واکس مو

واکس مو جزو از محصولات حالت‌دهنده مو است که قوامی شبیه موم دارد. این محصول با چسباندن تارهای مو به یکدیگر، جلوه‌ای طبیعی به آنها می‌بخشد. همچنین، با حفظ جلای روغنی موها به آنها قابلیت جابه‌جایی می‌دهد و آنها را در یک جهت خاص تثبیت ‌می‌کند.

واکس‌های مو حالت جامد دارند و در عین درخشان کردن موها سبب تثبیت حالت آنها می‌شوند. این محصول چند ساعت پس از استفاده خشک می‌شود. ولی باز هم به شما امکان حالت دادن به موهایتان را می‌دهد. به طور کلی، واکس‌های مو ویژگی‌های زیر را دارند:

– حالت‌دهنده

– تثبیت‌کننده حالت موها در جهت دلخواه

– افزایش‌دهنده حجم موها

– مناسب برای انواع موها

– قابل استفاده به طور هم‌زمان با اسپری‌های مو

– درخشان‌کننده مو

– دارای رنگ‌های مختلف برای رنگ‌دهی به موها

 

ویژگی‌های واکس مو

واکس‌های مو از نظر شیمیایی حاوی پلیمرهای حل شده در حلال مایع هستند. این پلیمرها باعث می‌شود رشته های مو به هم متصل شوند و حجم موها بیشتر شود. انواع واکس‌های مو، موها را به صورت جانبی به یکدیگر متصل می‌کنند که همین مسئله باعث افزایش حجم موها می‌شود. این محصولات مانع گره خوردن موها می‌شوند. همچنین،‌ آسیبی به کوتیکول موها وارد نمی‌کنند.

واکس‌های موی برای افرادی که موهای چربی دارند، بسیار مناسب است. یکی از مزایای این محصولات این است که می‌توان آنها را با دیگر محصولات آرایشی مانند اسپری‌های درخشان‌کننده به کار برد. واکس مو برای افرادی که موهای کوتاهی دارند نیز گزینه مناسبی است. همچنین، برای رنگ دادن به موهای سفید.

 

خرید انواع واکس‌های مو از فروشگاه اینترنتی باستاره

 

روش استفاده از واکس‌های مو

واکس مو

از این محصول کمی قبل از خارج شدن از منزل استفاده کنید. بهتر است لباس پوشیده باشید. دقت کنید که موهایتان خشک باشد. کمی از واکس را به اندازه یک نخود بردارید و با انگشتانتان آن را بمالید تا با گرمای دستتان نرم شود. دقت کنید که مقدار زیاد واکس مو باعث چسبیدن موها به یکدیگر می‌شود.

واکس را به طور کامل در نوک انگشتان خود پخش کنید. مراقب باشید که روی هیچ انگشتی مقدار زیادی از واکس نمانده باشد. حالا دستانتان را به تمام موها بمالید. دست‌ها را زیر موها ببرید و انگشتانتان را بین موها حرکت دهید. موهای خود را ماساژ دهید تا حجیم‌تر به نظر برسند. می‌توانید موهایتان را با دست یا شانه فرم دهید. اگر دوست ندارید موهایتان شانه شده به نظر برسند، با دست آنها را به جهتی که می‌خواهید حالت بدهید. مطمئن شوید واکس به خوبی بین موها پخش شده است و قابل رؤیت نیست. ۶ ساعت بعد از استفاده، موهای خود را بشویید تا واکس روی آنها جمع نشود.

 

خرید انواع محصولات مراقبت از مو از فروشگاه اینترنتی باستاره

 

نکات مهم درباره استفاده از واکس مو

  • فراموش نکنید که موها کاملاً خشک باشند.
  • برای استفاده از واکس مو مقدار کمی از آن را روی کف دست خود بزنید. اجازه دهید واکس مدتی بین انگشتان دستانتان قرار بگیرد تا با گرمای بدن کمی نرم شود. در غیر این صورت، بین موهایتان گیر می‌کند.
  • هنگام استفاده از واکس، دقت کنید که به طور متناوب از هر دو دستتان استفاده کنید تا محصول به طور یکسان بین موها پخش شود.
  • وقتی می‌خواهید انتهای موها را واکس بزنید، دستتان را مشت کنید تا انتهای مو‌ها کاملا به واکس آغشته شود.

 

بیشتر بخوانید: حجم دهنده مو طبیعی در منزل بسازید!

کرم آبرسان پوست صورت

دیدگاهتان را بنویسید

جستجو در سایت

دسته بندی ها

درحال بارگذاری ...
بستن
مقایسه