موهای سفید و کارهایی که نباید انجام دهی

نکات درباره موهای سفید

مو و رنگ آن تأثیر به سزایی در زیبایی یک زن دارد. یکی از دغدغه‌های اصلی هر بانویی، سفید شدن موهایش است. وقتی یک بانو، تارهای خاکستری رنگ در بین موهایش پیدا می‌کند، برای خلاص شدن از آن‌ها ممکن است دست به کارهایی بزند که واقعاً برای موی او ضرر داشته باشد و یا شرایط را وخیم‌تر کند. امروز “ستاره” تصمیم گرفته نکاتی را به تو گوشزد کند که هنگام سفید شدن موهایت آن‌ها را انجام ندهی.

به سرعت سراغ رنگ موهایی که آمونیاک دارند نرو!

به محض دیدن چند تار خاکستری رنگ، اغلب بانوان به اولین مغازۀ لوازم آرایش رفته تا رنگ مویی بی‌کیفیت که حاوی آمونیاک است، بخرند و سفیدی موهایشان را بپوشانند. این کار اشتباه است. برای پوشاندن سفیدی موهایت، از رنگ موهای طبیعی که حاوی آمونیاک نیستند، استفاده کن.

رنگ کردن موهایت را متوقف نکن!

اگر تا به حال موهایت را رنگ می‌کردی، با دیدن چند تار موی سفید، رنگ کردن موهایت را متوقف نکن. با آرایشگر خود مشورت کن و سعی کن موهایت را به تدریج روشن‌تر کنی تا با ریشه‌های سفید موهایت هم‌خوانی داشته باشند و طبیعی‌تر به نظر برسند.

برای مشاهده و خرید آنلاین انواع محصولات مراقبت از مو میتوانید روی این لینک کلیک کنید.

موهای سفید و کارهایی که نباید انجام دهی
از همان شامپو و یا محصولات قدیمی برای موهایت استفاده نکن!

هنگامی که موهایت شروع به سفید شدن می‌کنند، بهتر است شامپوی خود را عوض کنی و از محصولات مخصوص موهای خاکستری استفاده کنی. اگر این کار را انجام ندهی و از همان شامپوی همیشگی خود استفاده کنی، ممکن است موهای خاکستری رنگت به زردی بزنند. البته از شامپوی جدید مخصوص موهای خاکستری تنها هفته‌ای یک بار استفاده کن، زیرا مصرف بیش از اندازۀ آن باعث می‌شود، موهایت به رنگ آبی بزنند.

موهای خاکستری را نکن!

شاید یاد حرف مادربزرگت بیافتی که اگر موی سفیدت را بکنی، به جای آن دو تار مو رشد می‌کند. این حرف درست نیست. اما کندن موی سفید باعث می‌شود تا رشد آن کندتر شده و کوتاه‌تر از بقیه رشد کند و ظاهری ناخوشایند داشته باشد.

از رنگ‌های بژ در آرایش و لباست استفاده نکن!

چون موهایت به رنگ خاکستری هستند، پوستت رنگ‌پریده‌تر به نظر می‌رسد. استفاده از رنگ‌های بژ و یا قهوه‌ای مایل به زرد نیز، تو را رنگ‌پریده‌تر نشان می‌دهند. سعی کن از رنگ‌هایی شاد مثل هلویی استفاده کنی تا جوان‌تر به نظر برسی.

برای دیدن مقالات و محصولات بیشتر میتوانید از سایت باستاره دیدن فرمایید.

همچنین میتوانید از طریق اینستاگرام باستاره مارا همراهی کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

جستجو در سایت

دسته بندی ها

درحال بارگذاری ...
بستن
مقایسه