‍‍پاکسازی پوست صورت

پاکسازی پوست برای هر شخصی معنا و دلایلی خاصی خواهد داشت که با توجه به مشکلات احتمالی پوستش از آن استفاده می‌کند.

بعضی از افراد برای رهایی از جوش‌های سرسیاه یا از بین بردن لک‌های تیره پوستشان از پاکسازی استفاده می‌کنند، بعضی از افراد هم در کنار کرم‌های مراقبت از پوست و کرم‌های ضد چروک از این روش برای مراقبت از پوستشان استفاده می‌کنند. و دسته آخر هم افرادی هستند که تنها دلیلشان برای پاکسازی پوست، مراقبت از پوست و آرام شدن پوستشان است.

تمام دلایلی که در بالا ذکر شد برای استفاده از روش‌های مختلف پاکسازی صورت و پوست دخیل هستند، اما در کل روش‌های پاکسازی پوست بسیار مرموز هستند و کارایی آنها را هرکسی نمی‌داند. به عنوان مثال دستگاه بخار برای پوست چه فوایدی دارد؟ به چه علت لایه‌ای ضخیم از کرم‌ها را روی پوستمان می‌گذارند و بعد آنها را پاک می‌کنند؟

پاکسازی پوست صورت چیست؟

چرا مرتبا باید از روش‌های مختلف پاکسازی پوست استفاده کرد؟

پاکسازی پوست صورت در واقع یک روش درمانی چند مرحله‌ای است و در عین حال بهترین روش مراقبت از پوست است.

پاکسازی، پوست را تمیز، لایه‌برداری و تغذیه می‌کند و باعث ایجاد چهره‌ای شفاف و هیدراته می‌شود که حتی می‌تواند چهره شما را جوانتر نشان دهد. در کنار این مزایا می‌توانید انواع و اقسام مشاوره‌های پوستی را نیز دریافت کنید.

برای این که بهترین نتیجه را از پاکسازی پوست یا فیشال دریافت کنید باید در انجام این کار مداومت داشته باشید و به صورت دوره‌ای آن را انجام دهید.

اولین قدم برای اقدام به پاکسازی پوست این است که یک محل مناسب با متخصصان زیبایی مجرب و آگاه پیدا کنید که آموزش‌های ویژه در این زمینه را دیده باشند و کاملا به کارشان تسلط داشته باشند. فکر کنم بهتر است در انتخاب یک مرکز زیبایی پوست بسیار سخت‌گیر باشید!

مراکز زیبایی زیادی هستند که اقدام به انجام پاکسازی پوست می‌کنند اما حرفه اصلی آن‌ها در آرایش مو و صورت است، مگر این که افرادی با تجربه در این زمینه را در اختیار داشته باشند. این افراد باید در زمینه مراقبت از پوست و همچنین ماساژ صورت اطلاعات فراوانی داشته باشند تا بتوانند بهترین خدمات را به مراجعه کنندگان خود ارائه دهند.

پاکسازی پوست صورت چیست؟

مراحل اصلی پاکسازی پوست یا فیشال

مشاوره

پاکسازی پوست صورت باید با یک مشاوره دقیق و درست شروع شود. ممکن است این مشاوره به صورت حضوری باشد یا ممکن است یک فرم از سوالات مختلف در رابطه با پوست باشد. این سوالات و مشاوره‌ای که صورت می‌گیرد، می‌تواند شامل مشکلات پوستی، رژیم غذایی، میزان آبی که در طول روز می‌نوشید و مکمل‌ها و داروهایی که ممکن است مصرف کنید.

دارویی مانند Retin-A و سایر داروها می‌توانند عوارض جانبی داشته باشند که روی پوست تاثیرگذار خواهد بود. با توجه به این سوالات و پاسخ‌های شما نحوه درمان و فیشال پوستتان مشخص خواهد شد؛ پس سعی کنید خیلی دقیق به این سوالات پاسخ دهید.

مقدمات

پس از این که مشخص شد از چه روشی برای پاکسازی پوستتان قرار است استفاده کنید، متخصصی پوست به شما یک کاور می‌دهد تا روی بدنتان قرار دهید تا موادی که روی پوست می‌زنید به سایر نقاط انتقال پیدا نکند.

پاکسازی

در این مرحله متخصص پوست یا بستن حوله یا پیشانی بند از برخورد موها به صورتتان جلوگیری می‌کند تا مواد با آن برخورد پیدا نکنند. بعد از آن به وسیله پنبه یا دستمال‌های مخصوص که اغلب مرطوب هم هستند پوستتان را کامل تمیز می‌کنند.( پیشنهاد میشود صورتتان هیچ ماده ارایشی نداشته باشد.) بعضی از افراد نیز از شوینده‌های مخصوص استفاده می‌کنند تا منافذ پوست کاملا تمیز شود.

آنالیز پوست و پاکسازی

برای آنالیز و پاکسازی پوست فرقی نمی‌کند که پوستتان آرایش داشته باشد یا خیر؛ زیرا توسط یک لامپ مخصوص متخصص پوست خیلی دقیق پوستتان را نگاه می‌کند. این کار می‌تواند توسط لامپ یا ذره‌بین هم صورت گیرد تا دقت کار بالاتر برود.

