مدل آرایش چشم
این که شما همیشه عاشق آرایش بوده و در این زمینه مهارت داشته‌اید یا این که فردی تازه‌کار در این زمینه هستید، چندان تفاوتی نمی‌کند؛ زمانی که نوبت آرایش چشم‌ها می‌رسد، این کار برای هر کسی سخت و حتی کمی همراه با ریسک است! اینجاست که باید چند ترفند آسان و کلی را که برای هر فرم چشمی کاربرد دارد، بلد باشید تا به کمک آنها آرایش چشم خود را جادویی و جالب توجه نشان دهید. در اینجا فهرستی از راهنمایی‌ها و توصیه‌های ساده برای آرایش چشم وجود دارد که برای همه مبتدیان قابل اجراست.
نگران نباشید، ما با این توصیه‌ها پشت شما هستیم! هنگامی که چشمانتان را آرایش می‌کنید، این نکات ساده را در ذهن داشته باشید تا از یک مبتدی به فردی حرفه‌ای تبدیل شوید…

نکات ساده درباره مدل آرایش چشم برای مبتدیان

ممکن است ترسیم خط چشم برای شما مهم نباشد؛ ولی باید بدانید که در هر حال، این کار یکی از اساسی‌ترین مراحل انجام آرایش چشم است. در واقع، خط چشم به شما آزادی می‌دهد که روی شکل چشم خود کار و بر آنها تأکید کنید و حتی چشمانتان را کشیده یا گردتر نشان دهید. شما بسته به نوع و ساختار خط چشم انتخابی خود و همچنین، فرم چشمتان و خط چشمی که دوست دارید، می‌توانید خط چشم خود را که با مدلی که از هر نظر برایتان عالی باشد، بکشید.

با هم نکته‌هایی را که هر خانمی باید درباره مدل آرایش چشم خود بداند، قدم به قدم بررسی می‌کنیم:

مدل خط چشم در آرایش چشم‌ها
مدل آرایش چشم برای مبتدیان

۱. پیش از آرایش کردن اطمینان حاصل کنید که پلک‌های شما تمیز است و سپس پرایمر روی آنها بزنید. به این ترتیب، آرایش چشم شما به راحتی محو نمی‌شود و به مدت طولانی‌تری باقی می‌ماند.

۲. برای این که مژه‌های شما پرتر به نظر برسند، خط چشم را تا حد ممکن چسبیده به خط رویش مژه‌ها بکشید تا آرایش چشمتان نیز طبیعی‌تر به نظر برسد. برای این که کارتان راحت‌تر شود، خطی را به صورت نقطه نقطه از گوشه داخلی چشم‌ها تا گوشه خارجی آنها بکشید و سپس نقطه‌ها را به هم متصل کنید. می‌توانید این کار را با استفاده از براش آرایش چشم مناسب انجام دهید.

۳. مطمئن شوید که خط چشمتان تا حد ممکن نازک، ولی صاف و یکدست است و با توجه به فرم چشم‌هایتان، شکل مناسبی دارد. شما می‌توانید پیش از ترسیم دنباله خط چشم و تیز کردن انتهای آن صبر کنید تا خط چشمتان کاملاً خشک و ثابت شود تا از پخش یا پاک شدن آن جلوگیری کنید.

۴. برای ترسیم خط چشم دنباله‌دار، بهتر است از خط چشم‌های مایع استفاده کنید. کار ترسیم خط چشم را با قرار دادن سر براش در گوشه داخلی چشم شروع کنید و به طرف گوشه خارجی چشم بروید. اگر دستتان به اندازه کافی برای استفاده از خط چشم مایع دقیق نیست، ابتدا می‌توانید خط چشمتان را با یک مداد چشم بکشید و سپس روی آن را با خط چشم مایع پررنگ کنید.

۵. اگر می‌خواهید مدل آرایش چشم دودی داشته باشید، بهتر است برای ترسیم خط چشم از مداد چشم استفاده کنید؛ زیرا هم مغزی نرم‌تری دارد و هم با استفاده از یک براش می‌توانید به راحتی آن را روی پلک‌ها محو کنید. با توجه به سنتان می‌توانید از رنگ‌های دیگری مانند قهوه‌ای برای جذابیت بخشیدن به آرایش چشم خود استفاده و در نهایت، برای تکمیل کارتان از ریمل استفاده کنید.

