روش‌های مراقبت از پوست صورت برای انواع پوست‌ها

متخصصان پوست معمولاً پوست‌ها را به انواع مختلف خشک، چرب و ترکیبی تقسیم می‌کنند. قطعاً می‌دانید که نوع پوست شما چیست و اگر هم نمی‌دانید، می‌توانید با مراجعه به پزشک، نوع آن را تشخیص دهید تا روش‌های مراقبت از پوست صورت را که مناسب نوع پوستتان است، اجرا کنید. این کار باعث می‌شود به طور اختصاصی‌تری به سلامتی پوست خود رسیدگی کنید.

مراقبت از پوست صورت

مراقبت از پوست‌های خشک

این نوع پوست به راحتی پوسته پوسته و تحریک می‌شود و جزو گروه پوست‌های حساس قرار می‌گیرد. نکات کلیدی مراقبت از این نوع پوست، شامل موارد زیر است :

۱. از پاک‌کننده‌های ملایم برای شست‌وشوی پوست خشک استفاده کنید.

۲. کرم‌های حاوی رتینول (Retinol) را که ماده‌ای ضدپیری است، انتخاب کنید.

۳. محصولاتی را که اسید هیالورونیک (hyaluronic acid) دارند، برای پوست خود امتحان کنید؛ چون این ماده، رطوبت پوست را افزایش می‌دهد.

۴. لایه سلول‌های مرده پوست که از سطح پوست محافظت می‌کنند، در پوست‌های خشک به راحتی آسیب می‌بیند. برای بازسازی این لایه، از کرم‌های مرطوب‌کننده حاوی فسفولیپیدها، کلسترول و اسیدهای چرب ضروری و کرم ضدآفتاب مناسب استفاده کنید.

۵. با دقت از محصولات پوستی جدید استفاده کنید. در ضمن، ابتدا آن‌ها را روی بخش کوچکی از پوست خود امتحان و کمی صبر کنید تا واکنش پوست را نسبت به آن‌ها ببینید؛ سپس برای مصرف کردن آن‌ها تصمیم بگیرید.

 

لینک خرید انواع محصولات مراقبت از پوست از فروشگاه اینترنتی باستاره

 

مراقبت از پوست‌های چرب

اگر مطمئن نیستید پوست شما چرب است، آزمون ساده‌ای را انجام بدهید. پوست خود را با تونر کاملاً تمیز کنید. اگر در حدود ظهر، متوجه چرب شدن دوباره پوست خود شدید، پوست شما چرب است. این نوع پوست مانند پوست خشک، جزو انواع پوست‌های حساس و همچنین، مستعد بروز آکنه به شمار می‌رود.

۱. پوست خود را صبح‌ها و شب‌ها با پاک‌کننده‌ای ملایم بشویید. برای پاکسازی پوست به طور کامل، نوک انگشتان خود را ۳۰ ثانیه پیش از شست‌وشو روی سطح پوست مالش بدهید و سپس آن را بشویید.

۲. از محصولی غیرالکلی حاوی اسید سالیسیلیک (Salicylic Acid) استفاده کنید یا پاک‌کننده‌ای حاوی این ماده را روی مناطق چرب پوست بمالید. این کار را دو یا سه بار در هفته تکرار کنید.

۳. محصولات حاوی رتینول به کاهش تولید چربی و بسته شدن منافذ بزرگ پوست‌های چرب کمک می‌کنند.

۴. از مرطوب‌کننده‌ای بدون چربی با SPF 30 استفاده کنید.

 

مراقبت از پوست‌های مختلط

خانم‌هایی که پوست مختلط یا ترکیبی دارند، پوست گونه‌هایشان حشک است؛ در حالی که در منطقه بینی و ابروها پوست چربی دارند. این خانم‌ها باید روش‌های مراقبت از پوست برای هر دو نوع پوست چرب و خشک را رعایت کنند :

۱. از مواد پاک‌کننده ملایم برای پاک کردن پوست صورت خود فقط یک بار در روز استفاده کنید؛ مگر در مناطقی از صورت که چربی قابل توجهی دارند.

۲. محصولات حاوی اسید سالیسیلیک را هر روز به مناطق چرب پوست صورت خود بمالید.

۳. برای مرطوب کردن پوست از کرم بدون چربی با SPF 30 در مناطق چرب، و از مرطوب‌کننده‌های غنی‌تر برای نواحی خشک پوست صورت استفاده کنید.

 

اینستاگرام فروشگاه ستاره فرهنگ

برچسب‌ها:

دیدگاهتان را بنویسید

جستجو در سایت

دسته بندی ها

درحال بارگذاری ...
بستن
مقایسه