مقدار اکسیدان در رنگ مو

نوع و نسبت اکسیدان به رنگ مو با توجه به حجم مو و رنگ

اکسیدان چیست؟ اکسیدانها در واقع موادی تقریبا مایع شکل هستند که به منظور فعال سازی رنگ و یا پودر دکلره از آنها استفاده میشوند و بعنوان یک کاتالیزور عمل میکنند که موجب ثبات رنگ میشوند آمونیاک موجود در اکسیدانها کوتیکول مو را جدا کرده و موجب پاک شدن سولفورهاب مو و نفوذ رنگ به داخل مو میشوند.
مقدار اکسیدان در رنگ مو :نوع و مقداری که از اکسیدان برای مقدار رنگ و حجم مو‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد بسیار مهم است. اگر این نسبت‌ها به خوبی انتخاب نشوند، ممکن است مو بسوزد یا قرمزی بد رنگی ایجاد کند که تناژ خوبی نخواهد داشت.

بنابراین برای تعیین نسبت صحیح اکسیدان به رنگ به نکات زیر توجه گردد:

ابتدا رنگ و واریاسیون را ابتدا خوب با برس به هم زده و بعد اکسیدان را اضافه کنید.
با توجه به حجم و نوع مو باید میزان رنگ و اکسیدان مورد نیاز برای ترکیب و نیز نوع اکسیدان مناسب را انتخاب کنید.
معمولا اکسیدان باید هم اندازه‌ی تیوپ رنگ اضافه شود. با این حال این قانون در مورد رنگ ها‌ی کارخانه‌های مختلف متفاوت است و معمولا بر روی تیوپ، اندازه آن ذکر می‌گردد.
عبارت ۱:۲ روی بروشور رنگ: یعنی یک تیوپ رنگ باید با دو برابر اکسیدان مخلوط شود و عبارت ۱:۱ روی بروشور رنگ: یعنی یک تیوپ رنگ باید با حجم مساوی اکسیدان مخلوط شود.
در صورتی که رنگ موی انتخابی شما روشن بود از اکسیدان ۹ درصد یعنی اکسیدان شماره ۲ استفاده شود.
اگر رنگ مو تیره بود یا موی سفید وجود داشت، اکسیدان ۶ درصد یا همان اکسیدان شماره ۱ را به کار ببرید و برای ترکیب با پودر دکلره، از اکسیدان ۱۲ درصد یا شماره ۳ استفاده کنید.

 

قبل از اینکه با نسبت اکسیدان به رنگ مو آشنا شوید، بهتر است با انواع اکسیدان ها آشنا شوید زیرا هر نوع اکسیدانی برای انواعی از رنگ مو استفاده می شود.

اکسیدان 3% یکی از ضعیف ترین اکسیدان ها برای رنگ مو است. این نوع اکسیدان با نام ولوم 10 یا اکسیدان 0.5 نیز شناخته می شود و برای انواع مش، هایلایت، رنگساژ و لایت به کار برده می شود. اگر از این نوع اکسیدان برای رنگ های تیره همچون مشکی و قهوه ای برده شود، باعث تیره تر شدن موها می شود.
اکسیدان 6% که با نام اکسیدان شماره 1 یا ولوم 20 نیز شناخته می شود، برای دکلره ضعیف و پوشاندن تارهای سفید مو به کار برده می شود. همچنین برای کاهش سوختگی موها در مش با فویل، رنگ ریشه و ابرو؛ آمبره و سامبره از این نوع اکسیدان استفاده می شود.
اکسیدان 9% که با نام ولوم 30 یا شماره 2 نیز شناخته می شود،باعث روشن شدن موها می شود. پس برای رنگ های متوسط تا بلوند بهتر است از این نوع اکسیدان استفاده شود.
اکسیدان 12% که با نام شماره 3 یا ولوم 40، یکی از قوی ترین اکسیدان ها سات که برای دکلره کردن قوی موها استفاده می شود. این اکسیدان خاصیت روشن کنندگی بسیار بالایی دارد، اما باعث سوختن موها می شود و باید در استفاده از آن تبحر خاصی داشت زیرا می تواند باعث سوختن و از بین رفتن موها شود.

مقدار اکسیدان در رنگ مو
و در آخر اینکه مقدار اکسیدان در رنگ مو در دستورالعمل اکثر رنگها آمده است تقریبا بیشتر رنگها روی تیپ رنگ عبارت ۱ به ۲ یا ۱ به ۱/۵ دیده میشود یعنی اگر یک واحد رنگ استفاده میشود یک برابر و نیم اکسیدان باید اضافه شود.
اما در مواد دکلره ترکیب باید به شکلی انجام شود که مواد حاصل از ترکیب پودر و اکسیدان شکل خمیری شکل نه خیلی شل و نه خیلی سفت به خود بگیرد و براحتی روی موها مالیده شود.

اکسیدان بساکسیدان ترام

انواع اکسیدان های ایرانی و خارجی در با ستاره

 

دیدگاهتان را بنویسید

جستجو در سایت

دسته بندی ها

درحال بارگذاری ...
بستن
مقایسه