هنگام اتو کردن موها این نکته‌ها را فراموش نکن

نکات قبل از اتو کردن مو

همه ما در خانه یک اتوی مو داریم و از اثر صاف‌کنندگی آن روی موهای خود لذت می‌بریم. اما اتو کشیدن موها اگر به روش صحیح انجام نشود، می‌تواند آسیب‌های جدی به موها وارد کند. اگر به صورت مرتب موهایت را با اتو صاف میکنید کار را صحیح آغاز کن!

هیچ وقت پیش از آنکه اتوی مو کاملاً‌ داغ شده باشد، کار را شروع نکن. همیشه مطمئن باش اتوی موی تو حرارت مناسبی دارد. دلیل آن هم این است که اتوی مو تنها زمانی که به خوبی داغ شده باشد، کار خود را به خوبی انجام می‌دهد. اگر این کار را نکنی، پس از گذشت چند ساعت، دوباره موهای فرفری خواهی داشت.‌کنی، در ادامه نکته‌های مهم برای اتو کردن موها را بخوان!

هنگام اتو کردن موها این نکته‌ها را فراموش نکن
۲. تمیز کردن اتو را فراموش نکن!

مطمئن باش اتوی موی تو همیشه تمیز بوده و از آن به خوبی مراقبت می‌کنی. گرد و غبار همیشه حرارت را مختل و نتیجه را ناخوشایند می‌کند. به همین دلیل بهتر است اتو موی خود را به خوبی تمیز کنی و اگرنه نخواهی توانست موهای صاف و زیبا داشته باشی.

۳. موها را شانه کن!

پیش از آنکه اتو کردن موها را شروع کنی، بهتر است موها را به خوبی شانه کنی. اگر موهای تو بسیار حالت‌دار هستند، ایده خوبی است که هنگام اتو کشیدن، موها را شانه کنی تا اتو به خوبی روی موها تأثیر بگذارد.

۴. همیشه از عقب شروع کن!

این تکنیکی است که بسیاری از آرایشگران حرفه‌ای مو انجام می‌دهند. طبق این نظر، بهتر است اتو کردن موها را همیشه از پشت سر شروع کنی. سپس به آرامی به سمت جلوی موها بیایی. به صورت ایده‌آل، موهای جلوی سر باید آخرین چیزی باشد که اتو می‌کنی.

هنگام اتو کردن موها این نکته‌ها را فراموش نکن

موهای فر را چگونه اتو کنیم؟
برای این کار ابتدا موها را براشینگ کنید، سپس لایه لایه از پشت سر موها را اتو کنید. با این کار موهای فر و مجعد که با کمی رطوبت به حالت اول خود بر میگردد مدت زمان بیشتری دوام خواهد داشت. توجه کنید اگر دارای موهای خیلی کوتاه و مجعد هستید برای مدل موی فشن می توانید ابتدا موها را سشوار کشیده و با اتوی نازک آن را صاف کنید تا حالت مو به خوبی حفظ شود.

  خرید آنلاین انواع اتو مو

از چه موادی هنگام اتو مو استفاده کنیم؟
قبل از استفاده از این محصول میتوانید موها را با شامپو شسته و با نرم کننده کمی ماساژ دهید.آب اضافی موها را بگیرید و مقدار کمی از سرم مو را پایین موهای خود خصوصا نوک موهایتان بزنید. از سرم مو زیاد استفاده نکنید زیرا باعث چرب شدن بیش از اندازه موها می شود.

انواع سرم و دوفاز و محافظ حرارتی که میتوانید قبل از اتو کردن مو استفاده کنید را میتوانید در سایت ما ببینید.

نکته مهم استفاده از اتو مو :
در هنگام اتو مو موها را نکشید.
از داغ شدن بیش از حد اتو مو که موجب سوزاندن موها می شود خودداری کنید.
هنگام اتو کردن مو اگر خواسته باشید فقط موها صاف شود ، از کمی واکس یا کرم مو استفاده کنید.
اگر تمایل به مدل دادن به موهای مو خود در حین اتو کردن مو دارید مانند مدل ویو یا ستاره ای قبل از استفاده از اتو مو کمی از واکس یا ژل مو استفاده کنید.
برای بوکل کردن موها اسپری فیکس ملایم به موها زده و چندبار موها را شانه کنید تا تمام ریزموها به هم چسبیده و سپس با اتو مو مرتب کنید.
اتو موی بخار برای موهای آسیب دیده، مجعد، زبر و خشک مورد استفاده قرار می گیرد.
حتی الامکان از این قبیل محصولات آرایشی برای موهایی آسیب دیده و دکلره کمتر استفاده کنید.

برای دیدن مقالات و محصولات بیشتر میتوانید از سایت ما دیدن فرمایید.

همچنین میتوانید از طریق اینستاگرام ستاره ما را دنبال کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

جستجو در سایت

دسته بندی ها

درحال بارگذاری ...
بستن
مقایسه