کانتورینگ صورت
کانتورینگ صورت چیست؟! این سؤال بسیاری از خانم‌هایی است که به دنبال زیباتر شدن هستند! در جواب باید بگوییم کانتورینگ یک روش آرایشی است که کمک می‌کند تمامی نواقص و مشکلات صورت خود را از بین ببرید و حالت صورتتان را با توجه به معیارهای زیبایی، متعادل‌تر کنید. به همین دلیل به این روش، متعادل‌سازی صورت نیز گفته می‌شود.

تکنیک کانتورینگ صورت که شامل به کارگیری ترفندهای آرایشی برای تیره و روشن نشان دادن بخش‌های مختلف صورت و برجسته یا فرو رفته نشان دادن این قسمت‌ها است، امروزه برای آرایشگران به یکی از اصلی و کاربردی‌ترین شیوه‌های آرایش تبدیل شده است.

واقعیت این است که کانتورینگ صورت به نظر کمی سخت می‌رسد؛ به خصوص برای مبتدیان و خانم‌هایی که نمی‌دانند باید از چه وسالی و لوازمی برای این کار استفاده کنند. ولی باید بدانید که این روش آن قدرها هم پیچیده نیست. در حقیقت، اگر کانتورینگ را مرحله به مرحله انجام دهید، کار بسیار آسان و لذت‌بخشی هم برایتان خواهد بود!

در ادامه، مراحل کانتورینگ صورت را قدم به قدم به شما آموزش می‌دهیم تا مانند یک حرفه‌ای صورت خود را آرایش کنید.

قدم اول: اصلاح رنگ

پیش از هر کاری، برای کانتورینگ صورت باید دو رنگی‌ها و معایب پوستی مانند لکه‌های تیره یا حلقه‌های تیره زیر چشم‌ها را با استفاده از کانسیلر یا اصلاح‌کننده‌های رنگ برطرف کنید. کانسیلرها معمولاً در ۵ رنگ تولید می‌شوند: زرد برای پنهان کردن لکه‌های تیره، سبز برای خنثی کردن قرمزی و هلویی، کرم و نارنجی برای پوشاندن حلقه‌های تیره زیر چشم‌ها. با توجه به مشکل پوستی خود رنگ مناسب کانسیلر را پیدا کنید و آن را با ابزرا و براش مناسب در مناطقی که مورد نیاز است، بزنید. استفاده از ابزارهای درست و براش مخصوص کانسلیر در استفاده از آن به شما کمک می‌کند و سبب دسترسی راحت‌تر شما به نواحی غیر قابل دسترس مانند گوشه پره‌های بینی می‌شود.

کانتورینگ صورت

قدم دوم: استفاده از کرم پایه و کرم پودر

مرحله کانتورینگ صورت پوشش دادن پوست با کرم پودر یا کرم پایه مناسب است. برای این منظور، محصولی را انتهاب کنید که مناسب نوع پوستتان باشد و رنگ آن با تنالیته پوستتان هماهنگی داشته باشد. کرم پایه مات می‌تواند انتخابی عالی برای افرادی که پوست چرب دارند، باشد.

قدم سوم: پوشش‌دهی کامل

بعضی اوقات، کرم پودر یا کرم پایه به تنهایی نمی‌توانند همه نواقص پپوست را بپوشانند. اگر کرم پودر را روی پوست خود زده‌اید، ولی هنوز لک‌های روی آن دیده می‌شوند، باید دوباره سراغ کانسیلر بروید و این مشکلات را با آن بپوشانید. سپس با استفاده از براش، آن را روی پوست محو کنید تا جلوه‌ای طبیعی به خود بگیرد.

قدم چهارم: پیدا کردن هایلایتر و کرم کانتورینگ مناسب

برای کانتورینگ صورت نیاز به دو محصول آرایشی مهم دارید: یک هایلایتر برای برجسته‌سازی و دیگری، کرم کانتور برای تیره و فرورفته نشان دادن بخش‌های لازم صورت. برای برجسته‌سازی، هایلایتری را انتخاب کنید که رنگ آن دو درجه از رنگ پوستتان روشن‌تر باشد. برای کانتور کردن هم رنگی را انتخاب کنید که دو درجه تیره‌تر از رنگ طبیعی پوست شما باشد.

https://www.instagram.com/p/B1-oGwDpO-M/
خرید پالت کانتورینگ مگا گلو وت اند وایلد

قدم پنجم: هایلایت کردن

با روشن کردن قسمت‌های اصلی چهره خود با استفاده از هایلایتر انتخابی‌تان می‌توانید این نواحی را برجسته‌تر نشان دهید. بخش‌های کلیدی که در هر فرم صورتی باید هایلایت شوند شامل زیر چشم‌ها، گوشه‌های داخلی چشم‌ها، پایین پل بینی، بین ابروها، زیر قوس ابروها، قسمت بالای استخوان گونه‌ها و مرکز چانه می‌شوند. برای استفاده از هایلایترهای پودری، براش مخصوص پودر به کار ببرید و برای هایلایترهای مایع، از پدهای قطره‌ای یا انگشتان دستتان کمک بگیرید.

