثیر بدی در ظاهر فرد ایجاد کند. پوست حساس دور چشم ها نیاز به مراقبت های ویژه ای دارد؛ شاید استفاده از یک کرم خوب یک قدم اساسی در حفظ زیبایی چشم ها باشد.

مزایای استفاده از کرم دور چشم

با توجه به نازک بودن پوست اطراف چشم، در صورت خشک بودن پوست، حتما باید از کرم های دور چشم استفاده شود؛ چرا که پوست های خشک سریعتر از پوست های دیگر، مستعد چین و چروک هستند. بسیاری از کرم های دور چشم برای آبرسانی و یا روشن کردن دور چشم و اطراف آن مورد استفاده قرار میگیرند.
از مهمترین ویژگی های کرم دور چشم، می توان به ضد حساسیت و بدون بو بودن آن نیز اشاره کرد. اگر کرم دور چشم شما دارای کافئین است، زیاد تعجب نکنید، این چنین کرم ها در سفت کردن پوست دور چشم استفاده می شوند و گردش خون را نیز بهبود می بخشند. برای اینکه پف دور چشم، سریعتر بهبود یابد، حتما کرم ضد پف دور چشم خود را در یخچال نگهداری نمایید و به صورت سرد استفاده نمایید.

بهترین کرم های دور چشم حاوی چه ترکیباتی هستند؟

 

کرم دور چشم حاوی چ ترکیباتی است؟

هیالورونیک اسید و سرامید : هیالورونیک اسید که به آن هیالورونان نیز گفته می‌شود به طور طبیعی در بدن وجود دارد و آب را به خود جذب می‌کند. به همین دلیل، زمانیکه به مرطوب کردن پوست اطراف چشم فکر می‌کنید هیچ چیز به اندازه این ماده مفید نخواهد بود. سرامید نیز ماده‌ای است که به جذب رطوبت کمک می‌کند بنابراین در کنار اسید هیالورونیک می‌تواند آبرسان خوبی برای پوست اطراف چشم شما باشد.

رتینول : رتینول به نوعی ویتامین A محسوب می‌شود و به ساخت کلاژن‌های پوست کمک می‌کند. علاوه بر این‌ها، رتینول موجب می‌شود پوست تقویت شده و رنگ آن روشن‌تر شود. بنابراین اگر تیرگی دور چشم دارید بهتر است به دنبال کرم دور چشم حاوی رتینول بگردید. اما این نکته را فراموش نکنید، رتینول موجب می‌شود پوست شما در برابر اشعه خورشید حساس‌تر شود، به همین دلیل پیشنهاد می‌شود کرم دور چشم را شب و هنگام خواب بزنید.

نیوروپپتاید: اگر پوست حساسی دارید بهتر است در کرم دور چشم شما به جای رتینول، پپتایدها وجود داشته باشند. پپتایدها همانند رتینول به تولید کلاژن و سفت کردن پوست کمک می‌کند با این تفاوت که ماده سبک‌تری نسبت به رتینول است، بنابراین برای پوست‌های حساس مناسب‌تر خواهد بود.

ویتامین C و E : در کنار ویتامین A، که در رتینول وجود دارد، ویتامین‌های C و E نیز آنتی اکسیدان‌های خوبی برای جوانسازی پوست هستند. ویتامین C به تولید کلاژن کمک کرده و از افتادگی پوست جلوگیری می‌کند و ویتامین E نیز نقش ریلکس کردن پوست و محافظت از آن را ایفا می‌کند. به ویتامین‌های A، C و E، سه ویتامین برای مبارزه با چروک‌های پوست گفته می‌شود.

کافئین: اگر زیر چشمانتان پف دارد، کرم دور چشمی که حاوی کافئین است به بهترین شکل می‌تواند این مشکل را برطرف کند. کافئین خاصیت آرامبخش داشته و کمک می‌کند رگ‌های زیر پوست جمع شوند که در نتیجه آن پف چشم از بین می‌رود.

برخی از کرم های دور چشم موجود در فروشگاه اینترنتی باستاره:

کرم دور چشم باباریا

 

 

کرم دور چشم باباریا

کرم دور چشم سه کاره مای

کرم دور چشم سه کاره مای

کرم دور چشم اریکه

کرم دور چشم اریکه

تکنیک استفاده از کرم دور چشم

استفاده از کرم دور چشم نیز تکنیک های خاصی دارد شما باید اول از گوشه داخلی چشم هایتان شروع کنید و سپس به سمت بیرون حرکت کنید یا اینکه از گوشه بیرونی چشم ها شروع کنید و به سمت داخل بیایید تا به بینی برسید. لازم نیست روی پلک ها هم بزنید ،البته اگر اصرار دارید ضرری ندارد اما بهتر است فقط شب ها بزنید چون وقتی روی پلک ها کرم می زنید در طول روز کرم با مواد آرایشی مخلوط می شود و ممکن است وارد چشم شود و مشکلاتی را به وجود بیاورد. البته بستگی به کرم مصرفی شما هم دارد. بعضی از کرم ها را نباید اصلا روی پلک ها زد البته روی بعضی از کرم ها نوشته شده که روی پلک ها نیزمی توان استفاده کرد. برای استفاده از این کرم ها ابتدا پاک کننده آرایشی و سپس تونر را قبل از مرطوب کننده و ضد آفتاب زده و سپس قبل از زدن هر نوع کرم آرایشی کرم دور چشم را بزنید. برای زدن کرم دور چشم نیز دقت کنید که آن را نمالیده و فقط با انگشت حلقه و با ضربات آهسته آن را دور چشم پخش کنید. زیرا کشیدن پوست خود باعث به وجود آمدن چروک می شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

جستجو در سایت

دسته بندی ها

درحال بارگذاری ...
بستن
مقایسه