لاک پاک کن

لاک پاک کن خوب به خانم‌ها کمک می‌کند که با خیال راحت  از لاک استفاده کنند و بدون دردسر و آسیب زدن به ناخن‌های خود نیز به راحتی آن را پاک کنند. در گذشته انواع لاک پاک کن‌ها حاوی استون بودند که نوعی ماده شیمیایی است که باعث نازک شدن و شکنندگی ناخن‌ها می‌شود. امروزه محلول‌های لاک‌پاک کن مناسبی تولید و روانه بازار شده‌اند که هم ضرری برای ناخن‌ها ندارند و هم حاوی موادی برای تقویت ناخن‌ها هستند.

لاک پاک کن‌ها به سه شکل محلول، پد یا ابر در دسترس هستند. این محصولات حاوی مواد حلال ترکیبات لاک ناخن هستند که این ماده می‌تواند استون یا چیزی غیر از آن باشد.

 

چه مدل لاک پاک‌کن را انتخاب کنم؟

لاک پاک کن
لاک پاک کن

لاک پاک‌کن‌ها به دو صورت استونی و غیراستونی موجود هستند که در انواع غیر استونی و طبیعی یا ارگانیک آنها نیز ماده حلال وجود دارد؛ فقط حلال به کار رفته استون نیست.

لاک پاک‌کن‌های استونی قدرت پاک‌کنندگی بالا و اثر سریعی دارند؛ چون در جذب لاک سریع‌تر عمل کرده و در چشم‌برهم‌زدنی اثر می‌کنند. همچنین، این محصولات قیمت مناسب‌تری نسبت به لاک پاک‌کن‌های غیراستونی دارند. باید بدانید که استون حلال تند و قدرتمندی است. به همین دلیل هم لاک پاک‌کن‌های استونی، در عین پاک کردن سریع ناخن‌ها، مقداری از چربی طبیعی پوست و ناخن‌ها را هم از بین می‌برند. به این ترتیب، لاک پاک‌کن‌های حاوی استون اگرچه قدرت پاک‌کنندگی بالایی دارند، ولی برای ناخن‌های خشک و شکننده اصلاً مناسب نیستند؛ چون باعث افزایش آسیب‌پذیری ناخن‌ها می‌شوند.

توصیه دیگر این است که از لاک پاک‌کن‌های استونی روی ناخن‌های کاشت استفاده نکنید. به طور کلی، استفاده مکرر از لاک پاک‌کن‌های استونی اصلاً خوب نیست؛ مگر برای پاک کردن لاک‌های خیلی پررنگ یا اکلیلی.

در مقابل، لاک پاک‌کن‌های غیراستونی معمولاً بوی کمتری دارند و حاوی حلال‌های ملایم‌تری مثل اِتیل اَسِتات هستند. این نوع محصولات بر خلاف لاک پاک‌کن‌های استونی به سرعت عمل نمی‌کنند و استفاده از آنها نیاز به صبر بیشتری دارد. لاک پاک‌کن‌های غیراستونی معمولاً حاوی ترکیبات نرم‌کننده‌ای چون گلیسیرین و پانتِنول برای جلوگیری از ایجاد خشکی ناخن‌ها هستند. ولی در کل، پس از استفاده از لاک پاک کن حتماً از مرطوب‌کننده استفاده کنید.

لاک پاک کن‌های غیر استونی برای پاک کردن لاک از روی ناخن‌های اکریلیکی و استفاده مکرر مناسب‌تر هستند و خانم‌هایی که پوست و ناخن‌های حساسی دارد، حتماً باید از این نوع محصولات استفاده کنند.

 

خرید انواع لاک پاک کن‌ها از فروشگاه اینترنتی باستاره

 

این مطالب پربازدید از وبلاگ باستاره را نیز مطالعه کنید:

لاک ناخن و نکته‌هایی که درباره آن نمی‌دانید!

تاپ کوت ناخن چیست و چطور باید از آن استفاده کنیم؟

بیس کوت و مزایای استفاده از آن برای ناخن‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

جستجو در سایت

دسته بندی ها

درحال بارگذاری ...
بستن
مقایسه