ماشین اصلاح

چطور یک ماشین اصلاح خوب انتخاب کنیم؟

ماشین اصلاح پرکاربردترین وسیله برای اصلاح سر و صورت آقایان است. این دستگاه‌ها در مدل های متنوعی به بازار عرضه می‌شوند که هر یک برای کوتاه کردن موهای قسمت مشخصی از بدن، ریش یا سر طراحی شده‌اند. ماشین‌های اصلاح به طور کلی به دو دسته دستگاه اصلاح سر و اصلاح صورت تقسیم می‌شوند. اندازه اصلاح ماشین‌های اصلاح سر از نیم میلی متر شروع می‌شود. پس با استفاده از ماشین اصلاح سر نباید انتظار پوستی عاری از مو را داشته باشید. به کمک ماشین‌های اصلاح صورت می‌توانید موهای نازک و کوتاه صورت را دقیقاً از ابتدای خروج از پوست کوتاه کنید.

ماشین‌های اصلاح صورت به دو دسته چرخشی و فویلی تقسیم می‌شوند. این دو نوع ماشین در ساختار و نحوه عملکرد با هم تفاوت دارند. ریش تراش‌های چرخشی دارای سه تیغ هستند. در حالی که بیشتر مدل‌های فویلی دارای ۳ و ۴ تیغ هستند. ریش تراش‌های دارای چهار تیغ فویلی، تمیزتر از انواع سه تیغ چرخشی عمل می‌ کنند. ریش تراش‌های چرخشی دارای تیغه‌هایی هستند که در سطوح برش بیشتر و زوایای متنوع‌تری به تارهای مو برخورد می‌کنند. همچنین، بهتر از ریش تراش‌های فویلی از پس ریش‌های بلند برمی آیند. ولی در مقابل، در ارائه خط ریش یا مدل خاص ریش، عملکرد مناسبی ندارند.

 

خرید انواع دستگاه‌های اصلاح موی صورت از بهترین برندها با مناسب‌ترین قیمت

خرید انواع ماشین اصلاح و ریش تراش

 

انواع ماشین اصلاح برقی

ماشین اصلاح

ماشین‌های اصلاح برقی به ۳ دسته تقسیم‌بندی می‌شوند:

۱. با موتور چرخشی DC: بیشتر دستگاه‌های امروزی از این دسته هستند. معمولاً هم انواع برقی و شارژی دارند و خود به دو دسته کلیپر و تریمر تقسیم می‌شوند.

 

۲. با موتور چرخشی AC: این گروه از دستگاه‌های اصلاح که فقط با برق کار می‌کنند، به دلیل سنگینی وزن امروزه دیگر مورد استفاده قرار نمی‌گیرند.

 

۳. با موتور بوبینی AC (موتور خطی با حرکت به چپ و راست): این گروه از محصولات با توجه به سابقه درازمدت در بازار، در آرایشگاه‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند. این دستگاه‌ها فقط با برق کار می‌کنند و شارژی نیستند.

 

برخی دستگاه‌های اصلاح موی حرفه‌ای نیز وجود دارند که با باتری قلمی کار می‌کنند. از این دستگاه‌ها در برخی آرایشگاه‌ها برای سفید کردن پشت گردن یا خط انداختن استفاده می‌شود.

 

خرید انواع دستگاه‌های اصلاح موی بدن از فرووشگاه اینترنتی باستاره

 

نکته‌های مهم هنگام خرید ماشین‌های اصلاح سر

ماشین اصلاح

  • شارژ بلندمدت یا دو باتری شارژی داشته باشد تا در حین کار نگران تمام شدن شارژ دستگاه نباشید.
  • تیغه‌های برنده و تیز داشته باشد تا کار کوتاه کردن موها را به خوبی و به سرعت انجام دهد.
  • شانه‌های پلاستیکی قابل اتصال به دستگاه در سایزهای متفاوت داشته باشد.
  • حتی‌الامکان بی‌صدا باشد.
  • محور انتقال نیرو از موتور به تیغه، فلزی باشد نه پلاستیکی.
  • تیغه‌های ماشین‌های اصلاح یا تیغه ثابت (تیغ زیر) یا تیغه متحرک (تیغ رو) هستند. روغن‌کاری مرتب تیغه‌ها می‌تواند از کندی و پوسیدگی آنها جلوگیری کند.
  • تمام ماشین‌های اصلاح سر دارای تیغه ثابت (تیغه زیری) از جنس فولاد هستند. اما بعضی از دستگاه‌ها نیز دارای تیغه متحرک از جنس سرامیک هستند. بزرگ‌ترین مزیت تیغه سرامیک نسبت به تیغه فولادی این است که تیغه سرامیکی تیزتر است و کند نمی‌شود. اما در عوض امکان شکستگی در صورت ضربه خوردن (برخورد با زمین) را دارد.
  • در کل دو نوع باتری برای دستگاه‌های اصلاح وجود دارد: باتری لیتیومی (شارژ سریع در کمتر از ۲ ساعت) و باتری از جنس نیکل (شارژ طولانی مدت که تا ۸ ساعت طول می‌کشد). باتری‌های لیتیومی مجهز به مدارهای پیشرفته‌تری جهت شارژ هستند که به همین علت گران‌ترند.

 

خرید انواع دستگاه اصلاح موی سر با بهترین قیمت از برترین برندهای جهان

 

بیشتر بخوانید: معرفی بهترین مدل‌های موزن گوش و بینی

بهترین اپیلیدی کدام است؟

بهترین دستگاه ماساژور صورت را انتخاب کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

جستجو در سایت

دسته بندی ها

درحال بارگذاری ...
بستن
مقایسه