مدل آرایش لب
رژلب زدن سخت است! در واقع، این کار نباید آن قدرها هم سخت باشد؛ ولی گاهی اوقات چنین است! از آنجا که برای آرایش صورت کارهای مهم‌تری نسبت به رژلب زدن نیز داریم، در اینجا به چند نکته درباره مدل آرایش لب اشاره می‌کنیم که به شما اطمینان می‌دهد آرایش لب زیبایی داشته باشید و دیگر هرگز از رژ زدن خسته نشوید!
۱. کارتان را با لب‌هایی شاداب آغاز کنید!

هفته‌ای یک یا دو بار پیش از آرایش لب و رژلب زدن، لب‌های خود را لایه‌برداری کنید تا پوست لب‌هایتان یکنواخت و بدون پوسته شود. وجود برجستگی و ناهمواری روی پوست باعث می‌شود رژلب روی لب‌هایتان ظاهر زیبایی نداشته باشد. برای این کار می‌توانید از مسواکی مرطوب استفاده کنید و آن را به آرامی روی لب‌ها بکشید. این کار می‌تواند گردش خون در لب‌ها را نیز بهبود ببخشد و باعث شود رنگ صورتی ملایم و جذابی پیدا کنند. همچنین، می‌توانید از اسکراب طبیعی شکر و عسل یا هر نوع اسکراب لب آماده‌ای که در فروشگاه‌های آرایشی و بهداشتی وجود دارد، استفاده کنید.

خرید انواع رژلب‌های جامد از فروشگاه اینترنتی باستاره

خرید انواع رژلب‌های مایع از فروشگاه اینترنتی باستاره

۲. روی لب‌های خود ضد آفتاب بزنید!

پوست لب‌های شما نازک‌ترین بخش از پوست کل بدنتان است. از آنجا که لب‌ها نسبت به سایر قسمت‌های بدن بیشتر در معرض آسیب ناشی از اشعه‌های آفتاب قرار دارند، بهتر است پیش از فکر کردن به مدل آرایش لب خود، از ضد آفتابی با حداقل SPF 30 استفاده کنید.

۳. از رژلب‌های روشن نترسید!

رنگ رژلب را باید بر اساس رنگ طبیعی لب‌های خود انتخاب کنید؛ نه پوستتان! برای لب‌هایی که کم‌رنگ هستند، رژلب‌هایی به رنگ قرمز، مرجانی یا گیلاسی به کار ببرید. برای لب‌هایی با رنگ طبیعی مایل به قرمز، رژلب نارنجی یا صورتی روشن را امتحان کنید. برای لب‌های تیره هم می‌توانید سراغ رنگ‌های تیره‌تر بروید.

۴. سراغ رنگ‌های نودی بروید!

در تکنیک‌های آرایشی مربوط به مدل آرایش لب توصیه می‌شود که برای برجسته نشان دادن لب‌های باریک، از رژلب‌هایی با رنگ‌های روشن‌تر از تن پوست خود یا حتی رنگ‌های نودی استفاده کنید.

۵. درباره خط لب زیاد نگران نباشید!

بیشتر آرایشگران حرفه‌ای اعتقاد دارند که استفاده از خط لب در آرایش لب دیگر ضروری نیست! با این حال، اگر می‌خواهید مدل آرایش لب مد نظر خود را با فرم دلخواهتان داشته باشید یا تقارن بیشتری ایجاد کنید، می‌توانید از مداد لبی استفاده کنید که با رنگ لب‌هایتان مطابقت داشته باشد، نه رژلبتان!

۶. لبه‌های رژلب خود را منحنی و نرم کنید!

به کار بردن دقیق رژ روی لب‌ها خوب است؛ ولی به شرطی که زیاد گرفتار آن نشوید. فقط کافی است مرز لب‌ها را کمی صاف کنید تا ظاهر لب‌هایتان زیباتر و طبیعی‌تر باشد.

۷. از مرکز شروع کنید و به سمت گوشه‌ها حرکت کنید!

