نرم کننده

نرم کننده مو محصولی برای نرم کردن موها است که باعث صاف شدن موها می‌شود. همچنین، شانه‌پذیری موها را بهبود می‌بخشد. از این محصول باید پس از شامپو زدن موها استفاده کنید. زمانی که موها و پوست کف سر از عرق، سلول‌های مرده پوست، چربی، آلودگی و محصولات مو تمیز شده باشند.

بیشتر شامپوها حاوی مواد شیمیایی هستند که فولیکول‌های مو را خشن می‌کند. به همین دلیل، وها پس از شست‌وشو خشک، خشن و گره‌خورده می‌شوند. انواع نرم‌کننده‌های مو حاوی مواد مرطوب‌کننده و روغن‌هایی هستند که موها را نرم و لطیف می‌کنند. برخی هم حاوی پروتئین هستند که به طور موقت به انتهای تقسیم شده موها می‌چسبند. بعضی دیگر هم دارای مواد ضخیم‌کننده تارهای مو هستند.

هنگام انتخاب نرم‌کننده مناسب باید به نوع مو و پوست کف سر خود توجه کنید. برای موهای نازک و نرم از نرم کننده‌های ملایم مخصوص این نوع موها استفاده کنید. برای موهای آسیب‌دیده از نرم‌کننده‌های ترمیم‌کننده استفاده کنید. برای موهای رنگ شده هم انواع نرم‌کننده‌های مخصوص این نوع موها را انتخاب کنید.

نکته مهم در انتخاب نرم‌کننده‌ها این است که شامپو و نرم کننده شما باید فرمول مشابهی داشته باشند. این مسئله سبب می‌شود تا با هم تعامل داشته باشند. برای مثال، اگر از نرم‌کننده مخصوص موهای رنگ شده استفاده می‌کنید، شامپوی مناسب موهای رنگ شده را هم انتخاب کنید.

 

آیا همه باید از نرم‌کننده مو استفاده کنند؟

نرم کننده

به طور معمول، وقتی موهای خود را می‌شویید، باید از نرم‌کننده استفاده کنید. پوس کف سر شما نرم‌کننده‌ای طبیعی به نام سبوم را تولید می‌کند. ولی شامپو، این ماده را از بین می‌برد. افرادی که موهای خشک دارند یا موهای خود را زیاد شست‌وشو می‌دهند، باید حتماً از نرم کننده استفاده کنند. همچنین، کسانی که با ابزارهای گرمایش مانند اتو مو زیاد کار می‌کنند.

 

شیوه درست استفاده از نرم کننده

موهای خود را با شامپوی مناسب نوع موهای خود بشویید. کمی نرم‌کننده را کف دست بریزید و آن را به طور مساوی در انتهای ساقه موها پخش کنید. سعی کنید این محصول به پوست کف سر و ریشه وهای شما برخورد نکند. انگشتان دست یا یک شانه دندانه پهن را روی انتهای ساقه موها بکشید. حدود ۱ دقیقه صبر کنید. سپس موهای خود را شست‌وشو دهید.

 

نکته‌های مهم درباره استفاده از نرم‌کننده مو

نرم کننده

  • بیشتر نرم‌کننده‌ها در حمام استفاده می‌شوند و پس از زمان کوتاهی باید شسته شوند. ولی نرم‌کننده‌های عمیق‌تر هم وجود دارند که بیرون از حمام مورد استفاده قرار می‌گیرند و زمان طولانی‌تری باید روی موها بمانند.
  • هنگام استفاده از نرم‌کننده آب اضافی موها را بگیرید.
  • اگر موهای شما بسیار خشک یا فرفری هستند، باید از نرم کننده یا کاندیشنرهای مرطوب‌کننده استفاده کنید.
  • اگر موهای نازک و ضعیفی دارید، به کاندیشنر حجم‌دهنده نیاز دارید.
  • برای موهای سالم و براق از یک کاندیشنر یا حالت‌دهنده مناسب موهای معمولی استفاده کنید.
  • استفاده از نرم‌کننده روی ساقه مو حداقل هفته‌ای یک بار توصیه می‌شود. اگر موهای سالمی دارید، پس از استفاده از کاندیشنر موهایتان را به سرعت بشویید. اگر موهای شما خشک است، برای شست‌وشوی موها حدود ۳ تا ۴ دقیقه صبر کنید.
  • هنگامی که نرم‌کننده را روی موهای خود مالیدید، از انگشتان خود به عنوان شانه استفاده کنید. با این کار، نرم کننده را روی تمام سطح مو پخش کنید.
  • شست‌وشوی کامل موها پس از استفاده از نرم‌کننده‌ها بسیار مهم است. این محصولات حاوی مواد موادی مثل سورفکتانت‌ها هستند که باقی ماندن آنها روی کف سر می‌تواند منجر به خشکی موها یا ایجاد خارش شود .

 

خرید انواع نرم‌کننده‌های مو از فروشگاه اینترنتی باستاره

دیدگاهتان را بنویسید

جستجو در سایت

دسته بندی ها

درحال بارگذاری ...
بستن
مقایسه