مواد معدنی ضروری برای جوان ماندن پوست را می‌شناسی

راز جوان ماندن پوست

خوراکی ‌های سالم و تازه حاوی ویتامین‌ ها، مواد معدنی و آنتی‌اکسیدان‌هایی هستند که سلول‌ها را فعال نگه داشته و از مشکلات پوستی مربوط به پیری جلوگیری می‌کند. این مواد معدنی با رادیکال‌های آزادی که پوست را تخریب کرده، مبارزه می‌کنند و در نتیجه علائم پیری سریع یا زودرس را کاهش می‌دهند. در ادامه با این مواد معدنی که برای جوان ماندن پوست ضروری هستند، آشنا شو.
آمینواسیدها: این ماده تولید الاستین و کلاژن را تحریک کرده و به پوست ظاهری نرم و بدون چروک می‌بخشد.
کاروتنوئیدها (رتینول، بتا کاروتن، ویتامین A): با رادیکال‌های آزاد مضر مبارزه می‌کند. دانشمندان دریافته‌اند افرادی با سطح بالای کاروتنوئید (آنتی‌اکسیدان‌ها) در بدن خود، پوست جوان‌تری دارند.
اسیدهای چرب امگا ۳: این ماده دارای ویژگی‌های ضدالتهاب بوده و ثابت شده مکمل‌های آن روند پیری پوست را آهسته می‌کنند.

مواد معدنی ضروری برای جوان ماندن پوست را می‌شناسی
پلی‌فنل‌ها: مصرف پلی‌فنل‌ها از بدن در مقابل آسیب اشعه‌ های فرابنفش مراقبت می‌کند. این مواد آنتی‌اکسیدان و ضدالتهاب هستند که تأثیرات ضدتخریب DNA دارند.
ویتامین D: این ویتامین از سلول‌های پوست مقابل آسیب قرار گرفتن در معرض خورشید مراقبت، از عفونت‌های پوستی پیشگیری کرده و دارای تا‌ثیر ضدپیری است.
سلنیوم: این ماده معدنی دفاع آنتی‌اکسیدانی پوست را تقویت، از سلول‌های پوست مقابل آسیب اشعه‌های فرابنفش محافظت کرده و دارای تأثیرات ضدالتهاب است.
ویتامین C: این ویتامین از پوست مقابل آلودگی و دیگر تأثیرات محیطی محافظت کرده، تولید کلاژن را تقویت می‌کند و دارای خواص آنتی‌اکسیدان است.

ویتامین c برای پوست

ویتامین E: این ویتامین از پوست مقابل استرس اکسیداتیو محافظ کرده که در نهایت از آسیب‌های درازمدت مانند چروک، ادم، اریتم و ضخیم شدن پوست جلوگیری می‌کند.
هرچند که در ظاهر همه‌چیز طبیعی به نظر می‌رسد، اما برنزه شدن پوست در واقع نشان‌دهنده‌ی میزان کمی آسیب پوستی است. بدن برای محافظت از خود در برابر پرتوهای فرابنفش، ملانین (رنگدانه‌ی پوستی) تولید می‌کند. قرار گرفتن در معرض مستقیم پرتو‌های فرابنفش خورشید، موجب تجزیه‌ی ساختارهای کلاژنی می‌شود و در واقع به روند پیری و چین و چروک پوست سرعت می‌دهد.

برای دیدن انواع ضدآفتاب و خرید اینترنتی آن میتوانید روی این لینک کلیک کنید.

شکر یک درمانگر طبیعی فوق‌العاده و همیشه دردسترس است. این شیرین‌کننده‌ی مرسوم به‌آرامی با حذف سلول‌های مرده‌ی پوست، صورت‌تان را پاک‌سازی و نرم می‌کند. پاکسازی پوست صورت با شکر، پوست را صاف و نرم و براق خواهد کرد. هفته‌ای یک‌بار پوست‌تان را مرطوب کنید و مقداری شکر روی آن بمالید و ببینید چگونه پوست‌تان مانند کودک نرم و لطیف خواهد شد.
خیار ماده‌ای است که از جوانی و سلامت پوست حمایت می‌کند و ماسک خیار به‌عنوان یکی از مؤثرترین روش‌ها و مواد درمان‌کننده جوش صورت شناخته می‌شود.

برای دیدن مقالات و محصولات بیشتر میتوانید از سایت باستاره دیدن فرمایید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

جستجو در سایت

دسته بندی ها

درحال بارگذاری ...
بستن
مقایسه