درمان موخوره

وقتی موهایمان را کوتاه می‌کنیم، موها حالت زیبا و بسیار بهتری پیدا می‌کنند و خبری از موخوره در انتهای موها نیست. البته در کنار این مزیت باید با کوتاه شدن موهایتان نیز کنار بیایید که این مسئله برای همه خوشایند نیست.

همه این قضیه را می‌دانیم که موخوره همیشه سد راه زیبایی موها است و از بلند شدن آنها نیز جلوگیری می‌کند. ما هم شما را درک می‌کنیم!

مهم نیست چقدر مراقب موهایتان باشید؛ زیرا شانه کردن موها، استفاده از سشوار و اتوی مو یا رنگ کردن موها سلامت مو را تحت تأثیر قرار می‌دهد و اولین نشانه این مشکل بروز موخوره در انتهای موها است.

اگر بخواهیم صادق باشیم، باید به این مسئله اشاره کنیم که بهترین راه برای داشتن موهایی زیبا و سالم، کوتاه کردن دوره‌ای آنها است. البته استفاده از مواد و ماسک‌های مو نیز در داشتن موهایی سالم بی‌تأثیر نیست؛ اما اگر تصمیم ندارید هزینه‌ زیادی بکنید، بهتر است ادامه این مقاله را مطالعه کنید.

موخوره چیست؟

موخوره نتیجه ساییدگی موها است که یک ساقه مو در انتها به دو قسمت تقسیم یا دچار شکستگی می‌شود. دلیل بروز آن هم ایجاد مشکل در فولیکول مو یا استفاده از مواد شیمیایی مانند رنگ مو یا لوازم برقی حالت‌دهنده مو است.

درمان موخوره

همه ما این موضوع را می‌دانیم که راه حل اصلی برای از بین بردن موخوره کوتاهی موها است؛ البته می‌توان با روش‌هایی از بالا آمدن آن جلوگیری کرد؛ زیرا جلوه موها را کاملاً تحت تأثیر قرار می‌دهد.

روش خشک کردن موهایتان را تغییر دهید

موها در پروسه خشک شدن بسیار آسیب‌پذیر می‌شوند. پس روشی که برای خشک کردن آنها دارید، در ایجاد موخوره و ریزش مو بسیار مهم است. حتی زمان‌هایی که بسیار عجله دارید، بهتر است برای خشک کردن موهایتان این کارها را انجام ندهید:

حوله را زیاد به موهایتان نپیچید و فقط برای گرفتن آب موها از آن استفاده کنید؛ زیرا باعث شکستگی موهایتان می‌شود و موخوره را به سمت ریشه مو می‌برد. شاید از افرادی باشید که تحمل خیس بودن موهایتان را ندارید؛ اما خشک نکردن موها با حوله تا حد بسیار زیادی از بروز موخوره جلوگیری می‌کند. برای گرفتن آب موها از حوله‌های نازک با قدرت جذب بالا استفاده کنید تا نیازی به استفاده از سشوار هم نداشته باشید.

درمان موخوره

نحوه  سشوار کردن موهایتان را اصلاح کنید

اگر موهایتان بر اثر استفاده زیاد از سشوار دچار موخوره شده است، مقصر اصلی خودتان هستید؛ مخصوصاً در فصل زمستان. اما اگر واقعاً تصمیم دارید از شر موخوره‌هایتان خلاص شوید، باید استفاده از سشوار را کاملاً قطع و برای خشک کردن موهایتان از هوا استفاده کنید. اجازه دهید موهایتان در هوای محیط خشک شود.

هر چقدر موها بیشتر در معرض گرما قرار بگیرند، بیشتر دچار خشکی و موخوره می‌شوند.

سشوار و موخوره

مورد دیگر که حتماً باید در نظر داشته باشید، این است که دهانه داغ سشوار را هرگز مستقیماً به موهایتان نچسبانید. اگر می‌خواهید از موهایتان مراقبت کنید، از سشوار خیلی به ندرت و فقط برای حالت دادن به موها استفاده کنید و آن را بالای موها و برس مو قرار دهید تا حرارت به ریشه موها نخورد.