یکی از اصول مهم برای مدل آرایش لب زیبا این است که هنگام استفاده از رژلب، کار خود از مرکز لب‌ها شروع کنید و به سمت گوشه لب‌ها بروید. به این ترتیب، امکان خطای کمتری در آرایش لب وجود خواهد داشت.

مدل آرایش لب
۸. از دو لایه رژلب استفاده کنید!

برای این که رژلب شما ماندگارتر شود و ظاهر زیباتری داشته باشد، آن را روی لب‌ها بزنید؛ بعد یک دستمال روی لب‌ها قرار دهید و آن را بین لب‌هایتان فشار دهید. با این کار آرایش لب شما لکه‌گیری می‌شود و بافتی یکدست به عنوان آستر و پایه روی لب‌ها ایجاد می‌شود. در این مرحله، بار دیگر رژ را روی لب‌ها بزنید تا پوشش نهایی بی‌نقص و یکدستی داشته باشید.

۹. قوانین را نادیده بگیرید!

حتماً درباره این قانون قدیمی مدل آرایش لب می‌دانید که می‌گوید وقتی از رژلب‌های درخشان با رنگ‌های برجسته استفاده می‌کنید، باید آرایش بقیه اجزای صورت را ساده در نظر بگیرید. ما این قانون را نقض می‌کنیم و می‌گوییم این کار اتفاقاً تضاد جالب و جذابی را روی صورت شما ایجاد می‌کند که لزوماً همیشه بد نیست!

۱۰. از امتحان کردن رژلب‌های براق نترسید!

استفاده از رژلب براق نودی یا هر رنگ دیگری که مناسب شما است، جذابیت چهره شما را بیشتر می‌کند و لب‌هایتان را برجسته‌تر جلوه می‌دهد؛ به خصوص در مراسم شب.

۱۱. بالم لب را امتحان کنید!

استفاده از بالم لب نوعی درمان ضد پیری است که باعث تقویت هیدراتاسیون لب‌ها و افزایش حجم آنها می‌شود. با این کار، می‌توانید به مدل آرایش لب خود حجم بدهید و لب‌هایتان را برجسته‌تر کنید.

مدل آرایش لب
۱۲. برای حجیم‌تر نشان دادن لب‌ها از کانسیلر استفاده کنید!

کمی کانسیلر را روی لب‌های خود قرار دهید و آن را روی خط لبتان پخش کنید. این کار هم باعث می‌شود رژلب رنگ واقعی خود را نشان دهد و هم لب‌هایتان پهن‌تر به نظر برسند.

۱۳. هایلایت یا استفاده از برق لب را فراموش نکنید!

با استفاده از برق لب به رنگ روشن یا با تنالیته‌ای نزدیک به رنگ رژلب خود، یا حتی یک مداد یا سایه سفید، قسمت وسط لب‌های بالا و پایین خود را هایلایت کنید. این تکنیک حرفه‌ای در مدل آرایش لب باعث انعکاس نور در قسمت وسط لب‌های شما می‌شود و آنها را پرتر و برجسته‌تر نشان می‌دهد. فراموش نکنید که اگر اندازه لب بالا و پایین شما برابر نیست، باید هایلایت را روی لبی که نازک‌تر است انجام دهید.

خرید انواع برق لب از فروشگاه اینترنتی باستاره

https://www.instagram.com/p/B0IJbubJVv2/
۱۴. خط لبتان را کمی بیرون‌تر از خط طبیعی لب‌ها بکشید!

اگر لب‌های باریکی دارید، از ترفند کایلی جنر برای بزرگ‌تر نشان دادن آنها استفاده کنید. برای این ترفند جذاب در مدل آرایش لب ابتدا کمی کانسیلر را روی لب‌های خود بمالید؛ سپس با استفاده از مداد لب، خط لبتان را کمی بیرون‌تر از خط طبیعی لب‌هایتان بکشید. حالا رژلب را در تمام قسمت‌های لب‌ها بزنید.

خرید انواع خط لب از فروشگاه اینترنتی باستاره

۱۵. بعد از رژلب از کانسیلر استفاده کنید!

