پوست نرمال

پوست نرمال نیز مثل همه انواع پوست‌ها نیاز به یک سری مراقبت‌های روزانه دارد. شما با انجام این نکته‌های مراقبتی می‌توانید از سلامت پوست خود اطمینان حاصل کنید. در ضمن، اگر تا به حال اشتباهی داشتید، می‌توانید آن را هم اصلاح کنید.

 

۱. از محصولات مراقبتی بیش از حد استفاده نکنید:

پوست نرمال

استفاده از محصولات مراقبت از پوست یکی از بهترین و مهم‌ترین اقدامات برای حفظ سلامت پوست است. ولی این نکته را هم فراموش نکنید که استفاده بیش از حد از محصولات مراقبتی می‌تواند شرایط پوست را بدتر کند.

 

۲. پوست خود را به موقع مرطوب کنید:

قاعده این است که باید یک دقیقه پس از شستن پوست، روی آن مرطوب ‌ننده بزنید. چون اگر زمان بیشتری بگذرد، پوست تو شروع به خشک شدن می‌کند.

 

۳. از محصولات مناسب پوست نرمال استفاده کنید:

بیشتر محصولات پوستی برای نوع خاصی از پوست ساخته شده‌اند. به همین دلیل، هنگام خرید محصولات مراقبت از پوست نرمال باید محصولات مناسب نوع پوست خود را انتخاب کنید.

 

۴. از کندن و فشار دادن جوش‌ها دست بردارید:

فشار دادن جوش‌ها باعث گسترش التهاب و آلودگی می‌شود. به جز این که سبب می‌شود جای جوش روی پوست شما باقی بماند.

 

خرید انواع محصولات مخصوص پوست‌های نرمال از فروشگاه اینترنتی باستاره

 

۵. از شوینده‌های قوی استفاده نکنید:

پوست تمام چربی‌ها و محافظ‌های لازم را تولید می‌کند تا سالم بماند. هنگامی که از پاک‌کننده‌های قوی استفاده می‌کنید، در واقع این محافظ‌ها را از بین می‌برید. بنابراین، برای پوست خود از یک شوینده ملایم استفاده کنید. برای بدن هم انواع شامپوهای بدن ملایم و کرمی پیشنهاد می‌شوند.

 

خرید انواع شامپو بدن از فروشگاه اینترنتی باستاره

 

۶. بیش از حد لایه‌برداری نکنید:

همه ما می‌دانیم که لایه‌بردارها پوست شاداب و بانشاط‌تری به ما هدیه می‌دهند. اما باید بدانید که این محصولات خشن هستند. استفاده بیش از حد از محصولات لایه‌بردار می‌تواند به پوست آسیب برساند. فراموش نکنید که لایه‌برداری پوست باید حداکثر یک یا دو بار در هفته انجام شود.

 

بیشتر بخوانید: پوست های حساس و روش مراقبت از آنها 

پوست چرب و روش‌های درمان آن

پوست خشک و توصیه‌هایی برای تسکین بخشیدن به آن

دیدگاهتان را بنویسید

جستجو در سایت

دسته بندی ها

درحال بارگذاری ...
بستن
مقایسه