چه تفاوتی بین پوست‌های حساس و حساس شده وجود دارد؟

پوست های حساس

طبق جدیدترین آمارها، درصد کسانی که از داشتن پوست حساس رنج می‌برند، روز به روز در حال افزایش است و اکثراً این زنان هستند که از این مشکل شکایت دارند. در این جا با “ستاره” همراه شو تا با چند نوع مختلف حساسیت‌های پوست آشنا شوی:

افراد بسیاری هستند که از حساسیت پوست خود شکایت دارند؛ ولی در این جا باید توجه داشت که بعضی از انواع پوست‌ به صورت موروثی یا ژنتیکی حساس بوده، و بعضی دیگر دچار حساسیت و التهاب می‌شوند. در واقع تعداد کسانی که در گروه دوم قرار می‌گیرند، روز به روز در حال افزایش است، که البته دلیل این موضوع را می‌توان در معرض آلودگی، استرس و مواد شیمیایی قرار گرفتن پوست دانست. با وجود تفاوت‌هایی که بین دو نوع پوست حساس و حساس شده وجود دارند، عامل مشترکی که در هر دوی آن‌ها مشاهده می‌شود، التهاب است. هنگامی که این التهاب با ازبین رفتن لایۀ محافظ پوست همراه باشد، سلامتی پوست به خطر افتاده و دچار حساسیت شدیدی می‌گردد.

برای مشاهده و خرید آنلاین انواع محصولات مراقبت از پوست میتوانید روی این لینک کلیک کنید.

چه تفاوتی بین پوست‌های حساس و حساس شده وجود دارد؟

در این قسمت با چند مشکل، التهاب‌ و نارسایی‌ که می‌توانند پوست را دچار مشکل کنند، آشنا می‌شویم:

التهاب سیستم دفاعی پوست: این نوع التهاب به وسیلۀ سیستم دفاعی بدن و از طریق جذب شدن مواد خارجی مانند گردۀ گل و درخت، و یا عطرها یا رایحه‌های مصنوعی به وجود می‌آید.

التهاب نوروژنیک: این نوع التهاب به وسیلۀ سیستم عصبی بدن به وجود می‌آید. در این شرایط، حساسیت پوست به خاطر شرایط محیطی، شیمیایی یا فیزیکی و استرس احساسی ایجاد می‌شود.

از بین رفتن لایۀ محافظ پوست: پوست پوست شدن‌های زیاده از حد، استفادۀ بیش از اندازه از صابون و آب، و یا حتی استرس‌های روانی می‌توانند لایۀ محافظ پوست را به شدت تضعیف کرده و مقاومت آن را در مقابل عوامل مختلف خارجی که باعث تحریک آن می‌شوند، کم کنند؛ و در نتیجه باعث حساسیت و ناراحتی بشوند.

برای دیدن مقالات و محصولات بیشتر میتوانید از سایت باستاره دیدن فرمایید.

همچنین میتوانید از طریق اینستاگرام باستاره مارا همراهی کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

جستجو در سایت

دسته بندی ها

درحال بارگذاری ...
بستن
مقایسه