ژل بهداشتی

ژل بهداشتی محصولی برای رعایت بهداشت ناحیه تناسلی است. با کمک این ژل می‌توانید از بوی بد، خارش، خشکی و عفونت واژن (با منشأ قارچ، ویروس و باکتری) جلوگیری کنید. تغییر فلور طبیعی بدن در ناحیه تناسلی به هر دلیلی که ایجاد شود، موجب بروز مشکلاتی می‌شود.

اگر ترشحات طبیعی واژن دچار تغییر رنگ، بو، غلظت و حجم شوند، مشکلی ایجاد شده. همچنین، اگر ترشحات واژن با خارش، قرمزی و سوزش در ناحیه تناسلی همراه باشند. برای پیشگیری از این مشکلات واژن بهتر است نکات مربوط به بهداشت ناحیه تناسلی را رعایت کنید. در ضمن، توصیه می‌شود که از ژل بهداشتی بانوان استفاده کنید.

 

خرید ژل ضد عفونی کننده بانوان رزا باباریا babaria intimate wash Gel

خرید ژل بهداشتی بانوان لامینین Laminin Cleansing Gel

 

تعادل pH واژن را رعایت کنید

معیار pH نشان می‌دهد که یک ماده اسیدی است یا قلیایی. این معیار اعداد ۰ تا ۱۴ را در بر می‌گیرد. ماده‌ای که pH آن کمتر از ۷ باشد، خاصیت اسیدی دارد. pH بالاتر از ۷ هم بازی یا قلیایی است. محیط واژن به طور طبیعی، اسیدی‌تر از پوست و سایر اندام‌ها است. pH این ناحیه بین ۳٫۸ تا ۴٫۵ است.

این ویژگی کمک می‌کند باکتری‌های مفید از جمله لاکتوباسیل‌ها حفظ شوند. باکتری‌های غیرمفید و بیماری‌زا نیز از بین بروند. البته در شرایط مختلف بدن، pH طبیعی واژن ممکن است کمی تغییر کند. باید بدانید که محیط اسیدی واژن، اثر محافظتی دارد. باکتری‌ها و قارچ‌های بیماری‌زا نمی‌توانند در محیط اسیدی رشد کنند. بنابراین، اگر pH واژن متعادل باشد، دچار عفونت نخواهید شد.

pH بالای ۴٫۵ محیط مناسبی را برای رشد باکتری‌های بیماری‌زا فراهم می‌کند. در عفونت باکتریایی، ترشحات واژن بویی شبیه بوی ماهی می‌دهد و به رنگ خاکستری، سفید و زرد درمی‌‌آید. همچنین، ممکن است ترشحات با خارش واژن و سوزش ادرار همراه باشد.

 

خرید انواع ژل‌های بهداشتی بانوان از فروشگاه اینترنتی باستاره

 

ژل بهداشتی بانوان چه کاری برای شما انجام می‌دهد؟

ژل بهداشتی

PH واژن نقش مهمی در سلامت ناحیه تناسلی دارد. تعادل اسیدیته این ناحیه می‌تواند از ایجاد عفونت، بوی بد، خارش و… پیشگیری کند. ژل‌های بهداشتی بانوان به طور خاص برای شست‌وشوی ناحیه تناسلی طراحی شده‌اند. این محصولات با خاصیت پاک‌کنندگی خود به حفظ تعادل pH واژن هم کمک می‌کنند.

زنان مجرد، خانم‌های متأهل، خانم‌های یائسه و زنان باردار می‌توانند از این ژل‌ها استفاده کنند.

 

خرید ژل بهداشتی پاک کننده بانوان بی کام بایو ۵۰۰ میل

 

شیوه استفاده از ژل‌های بهداشتی

دقت کنید که فقط قسمت خارجی اندام تناسلی را با این محصولات بشویید. پیش از شستن ناحیه تناسلی، دست‌های خود را بشویید. برای شستن ناحیه تناسلی از آب گرم استفاده کنید. ناحیه خارجی دستگاه تناسلی را با آب مرطوب کنید و با استفاده از ژل بانوان شست‌وشو دهید.

از ایجاد فشارهای غیرضروری خودداری کنید تا باعث ورود شوینده به داخل واژن نشوید. تمام مناطق اطراف واژن را تا خط بیکینی را بشویید. پس از پایان کار، تمام منطقه را به طور کامل با آب بشویید. بعد از شست‌وشو، حتماً با استفاده از حوله نرم و تمیز ناحیه تناسلی را خشک کنید. حوله را زود به زود عوض کنید.

 

بیشتر بخوانید: درمان جوش با طب سنتی

لوسیون بدن چه کاری برای پوست انجام می‌دهد؟

صابون چه انواعی دارد و کدام آنها برای پوست مناسب‌تر است؟

 

دیدگاهتان را بنویسید

جستجو در سایت

دسته بندی ها

درحال بارگذاری ...
بستن
مقایسه