پروتئین چه تأثیری بر رشد و سلامت موها دارد؟

تاثیرات پروتئین بر روی موها

دریافت پروتئین در رژیم غذایی معمولی ما ضروری است؛ به خصوص از آنجا که این ماده، عنصر سازنده اصلی بدن ما است و در عملکرد صحیح سیستم آن نقشی اساسی بازی می‌کند. اما امروز “ستاره” قصد دارد تا به ارتباط این ماده با رشد و سلامت موها بپردازد. در ادامه، بخوان پروتئین چه تأثیری بر رشد و سلامت موها دارد.

هر فرد به طور متوسط به ۴۰ الی ۷۰ گرم پروتئین در روز نیاز دارد. با این حال، بسته به وزن، قد و دیگر ویژگی‌های فردی، این میزان می‌تواند تفاوت کند. برای مثال، این میزان در افرادی که از سیستم ایمنی ضعیف یا هر بیماری دیگری رنج می‌برند که بدن را نیازمند دریافت پروتئین بیشتری می‌کند، بالاتر است تا بافت‌های آسیب‌دیده را ترمیم و آنها را نوسازی کند.
متخصصان پوست عقیده دارند کمبود پروتئین در بدن یکی از اصلی‌ترین عوامل ریزش و کاهش حجم مو است. پروتئین برای مو بسیار مهم است؛ چرا که از مواد تشکیل‌دهنده اساسی موها است.

برای مشاهده و خرید آنلاین انواع محصولات مراقبت از مو میتوانید روی این لینک کلیک کنید.

پروتئین چه تأثیری بر رشد و سلامت موها دارد؟

همان طور که گفتیم تارهای مو از پروتئین ساخته شده‌اند که آنها هم متشکل از آمینواسید هستند و تنها ۲۰ آمینواسید وجود دارند که کار سنتز پروتئین‌های ضروری مو را انجام می‌دهد. یازده مورد از این آمینواسیدها به صورت طبیعی توسط بدن ما ساخته می‌شوند،‌ در حالی که ۹ مورد دیگر را باید به صورت خوراکی وارد بدن کرد.

این آمینواسیدها، آمینواسیدهای ضروری نام دارند و وجود آنها در فولیکول‌های مو برای رشد و تقویت موها ضروری است. این بدان معنا است که اگر بدن دچار کمبود این آمینواسیدها باشد، فولیکول‌ها قادر نخواهند بود فیبر مو را تولید کنند که در نهایت، منجر به ریزش مو می‌شود.

برای دیدن محصولات و مقالات بیشتر میتوانید از سایت باستاره دیدن فرمایید. 

همچنین میتوانید از طریق اینستاگرام باستاره مارا همراهی نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

جستجو در سایت

دسته بندی ها

درحال بارگذاری ...
بستن
مقایسه