پرایمر لب یک محصول آرایشی برای صاف و یکنواخت کردن لب‌ها و از بین بردن چروک‌های روی آنها است که موجب نرمی و آبرسانی لب نیز می‌شود.

پرایمر لب یک محصول آرایشی برای صاف و یکنواخت کردن لب‌ها و از بین بردن چروک‌های روی آنها است که موجب نرمی و آبرسانی لب نیز می‌شود. انواع متنوعی از پرایمرهای لب در بازار موجودند که با دارا بودن ترکیبات مختلف مانع خشکی لب‌ها می‌شوند و همچنین، موجب ماندگاری بیشتر رژلب و خط لب و جلوه بهتر آنها روی لب‌ها خواهند شد و از پخش شدن آنها در اطراف لب جلوگیری خواهند کرد.

 

انواع پرایمر لب

پرایمرهای لب به شکل تیوب فشاری، مدادی و استیکی (پیچی) مانند رژلب طراحی می‌شوند که با توجه به سلیقه و راحتی خود می‌توانید نوع مناسب را برای خود انتخاب کنید.

 

نقش پرایمرهای لب

پرایمر لب نقش پوشاننده برای لب‌ها دارد و معمولاً بی‌رنگ و مات است تا روی لب‌ها دیده نشود و به عنوان آستر و زیرساز میکاپ لب عمل کند.

 

کرم و نرم‌کننده طبیعی لب بسازید!

 

موارد کاربرد پرایمرهای لب

پرایمر لبپرایمرهای لب که پیش از سایر لوازم آرایشی لب مورد استفاده قرار می‌گیرند، از خشکی لب‌ها جلوگیری می‌کنند. این محصولات هر گونه خطوط، چروک و ناهمواری‌های روی سطح لب‌ها را صاف و یکدست می‌کنند. همچنین، موجب افزایش ماندگاری رژلب، خط لب و برق لب می‌شوند. از سوی دیگر، از بیرون زدن و پخش شدن محصولات آرایش لب بیرون از محدوده‌ لب‌ها جلوگیری می‌کنند. برخی از انواع آنها نیز می‌توانند به برجسته نشان دادن لب‌ها کمک کنند. در ضمن، انواعی از این محصولات وجود دارند که حاوی SPF هستند و از آسیب اشعه‌های مضر نور خورشید به پوست لب‌ها جلوگیری می‌کنند.

باید اضافه کنیم انواعی از پرایمرهای لب نیز ساخته شده‌اند که حاوی ویتامین‌های A و C و E برای تغذیه و تقویت پوست لب‌ها هستند.

 

بیشتر بخوانید: برق لب زدن چه اصولی دارد؟

خرید انواع پرایمرهای لب از فروشگاه اینترنتی باستاره

 

نکته‌های مهم درباره استفاده از پرایمر لب

  • برای استفاده از پرایمر لب، پیش از به کار بردن سایر محصولات آرایشی، لب‌های خود را خشک و تمیز کنید. حالا مقدار مناسبی از پرایمر را روی لب‌ها بزنید و چند دقیقه صبر کنید. بعد از این مدت می‌توانید از خط لب، رژ یا برق لب استفاده کنید.
  • استفاده از پرایمرهای لب همیشه ضروری نیست؛ اما اگر قصد استفاده از رژلب‌های خیلی تیره یا خیلی روشن را دارید یا می‌خواهید ماندگاری آرایش لبتان را افزایش دهید، بهتر است از آن استفاده کنید.
  • شما می‌توانید برای میکاپ لب خود از انواع پرایمرهای لب رنگی با رنگ متناسب با رژ خود استفاده کنید.
  • در استفاده از پرایمر زیاده‌روی نکنید و مقدار زیادی از آن را روی لبتان نزنید.
  • به یاد داشته باشید که نمی‌توان از پرایمر به تنهایی استفاده کرد.
  • استفاده از پرایمر لب از ترک‌خوردگی رژ روی لب‌ها جلوگیری می‌کند؛ ولی استفاده بیش از حد از آن نیز باعث خشکی لب‌ها می‌شود.
  • دقت کنید که از پرایمرهای حاوی مواد شیمیایی مضر برای پوست و بدن مانند سرب استفاده نکنید.

 

بیشتر بخوانید: پرایمر چشم و روش استفاده از آن

دیدگاهتان را بنویسید

جستجو در سایت

دسته بندی ها

درحال بارگذاری ...
بستن
مقایسه