لیزر موهای زائد بدن

لیزر موهای زائد بدن یکی از روش‌های آسان و دائمی برای خلاصی از شر موهای زائد است که در مقابل روش‌های موقت مانند اپیلاسیون یا اصلاح طرفداران زیادی دارد. اگر ترغیب شده‌اید که موهای زائد خود را از طریق لیزر از بین ببرید، حتماً این نکته‌ها را درباره آن بخوانید.

لیزر موهای زائد با تمرکز بر فولیکول‌های مو انجام می‌شود. در این روش، رنگدانه‌های موجود در فولیکول‌های مو با جذب نور لیزر از بین می‌روند و نابود می‌شوند. ليزر موهای زائد برای نقاط مختلف بدن مانند صورت، پاها، بازوها و… قابل انجام است. یکی از مزایای این روش این است که لیزر با دقت و به طور انتخابی، موهای منطقه مورد نظر شما را هدف قرار می‌دهد و از بین می‌برد؛ بدون این که آسیبی به پوست آن ناحیه وارد کند.

 

نکته‌های مهم درباره لیزر

لیزر موهای زائد بدن

هر پالس لیزر که یک‌چهارم ثانیه طول می‌کشد، می‌تواند موهای زائد بسیاری را به طور هم‌زمان از بین ببرد. برای مناطق کوچک‌تر مانند لب بالا کمتر از یک دقیقه زمان لازم است؛ ولی لیزر موهای زائد بدن در سایر مناطق وسیع‌تر ممکن است مدت زمان بیشتری (حدود یک ساعت) زمان نیاز داشته باشد. در کل، در یک پیش‌بینی کلی برای ليزر كردن موهای زائد می‌توان گفت که این کار نیاز به ۳ تا ۸ جلسه درمان دارد.

لیزر موهای زائد روشی پزشکی برای از بین بردن موهای ناخواسته است که انجام آن توسط هر فردی ممکن نیست و نیاز به آموزش دارد. بنابراین، پیش از ليزر كردن حتماً مدارک پزشکی مرکز محل درمان مورد نظر خود را بررسی و سپس اقدام به این کار کنید.

 

خرید کرم ضد قرمزی سنسی رد نئودرم Neuderm Sensi Red Cream

مراقبت‌های پیش از لیزر

توصیه می‌شود که ۶ هفته قبل از لیزر موهای زائد بدن از کارهایی مانند اپیلاسیون و الکترولیز موها خودداری کنید؛ چون لیزر، ریشه موها را برای از بین بردن هدف قرار می‌دهد. همچنین، توصیه می‌شود تا ۶ هفته بعد از ليزر در معرض نور خورشید قرار نگیرید تا دچار عوارض لیزر و موجب تشدید آنها نشوید.

پیش از لیزر کردن باید موها را با ارتفاع چند میلی‌متر بالاتر از سطح پوست کوتاه کنید. بسته به نوع لیزر یا منبع نور مورد استفاده باید از محافظ مناسب برای چشم‌های خود استفاده کنید. همچنین، به تشخیص پزشک می‌توانید روی سطح پوست ژل سرد بمالید.

 

مراقبت‌های پس از لیزر موهای زائد بدن

پس از لیزر موهای زائد بدن می‌توانید برای تسکین پوست از کیسه یخ، کرم یا لوسیون‌های ضد التهاب استفاده کنید. ممکن است لازم باشد این کار را یک تا دو روز پس از ليزر كردن نیز ادامه دهید و در منطقه تحت درمان از کمپرس آب سرد و مرطوب‌کننده استفاده کنید. موهای زائد شما طی چند ماه آینده به مرور از بین خواهند رفت. فراموش نکنید که پس از لیزر حتماً از کرم ضد آفتاب استفاده کنید تا از تغییر رنگ پوست در محل درمان جلوگیری کنید.

گاهی اوقات ممکن است عوارض جانبی لیزر موهای زائد شامل تورم، قرمزی و زخم نیز بشود که با گذشت زمان رفع خواهد شد. در ضمن، باید بدانید که هزینه ليزر بسته به وسعت محل درمان، زمان مورد نیاز برای انجام آن و تعداد جلسه‌های درمانی لازم تعیین خواهد شد.

 

بیشتر بخوانید: لوسیون مو چه کمکی به موها می‌کند؟

 

دیدگاهتان را بنویسید

جستجو در سایت

دسته بندی ها

درحال بارگذاری ...
بستن
مقایسه