نکته: هنگامی که خط چشم می‌کشید، همیشه صورتان را به سمت بالا بگیرید و نگاهتان را به طرف پایین بیندازید. این کار باعث می‌شود در ترسیم خط چشم، تقارن داشته باشید.
لینک خرید انواع خط چشم‌های اصل و ارجینال با مناسب‌ترین قیمت
قوانین استفاده از ریمل در مدل آرایش چشم
مدل آرایش چشم برای مبتدیان

آیا موافق هستید که ریمل می‌تواند حالت چشمان شما را به طور کامل تغییر دهد؟ اگر هنوز به جادوی ریمل در آرایش چشم‌ها اعتقاد ندارید، در ادامه چند نکته مهم را برای استفاده از ریمل مژه و ابرو بخوانید.

۱. همیشه برس ریمل را در قسمت ریشه مژه‌های خود قرار دهید و آن را به سمت نوک مژه‌هایتان ببرید. این کار فوراً طول مژه‌های شما را افزایش می‌دهد و آنها را پرپشت می‌کند.

۲. بعد از این که یک لایه ریمل روی مژه‌هایتان زدید، حدود ۱۰ ثانیه صبر کنید و سپس، در صورت تمایل، لایه دوم را بزنید. این کار باعث می‌شود مژه‌های شما به هم نچسبند و در عین حال، بلند و پرپشت‌تر شوند.

۳. قبل از زدن لایه دوم ریمل، با استفاده از یک دستمال و قرار دادن آن بین مژه‌های بالا و پایین خود، ریمل اضافی را از روی مژ‌ه‌ها پاک کنید.  

۴. قبل از ریمل زدن، حتماً با استفاده از یک فرمژه باکیفیت، از حالت‌دار شدن مژه‌های خود اطمینان حاصل کنید. فرمژه را در قسمت انتهای مژه‌ها قرار دهید و آن را محکم فشار دهید تا مژه‌هایتان به خوبی حالت بگیرند.

۵. شیوه نگه داشتن ریمل از اهمیت زیادی برخوردار است! برای این که مژه‌های ضخیم‌تری داشته باشید، برس را به صورت افقی تکان دهید و برای داشتن مژه‌های بلندتر، آن را به صورت عمودی حرکت بدهید.

۶. اگر می‌خواهید ریمل شما به مدت طولانی‌تری قابل استفاده باشد، برس آن را داخل محفظه به جلو و عقب تکان ندهید و فقط آن را در محفظه بچرخانید. این کار از خشک شدن سریع ریمل شما جلوگیری خواهد کرد.

نکته: برای گرفتن بهترین نتیجه، استفاده از ریمل باید آخرین مرحله از آرایش چشم شما باشد.
لینک خرید انواع ریمل‌های اصل و ارجینال با مناسب‌ترین قیمت
نکته‌های مهم درباره سایه زدن
مدل آرایش چشم برای مبتدیان

سایه زدن به چشمان شما عمق می‌بخشد و آنها را درشت‌تر و گیراتر نشان می‌دهد؛ به شرطی که به شیوه درست استفاده شود که در این صورت می‌تواند به درشت‌تر به نظر رسیدن چشمانتان کمک کند ‌و حتی رنگ آنها را جذاب‌تر نشن دهد. در ادامه، نکات مهم درباره استفاده از سایه چشم و تأثیر آن را بر مدل آرایش چشم می‌خوانید.

۱. همیشه از براش سایه چشم یا شوت سایه مرغوب استفاده کنید. این گونه ابزارها علاوه بر کاربرد مناسب و آسان، به مدت طولانی نیز ماندگار و قابل استفاده خواهند بود.

۲. اگر می‌خواهید سایه چشم شما تمام روز باقی بماند و همچنین، رنگ واقعی آن روی پلک‌ها مشخص شود، پیش از سایه زدن حتماً از یک پرایمر سایه چشم خوب استفاده کنید. از طرف دیگر، اگر می‌خواهید سایه چشم شما رنگ ملایم‌تری داشته باشد و چشمانتان را برجسته‌تر نشان دهد، ابتدا پلک خود را با یک سایه چشم سفید بپوشانید. این کار به خنثی کردن رنگ پوست کمک و پایه‌ای یکنواخت را برای سایه چشم ایجاد می‌کند.

