چگونه رنگ مو ترکیب کنیم

رنگ مو های مختلف را چگونه ترکیب کنیم ؟

شاید تهیه ترکیبات متفاوت رنگ مو به نظر راحت باشد اما هر عملی اصول و روند خود را دارد و در این مقاله به شما نکاتی را آموزش می دهیم تا با نحوه صحیح ترکیبات رنگی آشنا شده و زیبایی موهایتان را بیشتر از قبل نمایید. در کاتالوگ‌های رنگ مو با رنگ‌های متنوعی مواجه می‌شویم. برخی از برندهای معتبر حتی چند رنگ ترکیبی نیز در کاتالوگ خود قرار می‌دهند. اما اگر بخواهیم کمی مبتکرتر باشیم و رنگی جدیدتر و متنوع به روی موهایمان بزنیم، احتمالا ما نیز تصمیم می‌گیریم همانند آرایشگران حرفه‌ای، چند رنگ را با یکدیگر ترکیب کنیم. اما ترکیب رنگ مو به سادگی ریختن دو رنگ مو در کاسه و هم زدن آن نیست. پس چگونه رنگ مو ترکیب کنیم تا رنگی جدید داشته باشیم؟

پیش از هر چیزی باید ابتدا با کدهای رنگ مو آشنا باشید تا بهتر بتوانید برای ترکیب رنگ مو از رنگ‌های مناسب استفاده کنید. همچنین لازم است به این نکته نیز دقت داشته باشید که بهتر است ترکیب رنگ مو را از رنگ‌های یک برند انجام دهید تا ترکیب بهتری بدست بیاورید.

برای ترکیب رنگ مو باید به نسبت رنگ مو و اکسیدان دقت داشته باشید. این نسبت معمولا ۱ به ۱ است. یعنی مثلا اگر شما ۶۰ میلی لیتر رنگ مو داشته باشید باید با ۶۰ میلی لیتر اکسیدان ترکیب شود. حالا اگر رنگ موی شما ترکیبی است باید به میزان تیرگی و روشنی و یا رنگ غالبی که می‌خواهید داشته باشد این مقدار را کم و زیاد کنید.

 

چگونه رنگ مو ترکیب کنیم

نکته های مهم در ترکیب رنگ مو که بهتر است بدانید :

  •  هيچ‌گاه رنگ‌ ها با تن‌ های متفاوت را با هم ترکيب نکنيد زيرا ايجاد بی نظمی می کند.
  •  هيچ‌گاه بيشتر از دو يا سه رنگ را با هم مخلوط نکنيد زيرا رنگ ثبات لازم را پيدا نمي‌ کند.
  •  هيچ‌گاه رنگ‌ های کارخانه‌ های متفاوت را با هم ترکيب نکنيد چون هر کارخانه‌ای فرمول مخصوص به خود را دارد.

 

چگونه رنگ مو ترکیب کنیم

 

هنگام ترکیب رنگ مو به این نکته نیز دقت داشته باشید که بهتر است از دو رنگ مکمل برای ترکیب استفاده کنید. رنگ‌های مکمل همانند قرمز و قهوه‌ای، با یکدیگر ترکیب بهتری ایجاد می‌کنند. اما رنگ‌های متضاد، مثلا بلوند و مشکی، خیلی نتیجه خوبی به روی موهایتان نخواهند داشت چرا که اغلب رنگ تیره‌تر بر رنگ روشن غالب می‌شود.

رنگ‌هایی که برای ترکیب استفاده می‌کنید باید به یک اندازه روی موهایتان بمانند. زمان رنگ گرفتن مو برای هر رنگ مو را بررسی کنید تا به اشتباه دو رنگی که زمان متفاوتی برای رنگ گرفتن مو دارند با هم ترکیب نکنید. مثلا اگر یک رنگ مو بعد از ۲۰ دقیقه رنگ باز کند و دیگری بعد از ۵۰ دقیقه، این ترکیب مناسب نخواهد بود. بهتر است ترکیب رنگ مو بین دو رنگی باشد که این مدت زمان در آن‌ها به یک اندازه یا حداقل ۵ دقیقه متفاوت باشد.

براي پايه مو از 1 تا 4 از اکسيدان 6 درصد يا همان اکسيدان شماره 1 و براي پايه مو از 5 تا 10 اکسيدان 9 درصد يا اکسيدان شماره 2 استفاده مي‌کنيم. اکسيدان شماره 3 يا 12 درصد مخصوص دکلره است. ولي در رنگ‌هاي بالا يعني پايه 9 و 10 هم مي‌توانيم استفاده کنيم.

 

مقدار اکسیدان در رنگ مو

نحوه استفاده از شامپو رنگ

برندهای مختلف رنگ مو

دیدگاهتان را بنویسید

جستجو در سایت

دسته بندی ها

درحال بارگذاری ...
بستن
مقایسه