مراقبت از پوست در زمستان

مهم‌ترین روش‌های مراقبت از پوست در فصل زمستان

مراقبت از پوست در زمستان اصولی دارد که با رعایت آنها می‌توانیم به سلامت پوستمان کمک کنیم. سرما برای پوست خوشایند نیست و بسیاری از افراد در روزهای سرد دچار سرخی گونه‌ها و خشکی و احساس کشیدگی روی پوست می‌شوند. در برخی افراد هم این مشکل جدی‌تر می‌شود و پوسته پوسته شدن، ترک خوردن و حتی اگزما و التهاب را به دنبال دارد.

از سوی دیگر، با روشن کردن وسایل گرمایی در خانه، پوست شما شروع به خشک شدن می‌کند. در نهایت، دانستن روش‌های مراقبت از پوست در فصل زمستان به جلوگیری از بروز این مشکلات کمک قابل توجهی می‌کند. در ادامه، مهم‌ترین این روش‌ها را می‌خوانید.

 

خرید انواع کرم‌های مرطوب‌کننده پوست از فروشگاه اینترنتی باستاره

 

۱. از انواع مرطوب‌کننده‌های مناسب فصل استفاده کنید:

با تغییر فصل و وضعیت آب و هوا باید محصولات مراقبت از پوست خود را نیز تغییر دهید. در فصل زمستان، مرطوب‌کننده‌هایی با پایه روغن بهتر از انواع بر پایه آب هستند. این روغن روی پوست، لایه محافظی ایجاد می‌کند که رطوبت بیشتری را در خود نگه می‌دارد.

 

۲. مدام از ضد آفتاب استفاده کنید:

آفتاب زمستان با تشعشعی که روی برف دارد، به پوست آسیب زیادی وارد می‌کند. بنابراین، استفاده از کرم ضد آفتاب فقط برای فصل تابستان نیست. توصیه می‌شود از ضد آفتابی برای پوست دست‌ها نیز استفاده کنید و آن را ۳۰ دقیقه پیش از خارج شدن از منزل روی پوستتان بزنید. در ضمن، هر ۳ تا ۴ ساعت یک بار آن را تجدید کنید.

 

خرید انواع کرم‌های دست

 

۳. در خانه دستگاه بخور بگذارید:

سیستم‌های گرمایش هوای گرم را در تمام فضای خانه پخش می‌کنند و رطوبت محیط را کاهش می‌دهند. با استفاده از دستگاه بخور می‌توان این کاهش رطوبت را جبران و از خشکی پوست جلوگیری کرد. قرار دادن چند دستگاه بخور در مکان‌های مختلف در خانه به شما کمک می‌کند رطوبت را به طور یکسان درهمه جا پخش کنید.

 

۴. آب بیشتری بنوشید:

نوشیدن آب به جوان و مرطوب ماندن پوست کمک زیادی می‌کند.

 

خرید انواع لوسیون و روغن بدن از بهترین برندهای دنیا

 

۵. برای مراقبت از پوست در زمستان با آب داغ حمام نکنید:

گرمای شدید دوش یا آب حمام موجب از بین رفتن چربی ضروری موجود روی پوست می‌شود. نتیجه آن نیز از بین رفتن رطوبت پوست است.

 

بیشتر بخوانید: خواص خیار برای جوش صورت

لیفتینگ پوست صورت

دیدگاهتان را بنویسید

جستجو در سایت

دسته بندی ها

درحال بارگذاری ...
بستن
مقایسه