وزی مو چگونه ایجاد می‌شود و روش مقابله با آن چیست

مقابله با وزی مو

زندگی با موهای وز می‌تواند یکی از خسته‌کننده‌ ترین کارهای دنیا باشد، به خصوص اگر موهای فر داشته باشی. پیش از خارج شدن از خانه تلاش زیادی برای صاف کردن و حالت دادن به موهایت می‌کنی ولی در عرض ۲ دقیقه تمام تلاش‌هایت نابود می‌شوند! اما وزی مو چگونه ایجاد می‌شود؟ چه چیزی برای مقابله با آن مؤثر است؟ “ستاره” پاسخ می‌دهد.
وزی مو چگونه ایجاد می‌شود؟
به طور خلاصه،‌ دلیل ایجاد وزی مو، خشکی و آسیب‌دیدگی است. موهای تو مداوم تشنه است و زمانی که به اندازه کافی رطوبت دریافت نمی‌کند، کوتیکول‌ها بلند شده تا به رطوبت اجازه ورود بدهند. کوتیکول‌ها لایه بیرونی تارهای مو و متشکل از سلول‌های مرده بوده که موها را سالم نگه می‌دارد. رطوبت اضافی هوا می‌تواند منجر به ورم کردن موها و در نتیجه وزی آنها بشود. خشکی مداوم موها می‌تواند منجر به آسیب دیدن آنها شده و در نهایت ظاهری وز و بی‌جان به موها می‌بخشد.

برای دیدن محصولات ضد ور میتوانید روی این لینک کلیک کنید.

وزی مو چگونه ایجاد می‌شود و روش مقابله با آن چیست
روش‌های مقابله با وزی مو:
ویتامین E و روغن نارگیل:
ویتامین E سرشار از آنتی‌اکسیدان‌هایی است که به مبارزه با رادیکال‌های آزاد کمک کرده و از آسیب‌دیدگی جلوگیری می‌کند. روغن نارگیل هم حاوی خواص نافذی است که موها را به صورت عمقی مرطوب می‌کند. روغن ویتامین E و روغن نارگیل را به نسبت ۱ به ۴ ترکیب کن. سپس مواد را روی تمام قسمت‌های موها و کف سر بمال و پس از ۴۰ دقیقه موها را تمیز کن.

موز و عسل:
موز برای رطوبت بخشیدن به موها فوق‌العاده است، به خصوص اگر با عسل ترکیب بشود که مرطوب‌کننده مشهوری است. برای استفاده از این ویژگی‌های فوق‌العاده، یک عدد موز رسیده را با چنگال له کن و روی آن یک تا دو قاشق چایخوری عسل طبیعی بریز. ماسک را به مدت ۲۵ تا ۳۰ دقیقه روی موهایت بگذار و سپس آبکشی کن.

برای دیدن محصولات و مقالات بیشتر میتوانید از سایت باستاره دیدن فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

جستجو در سایت

دسته بندی ها

درحال بارگذاری ...
بستن
مقایسه