پس از رژلب زدن با استفاده از یک براش لب کوچک و ظریف، روی قسمت بیرونی لب‌های خود کانسیلر بزنید. این کار را انجام دهید تا شاهد نتیجه شگفت‌انگیز  آن در حجم دادن به لب‌های خود و زیباتر دیده شدن آنها باشید.

مدل آرایش لب

۷ نکته جذاب درباره مدل آرایش لب با توجه به فرم لب‌ها

آرایش لب برای هر خانمی حیاتی است! در واقع، آرایش لب، میکاپ صورت را کامل می‌کند و قاب چهره را تعریف می‌کند. ولی باید بدانید که آرایش لب برای همه افراد به یک شکل نیست و هر خانمی با توجه به فرم لب‌های خود باید مدل آرایش لبش را انتخاب کند. ما در اینجا راهنمایی های لازم برای هر فرم لبی را آورده‌ایم.
۱. لب بالا درشت‌تر از لب پایین:

بیشتر زنان لب بالای حجیم‌تری نسبت به لب پایین دارند. برای این فرم لب‌ها باید قواعد زیر را در نظر داشته باشید:

با دنبال کردن فرم طبیعی لب‌ها، خط لبتان را از قسمت وسط لب‌ها به سمت خارج بکشید. سپس روی لب بالای خود یک رژلب روشن و روی لب پایین، رژلبی روشن‌تر از آن بزنید تا ظاهر لب‌هایتان را متناسب نشان دهید. شما همچنین می‌توانید از یک رنگ رژلب روی لب‌ها استفاده کنید. سپس به کمک یک دستمال یا مداد سفید یا سایه چشم روشن، قسمت مرکز لب پایین خود را کم‌رنگ‌تر کنید تا ظاهر لب‌هایتان به حالت تعادل برسد و لب پایینتان درشت‌تر به نظر بیاید.

یکی دیگر از ترفندهایی که برای کوچک‌تر نشان دادن لب‌های پهن کاربرد دارد، این است که مداد لب خود را روی خط طبیعی لب بکشید و داخل لب را هم با همان مداد پر کنید؛ سپس کارتان را با استفاده از رژلب تمام کنید. ساده‌ترین شیوه برای کوچک‌تر نشان دادن لب‌های حجیم و درشت نیز استفاده از رنگ‌های تیره روی آنها است؛ زیرا باعث برجسته دیده شدن لب دیگر می‌شوند.

۲. لب پایین درشت‌تر از لب بالا:

اگر لب پایین شما درشت‌تر از لب بالایتان است، باید بگوییم که جذاب‌ترین فرم لب‌ها را دارید! اما اگر به دنبال پنهان کردن آن و متناسب نشان دادن لب‌های خود هستید، ساده‌ترین ترفند این است که رژلب خود را روی لب‌های بالا و پایین بزنید؛ سپس یک دستمال را روی قسمت وسط لب بالای خود قرار دهید تا رژلبتان را در این ناحیه کم‌رنگ‌تر کنید. در ضمن، می‌توانید از یک مداد سفید یا سایه چشم براق به رنگ روشن روی لب بالا استفاده کنید تا این قسمت را حجیم‌تر نشان دهید.

۳. لب‌های ناهماهنگ:

اگر شکل و اندازه لب بالا و پایین شما با یکدیگر مطابقت ندارد، شما لب‌هایی ناهماهنگ دارید. برای این فرم لب‌ها باید به نکات زیر در مدل آرایش لب خود دقت کنید:

اگر لب‌های ناهماهنگ دارید، از یک مداد لب برای ترسیم خط لب بالای خود استفاده کنید تا فرم هر دو طرف لب بالایی شما با یکدیگر هماهنگ شود. سپس برای لب‌های پایین نیز همین کار را انجام دهید. حالا خط لبتان را به کمک انگشتان خود کمی محو کنید و بعد رژلب بزنید تا رژلب با خط لبتان ادغام شود.

