لک های صورت

برای لک های صورت چه درمان‌هایی را می‌توان انتخاب کرد؟

معمولاً درمان لک های صورت و پوستی بسیار سخت است؛ ولی به کمک برخی روش‌ها می‌توان باعث کاهش بروز آن‌ها شد. روش‌های گوناگون و بی‌خطری برای رفع لک‌ها وجود دارد که اغلب، ترکیبی از چندین درمان را برای گرفتن بهترین نتایج دنبال می‌کنند.

اگر دوست دارید بدانید برای لک صورت چه باید کرد و چه درمان‌هایی را می‌توان انتخاب کرد، ادامه این مقاله را بخوانید تا با انواع درمان‌ها برای از بین بردن لکه‌های پوست آشنا شوید. هر یک از این درمان‌ها روی پوست افراد مختلف، نتایج متفاوتی دارند. پس برای پیدا کردن بهترین راه باید کمی صبور باشید.

بیشتر بخوانید : روش‌های شفاف كردن پوست صورت و بدن در منزل

لینک مستقیم خرید کرم روشن کننده پوست ثمین 

لک های صورت

۱. محصولات حاوی هیدروکینون (hydroquinone) و اسید کوجیک (kojic acid) را می‌توان بدون نسخه هم خریداری کرد؛ ولی غلظت‌های بیشتر هیدروکینون (بیش از ۲ درصد) نیاز به نسخه پزشک دارد. این محصولات در صورتی که به طور منظم در طول یک ماه استفاده شوند، می‌توانند به کاهش لکه‌ها و روشن شدن رنگ آن‌ها کمک کنند. کرم‌های سفید یا روشن‌کننده مؤثر حاوی ترکیباتی برای حفاظت از پوست در برابر نور خورشید نیز هستند تا مانع تشدید لکه‌های پوستی شوند.

۲. گاهی اوقات کرم‌های رتینوئید (Retinoids) می‌توانند درمان مؤثری برای حذف لکه‌های پوستی باشند.

۳. سومین راه از بین بردن لک‌های پوست استفاده از داروها یا درمان‌های پزشکی است که حتماً باید زیر نظر پزشک انجام شود.

۴. کرم‌های حاوی عصاره شیرین بیان که خاصیت روشن‌کنندگی آن شهرت دارد، برای درمان لکه‌های پوستی بسیار مفید است.

۵. روش دیگر برای مقابله با لک‌ها، استفاده از ژل آلوئه‌ورا است.

۶. کرایوتراپی یا فریز کردن ضایعات پوستی با نیتروژن مایع توسط پزشک می‌تواند برای درمان برخی از انواع لک‌ها استفاده شود؛ ولی باید بدانید که همه انواع لک‌ها به این درمان پاسخ نمی‌دهند.

۷. چند نوع لیزر می‌توانند به راحتی و به طور مؤثر به از بین بردن لکه‌های پوستی کمک کنند. در کل، لیزر درمانی، روشی ساده و ایمن با میزان موفقیت بالا و خطر کم برای رفع لکه‌های پوستی است.

۸. رژیم غذایی غنی از ویتامین C شامل انواع مرکبات، کیوی، اسفناج و دیگر سبزیجات سبز برگ می‌تواند به رفع لکه‌های پوست کمک کند. علاوه بر این، می‌توانید برای مصرف مکمل‌های ویتامین C با پزشک خود مشورت کنید. اگر هنوز در مورد انتخاب روش درمان لکه‌های پوست خود شک دارید و نمی‌دانید برای لک صورت چه باید کرد حتماً اول با پزشک متخصص خود مشورت کنید تا بهترین راه را برای رفع این مشکل پیدا کنید.

لینک مستقیم خرید کرم ضد لک قوی حاوی هیدروکینون MQ

 

 

اینستاگرام فروشگاه ستاره فرهنگ

دیدگاهتان را بنویسید

جستجو در سایت

دسته بندی ها

درحال بارگذاری ...
بستن
مقایسه