قدم ششم: مشخص کردن فرم صورت

هیچ روش ثابت و یکسانی برای کانتورینگ صورت وجود ندارد. آنچه که مهم است، مشخص کردن فرم چهره و کانتور کردن صورت بر اساس آن است. این بدان معنی است که قبل از هر کاری، باید فرم صورت خود را بشناسید. در ادامه، راهنمای ما را برای تشخیص فرم چهره بخوانید:

صورت‌های مربعی:

کانتورینگ صورت

اگر پهنای پیشانی، گونه‌ها و فک شما تقریباً یکسان است، صورت مربعی دارید. افرادی که چهره مربع شکلی دارند، باید با کانتور کردن بخش‌های بیرونی صورت، چهره خود را متعادل‌تر و پهنای آن را در بخش‌های مختلف کمتر نشان دهند.

صورت‌های گرد:

کانتورینگ صورت

اگر اندازه تمام قسمت‌های صورت شما برابر است، صورت گردی دارید. تفاوت صورت‌های مربعی و گرد در این است که چهره‌های گرد زاویه‌هایی کاملاً ملایم و گرد دارند. افرادی که صورت گرد دارند، باید با تیره کردن طرفین پیشانی در امتداد خط رویش موها، زیر گونه‌ها و روی خط فک، به چره خود زاویه بدهند.

صورت‌های بیضی:

کانتورینگ صورت

اگر پیشانی شما پهن‌تر از خط فکتان و طول صورتتان بیشتر از عرض گونه‌هایتان است، شما صورتی بیضی دارید. در این فرم صورت‌ها همچنین، زاویه فک گرد است. افرادی که صورت بیضی شکل دارند، باید روی جزئیات کوچک تمرکز کنند. برای مثال، اگر می‌خواهید بینی کوچک‌تری داشته باشید، بادی هر دو طرف تیغه بینی را تیره کنید.

صورت‌های کشیده:

اگر پهنای پیشانی، گونه و استخوان فک شما به یک اندازه است، اما طول صورتتان بیشتر از آنها است، چهره‌ای کشیده دارید. افرادی که دارای چهره کشیده هستند، باید با تیره کردن امتداد خط رویش موها در قسمت پیشانی و دو طرف فک، این توهم را ایجاد کنند که صورت کوتاه و متناسب‌تری دارند.

صورت‌های قلبی شکل:

کانتورینگ صورت

اگر پیشانی پهن‌ترین قسمت صورت شما باشد، صورت قلبی دارید. چانه شما در صورتتان مانند یک نقطه به نظر خواهید رسید. افرادی که صورت قلبی شکل دارند، باید قسمت زیرین صورت خود را کانتور کنند تا چانه خود را پهن‌تر نشان دهند.

صورت‌های الماسی:

اگر چانه باریک، گونه‌های بلند دارید و خط رویش موی باریک در قسمت پیشانی دارید، صورت الماسی شکل دارید. افرادی که صورت‌های الماسی دارند، باید طرفین و قسمت مرکز پیشانی خود را کانتور کنند تا آن را بلندتر نشان دهند.

قدم هفتم: کانتور کردن

کانتورینگ صورت

خب، حالا وقت آن رسیده است که مشغول کانتورینگ صورت خود بشوید. ابتدا با استفاده از کانسیلر معایب پوست خود را بپوشانید. سپس با استفاده از کرم یا پودر کانتور نقاط لازم از صورت خود را تیره و فرورفته نشان دهید. این بخش‌ها معمولاً شامل خط رویش موها، زیر استخوان گونه‌ها و دو طرف تیغه بینی می‌شوند. با این حال، برای گرفتن بهترین نتیجه باید ابتدا فرم صورتتان را تعیین کنید و بر آن اساس از کرم کانتور استفاده کنید.

قدم هشتم: محو کردن

برای بیشتر افراد، کانتورینگ صورت جزو برنامه آرایشی روزمره نیست و تنها در مواقع خاص از آن استفاده می‌ کنند. بدیهی است که پس از انجام این کار تمام تلاش خود را برای محو کردن خطوط بین نقاط تیره و روشن صورت خود به کار ببرید.

خرید محصولات آرایشی برای کانتورینگ صورت

دیدگاهتان را بنویسید

جستجو در سایت

دسته بندی ها

درحال بارگذاری ...
بستن
مقایسه