اتو موی را کنار بگذارید

استفاده از اتو مو شادابی و شفافیت مو را از بین می‌برد و باعث می‌شود جنس مو تغییر پیدا ‌كند.

این دستگاه نیز مانند سشوار حرارت زیادی به موها می‌دهد و آنها را خشک و شکننده می‌کند. استفاده از اتوی مو بر ساقه مو تأثیر بدی می‌گذارد و در دراز مدت موجب تغییر جنس مو می‌شود.

اما نمی‌توان این واقعیت را نیز فراموش کرد که این وسایل برای زمانی که بسیار عجله داریم و نیاز داریم موهایمان را مرتب کنیم، بهترین وسیله هستند. همچنین، هر چه دمای آنها بالاتر باشد، حالت موها بهتر و ماندگاری آن بیشتر می‌شود.

دمایی که موها با آن بسیار خوش حالت می‌شوند، ۱۸۰ درجه است و هر چه این دما بالاتر برود، صدمه و آسیبی که به موها وارد می‌شود، بیشتر است. همین مسئله بدترین قسمت ماجرا است و این که با استفاده زیاد از این وسایل برقی حالت‌دهنده، موها درخشندگی خود را از دست می‌دهند و ماده مؤثر کراتین مو نابود می‌شود.

اتو مو و موخوره

موهای سالم و زیبا در ساختار خود حاوی کراتین هستند که با استفاده از وسایل حرارتی آرایش مو و قرار گرفتن در معرض دمای بالا، کراتین از بین می‌رود. حتماً تا به حال این مسئله به ذهنتان خطور کرده است که برای حالت دادن به موهای خود از دمای زیر ۱۸۰ درجه استفاده کنید تا به این شکل با موهایتان مهربان‌تر رفتار کنید؛ ولی باید بدانید که حرارت به هر شکل و اندازه‌ای به موها آسیب می‌رساند. شاید شدت آسیب کمتر باشد و فقط باعث موخوره شود؛ ولی به هر حال، باز موهایتان دچار آسیب خواهد شد.

موهای خیس را شانه نکنید

ممکن است این جمله خوشایند نباشد؛ اما باید بدانید که موها وقتی خیس یا مرطوب هستند، بیشتر آسیب‌پذیرند و استفاده از برس و شانه بیشتر از این که برای موها مفید باشد، به آنها آسیب می‌رساند.

وقتی موها خیس هستند، بهتر است گره موهایتان را با استفاده از یک شانه دانه درشت که فواصل شانه‌های آن از یکدیگر زیاد است، باز کنید. حتماً به این نکته توجه کنید که موهایتان را نکشید و فشار زیادی برای باز کردن گره موها اعمال نکنید.

اول از قسمت انتهای موها شروع و به آرامی گره موهایتان را باز کنید و کم کم به سمت ریشه موها بروید. این مدل شانه کردن موها حتماً زمان‌بر خواهد بود؛ ولی ارزشش را خواهد داشت تا موهایی زیبا و سالم داشته باشید.

درمان موخوره

روال مراقبت از مو را بهتر کنید

شما نمی‌توانید به طور دائم موخوره‌هایتان را درمان کنید؛ اما محصولاتی در فروشگاه اینترنتی باستاره وجود دارند که به کاهش موخوره کمک می‌کنند یا مانع بروز مجدد آن می‌شوند.

تمام محصولات مراقبت از مو در فروشگاه اینترنتی باستاره

کراتین‌تراپی برای رهایی از موخوره

کراتینه کردن موها یکی از روش‌هایی است که نه تنها با موخوره مبارزه می‌کند، بلکه مانند یک انقلاب در سلامت موها است. این کار از وز شدن موها نیز جلوگیری و کمک می‌کند موها حالت زیبای از دست رفته خود را مجدد پیدا کنند.