۳. برای قسمت پایین پلک چشم خود (دقیقاً در نزدیکی خط رویش مژه‌ها) از سایه تیره استفاده کنید. برای منطقه بالاتر از آن، یک سایه متوسط و برای قسمت بالاتر، سایه‌ای روشن‌تر را انتخاب و مرز بین آنها را به خوبی محو کنید.

لینک خرید انواع سایه چشم اصل و ارجینال با قیمت مناسب
تأثیر آرایش ابرو بر مدل آرایش چشم

ابروها اغلب مورد توجه قرار نمی‌گیرند؛ در حالی که نمی‌توان گفت نقش آنها در زیباتر جلوه دادن فرم چشم‌ها و صورت تا چه حد مهم است! ابروهایی که فرم درستی دارند، قاب چشم‌ها را تعریف می‌کنند و زیبایی صورت شما را به طور چشمگیری افزایش می‌دهند. اگر به زیبایی ابروهای خود بیش از حد اهمیت می‌دهید، در این صورت نباید زیاد نگران باشید؛ چون تنها رعایت چند نکته ساده می‌تواند تأثیر بزرگی بر زیبایی و جذابیت چهره شما بگذارد!

۱. محصولات آرایش ابروی زیادی در بازار موجودند. پس دقت کنید ابزاری را برای آرایش ابروهای خود انتخاب کنید که رنگ آن متناسب با رنگ ابروهایتان باشد تا به بهترین شکل آنها را پر کند.

۲. مهم‌ترین چیزی که باید هنگام شکل دادن به ابروها به خاطر داشته باشید، این است که ظاهر آنها را تا حد امکان طبیعی نگه دارید. برای این کار، حتماً باید از محصولات آرایش ابرو به درستی استفاده کنید.

۳. برای زیباتر نشان دادن فرم ابروها، از یک سایه روشن درست در زیر قوس ابروها استفاده کنید.

۴. اگر ابروهای شما به سادگی مرتب نمی‌شوند، توصیه می‌کنیم که از ژل ابرو برای ثابت نگه داشتن آنها استفاده کنید. ابروها تنها با استفاده از اندکی ژل ابرو، بسیار بهتر و مرتب‌تر به نظر خواهند رسید.

آرایش چشم با مشاوره میکاپ آرتیست‌های حرفه‌ای متناسب با فرم صورت و حالت چشم‌ها
https://www.instagram.com/p/BuWChgOH4KR/
چند نکته ساده آرایشی درباره مدل آرایش چشم برای مبتدیان

آیا می‌خواهید بهترین ترفندهای این مقاله را برای جذاب‌تر کردن مدل آرایش چشم بدانید؟ پس برای داشتن ظاهری جسورانه‌تر، نکته‌هایی را که در ادامه می‌آیند، بخوانید:

۱. برای جلوگیری از خراب شدن آرایش خود، توصیه می‌کنیم که ابتدا آرایش چشمتان را تمام کنید و سپس سراغ آرایش بقیه قسمت‌های صورت بروید.

۲. اگر قصد دارید آرایش چشم غلیظی داشته باشید، بهتر است لب‌ها را ساده نگه دارید. دقت کنید که در آرایش همیشه بهتر است تنها بر یک عضو صورت تأکید داشته باشید.

۳. برای این که چشمانتان برجسته، درشت و سر حال‌تر به نظر برسد، در گوشه داخلی آنها از یک سایه به رنگ روشن استفاده کنید.

۴. اگر روی پلک‌های خود از سایه بیش از حد استفاده کرده‌اید، با استفاده از تکه‌ای کاغذ لکه‌بر، سایه اضافی را بدون از بین بردن خط چشمتان پاک کنید.

اینها مهم‌ترین نکته‌ها و روش‌ها در مدل آرایش چشم بودند که هم بسیار ساده هستند و هم تمام مبتدیان باید آنها را بدانند. این نکته‌ها تمامی اصول اولیه میکاپ چشم را در بر می‌گیرند و امیدواریم دفعه بعد که آرایش چشم انجام می‌دهید، به خاطرتان بیایند و نتیجه کارتان را حرفه‌ای‌تر کنند!
آرایش چشم عروس با جدیدترین متدهای سال در سالن زیبایی “ستاره فرهنگ”
https://www.instagram.com/p/BuJi6xFnK8Q/
  • آیدا زرگران
  • 12 مرداد 1398
  • 71 بازدید

دیدگاهتان را بنویسید

جستجو در سایت

دسته بندی ها

درحال بارگذاری ...
بستن
مقایسه