کانسیلر

کانسیلر یک محصول آرایشی است که برای محو کردن نواقص و معایب پوست به کار می‌رود؛ ولی اگر به درستی از آن استفاده نکنیم، نتیجه برعکس خواهد بود! برای این که از این محصول درست استفاده کنید، ما در اینجا مراحل آرایش با آن را برایتان بازگو و به چند نکته مهم در این باره اشاره می‌کنیم.

 

مراحل استفاده از کانسیلر برای میکاپ بی‌نقص:

۱. پوست آماده کنید: اگر پوست شما برای میکاپ آماده نباشد، هر کاری هم که بکنید، نتیجه دلخواهتان را نمی‌گیرید. برای آماده‌سازی پوست خود ابتدا باید آن را با شوینده مناسب شست‌وشو دهید تا آلودگی، چربی و بقایای مواد آرایشی از روی آن پاک شود. شما می‌توانید این کار را با انواع پاک‌کننده‌ها و فیس‌واش‌ها نیز انجام دهید.

۲. ضد آفتاب بزنید: این کار جزو اصلی‌ترین نکات مراقبت از پوست است؛ پس آن را فراموش نکنید.

۳. از مرطوب‌کننده مناسب پوست خود استفاده کنید: این کار باعث می‌شود کرم پودر و کانسیلر بهتر روی پوست بخوابد و پوست حالت پوسته پوسته پیدا نکند. اگر پوست شما خشک است، این مرحله را به هیچ وجه جا نیندازید.

۴. پرایمر بزنید: اگر می‌خواهید نتیجه میکاپ شما حرفه‌ای‌تر باشد و پوشش خوبی را روی پوستتان ایجاد کنید، بهتر است حتماً از پرایمر استفاده کنید تا زیرسازی مناسبی برای آرایش داشته باشید. همچنین، باید بدانید که استفاده از پرایمر سبب افزایش ماندگاری آرایش شما نیز می‌شود.

۵. از کانسیلر مناسب استفاده کنید: با استفاده از کانسیلر می‌توانید جای لک‌ها و تیرگی زیر چشمان خود را بپوشانید. فقط در انتخاب رنگ و نوع آن دقت کنید. کانسیلرها رنگ‌ها و مدل‌های مختلفی دارند و هر خانمی باید متناسب با نوع و رنگ پوست و همچنین، مشکلات پوستی خود بهترین نوع را انتخاب کند.

 

کانسیلر

انواع کانسیلرها:

به طور کلی، کانسیلر باید ۱ تا ۳ درجه روشن‌تر از رنگ طبیعی پوست صورتتان باشد. همچنین، باید دقت کنید که کانسیلرهای استیکی مناسب پوست‌های معمولی، خشک و حساس هستند. کانسیلرهای مایع بیشتر برای پوست‌های مختلط و چرب کاربرد دارند. کانسیلرهای مایع و کرمی هم برای پوست‌های خشک، معمولی و مختلط ایده‌آل هستند.

 

خرید انوع کانسیلرها از فروشگاه اینترنتی باستاره

کاربرد رنگ‌های مختلف کانسیلر:

کانسیلرها رنگ‌های مختلف دارند که هر کدام برای برطرف کردن مشکل پوستی خاصی است. کانسیلرهایی با تن نارنجی، هلویی یا قرمز برای رفع کبودی زیر چشم‌ها و برطرف کردن تیرگی اطراف لب کاربرد دارند. کانسیلرهایی با تن نارنجی یا قرمز، تیرگی و کبودی پوست را برطرف می‌کنند. کانسیلر سبز برای پوشاندن جوش‌های قرمز یا قرمزی پوست مناسب است. کانسیلرهای بنفش، زری پوست را از بین می‌برند. کانسیلرهای نخودی هم برای محو کردن لک و کک و مک‌ها ایده‌آل هستند.

 

۶. کار را تمام کنید: مقداری کانسیلر را به شکل یکدست روی پوست خود بزنید و آن را با براش محو کنید. سپس کرم پودر بزنید و در صورت نیاز، از پنکیک استفاده کنید. استفاده از پودر فیکس در پایان کار به میکاپ شما دوام می‌بخشد.

 

خرید کرم‌پودر آلتیمیت پرفکت‌گلاو SLA

 

بیشتر بخوانید: پنکیک و نکته‌های کاربردی درباره استفاده از آن

دیدگاهتان را بنویسید

جستجو در سایت

دسته بندی ها

درحال بارگذاری ...
بستن
مقایسه