كراتينه كردن مو در منزل

روش کراتینه کردن مو در منزل برای زیبایی و سلامت موهای شما

کراتین یک پروتئین چند منظوره و قوی است که معمولاً در پوست، مو، ناخن و دندان‌ها یافت می‌شود. در دنیای زیبایی کراتین بیشتر برای ترمیم و بازیافت موهای آسیب‌دیده مورد استفاده قرار می‌گیرد. به روش استفاده از این پروتئین برای تقویت موها کراتینه مو می‌گویند. برای شناختن روش كراتينه كردن مو در منزل با ما همراه باشید.

از صفحه اینستاگرام سالن زیبایی ستاره فرهنگ شعبه 1 دیدن فرمایید.

 

كراتينه كردن مو در منزل

برای یک مرتبه کراتینه مو در منزل، به ۳۰ تا ۷۰ میلی‌لیتر مواد کراتینه احتیاج دارید. که این میزان با توجه به اندازه و پرپشتی موهای شما تعیین می‌شود. برای کراتینه مو در منزل به موارد زیر احتیاج دارید:

ماده کراتین، شامپو، حوله، شانه، دستکش، سشوار و اتو مو

برای شروع کراتینه مو در منزل باید موهای خود را کامل بشویید و آبکشی کنید. موهای شما باید تمیز و نرم باشد. حتماً مراقب باشید که برای کراتینه مو نباید از نرم‌کننده مو استفاده کنید، چون روند کراتینه را تحت تأثیر قرار می‌دهد. موهای خود را خشک کنید، اما بهتر است کمی رطوبت در آنها بماند.

بیشتر بخوانید : ویتامین‌هایی که نقش آن‌ها در درمان موهای خشک باورکردنی نیست!

كراتينه كردن مو در منزل

لینک مستقیم خرید شامپو موی سر کراتینه لروکس مناسب موهای شکننده

 

در مرحله بعدی، دستکش‌ها را به دست کنید و ماده کراتینه را به خوبی هم بزنید و آن را روی موهای خود بمالید. برای مالیدن ماده کراتینه به موها از ساقه موها شروع کنید و به سمت کف سر بروید.

کراتین را به آرامی روی موها ماساژ بدهید تا به همه جای آن نفوذ کند. مراقب باشید که ماده کراتین را تا بیشتر از حدود ۳ سانتیمتری ریشه موهای خود نزنید.

اجازه بدهید کراتین به مدت ۳۰ دقیقه روی موهای شما بماند. پس از این مدت، نوبت سشوار است تا کاملاً خشک شود. پس از آنکه موها خشک شد،‌ نوبت اتو کشیدن موها می‌رسد. اتو کشیدن یک روند بسیار ضروری است و به جذب بیشتر کراتین در موها کمک می‌کند.

با استفاده از یک اتو موی صاف، موهای خود را در دسته‌های باریک اتو کنید. مطمئن باشید که دسته‌های موی شما آنقدر کوچک هستند تا گرمای اتو به طور یکسان به همه تارهای آنها برسد.

پس از اتو کردن موها، باید اجازه بدهید موها به مدت ۴۸ ساعت در همان حالت بمانند تا کراتین اثرات خود را روی آنها بگذارد.

مراقب باشید که موها تحت هیچ شرایطی خیس نشوند، چون کراتین از روی آنها پاک می‌شود. همچنین مطمئن باشید که موهای شما صاف باشند. موها را نبندید،‌ با دست نگیرید و حتی پشت گوش خود هم نزنید.

پس از گذشت ۴۸ ساعت، کراتینه مو در منزل به پایان می‌رسد. بعد از این مدت،‌ موها را با شامپو و نرم‌کننده بشویید و سپس آنها را سشوار بکشید.

ماندگاری کراتینه مو، ۲ تا ۳ ماه است، اما بهتر است موهای خود را ماکزیمم ۲ تا ۳ بار در سال کراتینه کنید.

 

 

اینستاگرام فروشگاه ستاره فرهنگ

دیدگاهتان را بنویسید

جستجو در سایت

دسته بندی ها

درحال بارگذاری ...
بستن
مقایسه