لایه برداری پوست صورت

روش صحیح لایه برداری پوست صورت

شاید شما هم پس از شستن صورت،‌ متوجه پوسته‌های خشک و حتی جوش‌های سرسیاه روی پوستتان بشوید. وجود این علائم روی پوست صورت، به معنای آن است که زمان لایه برداری پوست شما فرارسیده است. اما باید بدانید که لایه برداری پوست صورت، بسیار حساس است و اگر آن را به روش صحیح انجام ندهید، ممکن است به پوستتان آسیب برسانید. در ادامه روش صحیح لایه برداری پوست صورت را به شما می‌گوییم تا بتوانید به درستی پوست صورتتان را لایه برداری کرده و آن را شاداب کنید.

 

چرا باید لایه برداری کنیم ؟

در مرحله اول، لایه برداری صورت، پوست شما را عمقی تمیز کرده و مواد اضافی را از منافذ آن خارج می‌کند. مواد اضافی درون منافذ پوست، به دلیل آلودگی، سلول‌های مرده و چربی طبیعی خود پوست است. لایه برداری پوست همچنین آن را نرم و لطیف کرده و همچنین موجب یکدستی رنگ آن می‌شود. در نهایت، لایه برداری پوست، موجب افزایش جریان خون زیر پوست صورت شده که برق طبیعی به آن می‌بخشد.

 

از صفحه اینستاگرام کلینیک زیبایی ستاره فرهنگ دیدن فرمایید.

لایه برداری پوست صورت

 

حال که دلایل اهمیت لایه برداری پوست را می‌دانید، روش صحیح انجام آن را در زیر بخوانید.

 

بر قسمت‌های خشک و خشن پوست تمرکز کنید :

هنگامی که روی پوست صورت خشکی مشاهده می‌کنید، بهتر است ابتدا آن را بررسی کنید. برای این کار، زیر نور طبیعی بروید و با دقت درون آینه نگاه کنید تا متوجه ماهیت خشکی پوست شوید. هنگام لایه برداری، تمرکز خودتان را بر قسمت‌هایی از پوست قرار بدهید که رنگ کدر داشته، پوسته‌دار هستند و همچنین سطح ناهموار دارند.

این بخش‌های پوست شما، به وضوح درگیر سلول‌های مرده پوست هستند که روی پوستتان گیر افتاده‌اند.

 

با حرکات چرخشی رو به بالا لایه برداری کنید :

دو مرتبه در هفته، پیش از خوابیدن، کمی آب گرم روی پوستتان بپاشید و سپس آن را اسکراب کنید. یکی از بزرگترین اشتباهاتی که افراد هنگام لایه برداری مرتکب می‌شوند، وارد کردن فشار زیاد هنگام لایه برداری است. باید بدانید که دانه‌های موجود در اسکراب، کار خودشان را انجام می‌دهند و فقط به کمک شما برای تکان خوردن روی صورت نیاز دارند!

برای جلوگیری از چروک شدن یا افتادگی پوستتان، اسکراب را به آهستگی و با حرکات چرخشی رو به بالا، حرکت بدهید.

 

پس از لایه برداری از کرم مرطوب کننده استفاده کنید :

پس از آنکه صورت را به خوبی اسکراب کردید،‌ آن را با آب گرم شسته و با ضربه‌های آرام حوله خشک کنید. مراقب باشید که حوله را روی پوست صورت نکشید، چون با این کار موجب ایجاد حساسیت روی پوست می‌شوید. سپس از یک کرم مرطوب کننده مناسب، برای پوست صورت خود استفاده کنید.

 

لینک مستقیم خرید ژل لایه بردار آردن سبوما از فروشگاه اینترنتی باستاره

 

لایه برداری پوست صورت

 

 

 

اینستاگرام فروشگاه ستاره فرهنگ

 

برچسب‌ها:

دیدگاهتان را بنویسید

جستجو در سایت

دسته بندی ها

درحال بارگذاری ...
بستن
مقایسه