این کار برای این است که نوع پوستتان را شناسایی کند که پوستتان خشک،‌ چرب، ترکیبی یا حساس و طبیعی است. علاوه بر این شرایط پوستی و کیفیت پوستتان را نیز مشاهده می‌کند مثلا این که پوستتان دچار آکنه، جوش سرسیاه یا سفید، آفتاب سوختگی یا کم‌آبی است.

در انتها با در نظر گرفتن تمامی این شرایط و همچنین مشاوره‌ای که صورت گرفته است محصولات مناسب برای نوع پوستتان را برای شما انتخاب می‌کند.

بخار

پاکسازی پوست صورت چیست؟

برای شروع پاکسازی پوست صورت ابتدا از بخار استفاده می‌کنند. این کار توسط یک دستگاه مخصوص صورت می‌گیرد که بخارهای گرم نازکی را به سمت پوست هدایت می‌کند. این کار حس خوشایندی ایجاد خواهد کرد و بسیار آرام‌بخش است. اما مهمترین تاثیری که این کار روی پوست شما دارد، نرم شدن پوست است که به استخراج جوش‌های سرسیاه و سرسفید کمک می‌کند. افرادی که پوست بسیار حساسی دارند احتمالا استفاده از بخار برای آنها مناسب نخواهد بود.

لایه‌ برداری

پاکسازی پوست صورت چیست؟

در لایه برداری پوست از مواد شیمیایی و از دستگاه‌های مخصوص استفاده می‌شود. استفاده از دستگاه برای لایه بردار،۷ به عنوان لایه برداری مکانیکی هم شناخته می‌شود. این دستگاه‌ها به صورت‌های مختلف وجود دارند و دارای سری ریز و درشتی هستند که می‌توانند سلول های مرده پوست را به راحتی از بافت آن جدا کنند. این نوع از لایه برداری معمولا در بخار دادن صورت اتفاق می‌افتد.

در لایه برداری‌های شیمیایی از آنزیم‌ها و اسیده‌ها استفاده می‌کنند تا پیوند بین سلول‌های پوستی راحت‌تر جدا شود و بتوان پوست را به صورت عمقی پاکسازی کرد. گاهی اوقات می‌توان در حین این که صورتتان را بخور می‌دهید هم می‌توان از لایه بردارهای شیمیایی استفاده کرد.

استخراج یا تخلیه

پاکسازی پوست صورت چیست؟

این مرحله مربوط به تخلیه جوش‌ها است و فرقی نمی‌کند جوش سرسیاه باشد یا سر سفید. ممکن است این قسمت از پاکسازی صورت کمی دردناک باشد اما آستانه تحمل درد هر فردی با دیگری متفاوت است. اگر این کار به درستی انجام نگیرد باعث قرمزی پوست و پاره شدن مویرگ‌ها می‌شود که پوست را کبود می‌کند.

ماساژ پوست

پاکسازی پوست صورت چیست؟

شاید یکی از قسمت‌های خوب پاکسازی پوست قسمت ماساژ باشد که با حرکات و ضربه‌های اصولی و آرام اتفاق می‌افتد و این کار باعث تحریک پوست و جریان خون در پوست می‌شود و همچنین عظلات صورت را تقویت می‌کند.

ماسک صورت

پاکسازی پوست صورت چیست؟

انتخاب ماسک در مراحل پاکسازی پوست به نوع پوست شما مربوط است تا برای هر نوع پوست ماسک تخصصی آن را استفاده کرد. در این قسمت می‌توانید استراحت کنید و ماسک هم کاره خودش را روی پوستتان انجام دهد.

قسمت پایانی

پس از اتمام مراحل پاکسازی پوست باید از تونر و سرم پوست استفاده کرد و در نهایت با یک مرطوب کننده و کرم ضد افتاب از پوست کاملا محافظت کرد.

پاکسازی پوست صورت چیست؟

برای حفظ زیبایی و سلامت پوستتان می‌توانید از کرم‌های مخصوص نیز استفاده کنید تا اثر پاکسازی پوست بیشتر روی صورتتان بماند و عوامل محیطی و زندگی شهری کمترین تاثیر را روی پوستتان بگذارد.

 هرچندوقت یک بار پاکسازی پوست را انجام دهیم؟

نمی‌توان به طور دقیق گفت که چندوقت یک بار باید پاکسازی پوست یا فیشال انجام داد؛ زیرا با توجه به سن و وضعیت پوست افراد کاملا متفاوت است. در بهترین حالت می‌توان به صورت ماهانه این کار را انجام داد تا پوست مجددا احیا شود.

اما بهترین توصیه به نظر من این است که هنگام تغییر فصول یعنی 4 بار در سال فیشال انجام دهید تا پوستتان برای ورود به فصل و آب و هوای جدید اماده باشد.

  • هدیه عزیزی
  • 11 آبان 1398
  • 101 بازدید

دیدگاهتان را بنویسید

جستجو در سایت

دسته بندی ها

درحال بارگذاری ...
بستن
مقایسه