در این قسمت می‌خواهیم به شما بگوییم که کراتین برای مو چه مزایایی دارد؟

وقتی موهایتان را کراتین تراپی می‌کنید، علاوه بر کراتین مقدار زیادی پروتئین نیز به موهایتان می‌رسد که موهای شکننده و خشک شما را ترمیم می‌کند و باعث تقویت و صاف شدن موهای وز و مجعد می‌شود. این کار همچنین، باعث ایجاد درخشندگی بسیار بالا روی موها می‌شود که در زیبایی موها بسیار مؤثر است. با این روش، کمتر نیاز به کوتاه کردن موهایتان برای رهایی از موخوره خواهید داشت.

کراتین مانند چسب عمل می‌کند؛ یعنی قسمت‌هایی از مو که دچار خشکی و آسیب بیشتری هستند، بیشتر کراتین می‌شوند که تأثیر آن تا چندین ماه روی موها باقی می‌ماند.

شامپو و نرم‌کننده موهایتان را تغییر دهید

با این که هیچ شامپو و نرم‌کننده معجزه‌آوری برای رهایی از موخوره وجود ندارد، اما می‌توان با انتخاب یک محصول مناسب که از مواد رطوبت‌رسان در ترکیباتش استفاده شده است، تا حد زیادی از بروز موخوره جلوگیری کرد. این شامپوها همچنین، برای تقویت و محافظت از ریشه موها بسیار مؤثر هستند و با تأثیر عوامل آسیب‌رسان دیگر مانند رنگ مو مبارزه می‌کنند.

برای خرید شامپو نرم کننده کلیک کنید.

به یک بالش ابریشمی فکر کنید

اگر صبح‌ها با موهایی پریشان از خواب بیدار می‌شوید، احتمالاً تقصیر بالش یا روبالشی شماست. روبالشی با کیفیت متوسط موهای شما را محکم می‌گیرد، حتی وقتی در طول خواب جا به جا می‌شوید. در این صورت، موها کشیده می‌شوند یا تحت فشار قرار می‌گیرند و نتیجه آن را صبح‌ها مشاهده می‌کنید.

راهکاری برای درمان موخوره

بالش ابریشمی نمی‌تواند موخوره‌ها را درمان کند؛ اما یکی از راه‌های پیشگیری است که اتفاقاً بسیار هم لوکس است. موهایتان را دم اسبی ببندید و سرتان را روی بالش ابریشمی‌تان بگذارید!

موهایتان را کوتاه کنید

اگر دوست دارید موهایتان را بلند کنید، حتماً کوتاه کردن موها کاری است که اصلاً نمی‌خواهید آن را انجام دهید و دیر به دیر به آرایشگاه می‌روید. اما بهتر است بدانید که کوتاه کردن دوره‌ای موها نه تنها موخوره‌ها را از بین می‌برد، بلکه به رشد موها و تقویت آنها نیز کمک می‌کند.

درمان موخوره

اگر موهایتان را کوتاه نکنید، موخوره‌ها رشد می‌کنند و به ساقه موها می‌رسند و آن وقت باید مقدار بیشتری از موها را کوتاه کنید. متخصصان پوست و مو توصیه می‌کنند که هر ۳ ماه یک بار ۱ الی ۳ سانتی‌متر از موهایتان را کوتاه کنید؛ چون تنها راه درمان موخوره همین است.

اگر باز هم نگران هستید، می‌توانید به آرایشگر خود بسپارید که فقط موخوره موهایتان را بگیرد یا از دستگاه موخوره گیر استفاده کند که اندازه موهایتان کم نشود. مطمئن باشید آنها کارشان را بلدند!

نمونه کوپ‌های سالن زیبایی ستاره فرهنگ
https://www.instagram.com/p/B3CfyfwnBcH/

از کجا متوجه شویم که چقدر از موها را باید کوتاه کرد؟

نزدیک‌ترین موخوره به ریشه مو را پیدا کنید و موهایتان را حداقل ۳ سانتی‌متر بالاتر از آن کوتاه کنید.

باور داشته باشید که داشتن موهایی زیبا و سالم اصلاً کار پیچیده‌ای نیست!

دیدگاهتان را بنویسید

جستجو در سایت

دسته بندی ها

درحال بارگذاری ...
بستن
مقایسه