ماسک بادام برای پوست

خواص بادام برای پوست

ماسک بادام برای پوست:بادام با دارا بودن مقادیر زیادی ویتامین E در خود، خاصیت آبرسانی دارد و مانند یک مرطوب کننده‌ی عالی برای پوست‌های خشک عمل می‌کند. همچنین، به عنوان یک محافظ در برابر نور خورشید، خطر آفتاب سوختگی را کاهش می‌دهد.
اسیدهای چرب موجود در بادام با کنترل چربی پوست، در درمان آکنه و جوش‌های صورت بسیار موثر است.
مقادیر بالای آنتی ‌اکسیدان‌ ها در بادام به رفع چین و چروک پوستی و حذف سلول‌ های مرده‌ی آن و جوانسازی پوست کمک زیادی می‌کند و مانند یک اسکراب طبیعی عمل می‌کند.
وجود مواد مغذی در بادام گردش خون را در پوست زیر چشم بهبود بخشیده و از پف زیر چشم و سیاهی آن جلوگیری می‌کند.

ماسک بادام برای پوست

 

ماسک بادام و شیر

یک قاشق چایخوری پودر بادام را با یک قاشق چایخوری شیر ترکیب کرده و آن را به یک خمیر نرم و یکنواخت تبدیل کنید. این ماسک را 15 دقیقه بر روی پوست خود قرار داده، با حرکات دایره‌ای پوست خود را ماساژ دهید و سپس صورت خود را با آب سرد بشویید.

ماسک بادام و عسل

یک قاشق غذاخوری پودر بادام را با یک قاشق چایخوری عسل و یک قاشق چایخوری ماست ترکیب کرده، پوست صورت را با آن ماساژ داده و پس از 10 دقیقه آن را بشویید.

ماسک بادام و گلاب

مقداری بادام را پس از خیس کردن، له کرده و به آن کمی گلاب و مقدار کمی کرم نرم‌کننده اضافه کرده و خوب هم بزنید تا خمیری یکنواخت بدست آید. این ماسک را 15 دقیقه بر روی پوست صورت خود قرار دهید.

ماسک بادام و روغن زیتون

بادام را خیس کرده و با آسیاب آن را له کنید. یک قاشق غذاخوری از آن را با یک قاشق غذاخوری روغن زیتون و یک قاشق غذاخوری ماست ترکیب کرده و آن را به مدت 10 دقیقه بر روی پوست صورت خود قرار دهید. سپس آن را با آب ولرم بشویید.

ماسک بادام و تخم مرغ

مقداری بادام خیس خورده را له کرده و یک عدد سفیده‌ی تخم مرغ را به آن اضافه می‌کنیم. با اضافه کردن نصف قاشق چایخوری آب لیموی تازه به این ترکیب، ماسک بدست می‌آید. این ماسک را به مدت 10 دقیقه بر روی پوست خود قرار داده و در انتها با آب سرد آن را بشویید.

ماسک بادام

بادام را در آب خیس کرده، له کنید و آن را درون یک پارچه‌ی نخی قرار داده و روی چشم خود بگذارید و پس از یک ساعت، صورت خود را با آب سرد بشویید.

ماسک بادام برای پوست
ماسک بادام برای از بین بردن سیاهی های دور چشم نیز تجویز می شود. این ماسک زمانی که خنک شود، اثر آرامش بخشی بر روی چشم ها دارد. هر چند این ماسک را به آسانی می توانید زیر چشم ها قرار دهید، اما می توانید این ماسک را نیز درون کیسه های خالی چای کیسه ای گذاشته، روی چشم قرار دهید. برای تهیه ی این ماسک نیز، به همان روش قبلی، ماسک را تهیه کرده، درون کیسه بریزید و به مدت 15 تا 20 دقیقه درون یخچال قرار دهید. مراقب باشید این ماسک به داخل چشم های شما نرود. این ماسک، پوست زیر چشم های شما را شاداب و سیاهی های آن را از بین می برد.

برای دیدن انواع محصولات پوستی می توانید از سایت ما (باستاره) دیدن فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

جستجو در سایت

دسته بندی ها

درحال بارگذاری ...
بستن
مقایسه