۴. لب‌های صاف:

لب‌های صاف هیچ گونه بعد و برجستگی ندارند و کاملاً صاف به نظر می‌رسند. استفاده از رژهایی با رنگ روشن برای این گونه افراد بهترین انتخاب است؛ زیرا رنگ‌های تیره باعث می‌شوند لب‌ها خیلی صاف‌تر و کوچک‌تر به نظر برسند. شما با استفاده از این ترفند می‌توانید مدل آرایش لب خود را زیباتر کنید: با کشیدن خط لب کمی خارج‌تر از خط طبیعی لب‌هایتان کار خود را شروع کنید.

رژلب‌های براق و درخشان می‌توانند لب‌های صاف را به خوبی پر، حجیم و درشت نشان دهند. همچنین، هایلایت کردن قسمت وسط لب‌ها به اصلاح فرم آنها کمک زیادی می‌کند. شما می‌توانید گوشه‌های بیرونی لب‌های خود را با رژلبی به رنگ تیره پر کنید و در قسمت مرکز لب‌ها از رژلب‌های روشن استفاده کنید تا جلوه‌ای فوق‌العاده زیبا به لب‌هایتان ببخشید. اگر این کار که به آرایش لب آمبره شهرت دارد، برای شما سخت است، می‌توانید رژلب خود را در تمام قسمت‌های لب‌هایتان بزنید و سپس یک رژلب با رنگ روشن و براق را در قسمت وسط لب‌های بالا و پایین خود به کار ببرید.

۵. لب‌های نازک:

لب‌های نازک باید پهن‌تر دیده شوند. برای این منظور، خط لب خود را کمی بیرون‌تر از خط طبیعی لب‌ها بکشید و آن را محو کنید. سپس یک رژلب تیره را روی لب پایین و رژلبی روشن‌تر را روی لب بالای خود بزنید و با استفاده از یک براش لب تمیز، خطوط لب را محو کنید.

۶. لب‌های بزرگ:

لب‌های بزرگ قدرت تسلط بر تمام اجزای صورت را دارند. بنابراین، اگر لب‌های بزرگ و پهنی دارید، همیشه سعی کنید از رنگ‌های مات و تیره با رنگدانه‌های غنی استفاده کنید تا لب‌هایتان متعادل‌تر به نظر برسند. در اینجا چگونگی مدل آرایش لب برای لب‌های بزرگ را به شما یاد می‌دهیم:

از یک رژلب نودی استفاده کنید. برای آرایش صورت هم آرایش چشم دودی سنگین یا گونه‌های هایلایت شده را انتخاب کنید تا توجه را از روی لب‌های بزرگ خود منحرف کنید.

۷. لب‌های کوچک و غنچه‌ای:

لب‌های کوچک از نظر بعضی جذاب به نظر می‌رسند؛ اما بیشتر خانم‌ها آنها را دوست دارند. برای برجسته‌تر نشان دادن لب‌های کوچک خود، این نکات را در مدل آرایش لب به خاطر بسپارید:

شما می‌توانید از انواع رژلب‌های براق استفاده کنید تا لب‌هایتان درشت‌تر دیده شوند. در ضمن، سعی کنید زیاد از رنگ‌های تیره استفاده نکنید؛ زیرا باعث می‌شوند لب‌ها کوچک‌تر به نظر برسند. در مقابل، رنگ‌های روشن‌تر به برجسته کردن لب‌های شما کمک زیادی می‌کنند.

در آخر باید بدانید که آرایش لب همانند میکاپ سایر اجزای صورت قطعاً نیاز به تمرین دارد. پس با تعیین فرم لب‌های خود و ایستادن در مقابل آینه، تمام این نکته‌ها و ترفندها را انجام دهید و امتحان و تکرار کنید تا به نتیجه ایده‌آلتان برسید!

انواع میکاپ لب در سالن زیبایی “ستاره فرهنگ”

https://www.instagram.com/p/B1v3O1cHsoZ/

دیدگاهتان را بنویسید

جستجو در سایت

دسته بندی ها

درحال بارگذاری ...
بستن
مقایسه