مرطوب کردن پوست خشک

مرطوب کردن پوست خشک با استفاده از سه مخلوط

غدد چربی پوست، یک مادۀ روغنی به نام سبوم (چربی) تولید می‌کنند. چربی ترشح شده از این غدد یا سبوم (Sebum) نقش بسیار عمده‌ای در زیبایی و سلامت پوست دارند. ترشح کم آن باعث خشکی پوست و ترشح بیش از حد آن نیز چه بسا عوارضی از قبیل جوش یا آکنه را ایجاد می‌کند.

امروز، باستاره برای درمان خشکی، دستورالعمل سه مخلوط را به شما می‌گوید تا بتوانید با استفاده از آن‌ها به مرطوب کردن پوست خشک خود کمک کنید.

بیشتر بخوانید : دستورالعمل‌های خانگی برای تهیه ماسک صورت مخصوص پوست‌های خشک

 

مخلوط روغن ‌های طبیعی برای پوست:

این مخلوط از روغن‌های مختلفی هم‌چون روغن اسطوخودوس، زیتون و چوب صندل تشکیل شده است. برای درست کردن این مخلوط مقدار کمی از این روغن‌ها را (معادل یک قاشق چای‌خوری از هر سه روغن) با نصف یک آواکادوو و یک قاشق غذاخوری عسل ترکیب کنید و روی صورتتان بمالید و بگذارید به مدت ۱۰ دقیقه روی پوستتان بماند. سپس آن را با آب ولرم بشویید. در رابطه با روغن‌ها مراقب باشید که آن‌ها را به تنهایی و مستقیماً روی پوست خود نمالید.

مخلوط روغن زیتون و تخم مرغ:

مخلوط روغن زیتون و تخم مرغ برای پوست:

یک عدد زردۀ تخم مرغ را با دو قاشق چای‌خوری روغن زیتون، یک قاشق چای‌خوری آرد و دو قاشق غذاخوری شیر تازۀ پر چربی مخلوط کنید. سپس، این ترکیب را روی پوست خود بمالید. اما مراقب قسمت‌های حساس دور چشم خود باشید. پس از گذشت ۱۵ دقیقه، می‌توانید صورت خود را با آب ولرم و صابون مخصوص پوست خشک بشویید.

مرطوب کردن پوست خشکمخلوط آواکادوو و عسل برای پوست:

نصف یک آواکادوو را با یک قاشق غذاخوری عسل طبیعی مخلوط کنید و بگذارید به مدت ۱۵ دقیقه روی پوستتان بماند. سپس، آن را به خوبی با آب ولرم بشویید تا ببینید که چگونه پوستتان نرم و روشن می‌شود.

لینک مستقیم خرید کرم مرطوب کننده و آبرسان پوست خشک درماتیپیک

 

 

اینستاگرام فروشگاه ستاره فرهنگ

برچسب‌ها:

دیدگاهتان را بنویسید

جستجو در سایت

دسته بندی ها

درحال بارگذاری ...
بستن
مقایسه