آرایش جدید صورت

آرایش جدید صورت در همه جا قوانینی دارد و هر زمان در حال میکاپ کردن هستیم، به طور ناخودآگاه از آنها پیروی می‌کنیم. ولی برخی قوانین وجود دارند که حتی آرایشگران حرفه‌ای نیز آنها را می‌شکنند! در واقع، به گفته برخی از آرایشگران مشهور، باید برخی از قوانین قدیمی میکاپ را در شیوه آرایش جدید صورت نادیده بگیریم و کاری را انجام دهیم که باعث می‌شود بهترین احساس را داشته باشیم! در اینجا به برخی از این قوانین و کلیشه‌های آرایشی که باید شکسته شوند، اشاره می‌کنیم.

۱. ابتدا آرایش صورت خود را انجام دهید!

آرایش جدید صورت

به طور معمول به شما آموزش می‌دهند که ابتدا آرایش صورت خود را شروع کنید و سپس سراغ چشم‌ها بروید. ولی ما به شما توصیه می‌کنیم که این قانون را بشکنید و ابتدا آرایش چشم و سپس صورت خود را انجام دهید! این شیوه در آرایش جدید صورت بهترین روش برای داشتن پوستی صاف و بی‌عیب و نقص است؛ زیرا به شما امکان می‌دهد بدون از بین بردن آرایش صورت خود، زیر چشمانتان را تمیز کنید.

۲. هرگز رژگونه و برنزر را با هم به کار نبرید!

آرایش جدید صورت

بیشتر آرایشگران حرفه‌ای ترجیح می‌دهند که از هر دوی این لوازم آرایشی به طور همزمان استفاده کنند! برنزر هنگامی که رنگی متناسب با پوست دارد، طبیعی‌تر به نظر می‌رسد. اگر از کمی رژگونه در بالای برنزر استفاده کنید، به زیبایی به پوست شما شادابی و سرزندگی می‌بخشد.

https://www.instagram.com/p/B5e6t_OJAjp/
خرید رژگونه آمیتیس

۳. خط لب خود را با رژلبتان هماهنگ کنید!

آرایش جدید صورت

این قاعده قدمتی طولانی دارد؛ ولی این بدان معنا نیست که همیشه باید به آن پایبند بمانیم. در سبک‌های آرایش جدید صورت شما می‌توانید خط لب خود را با رنگ تیره‌تری نسبت به رژلبتان بکشید. کانتور کردن لب بهترین ترفند برای برجسته و پر نشان دادن لب‌ها است. برای این منظور، گوشه‌های لب‌ها را تیره‌تر کنید؛ سپس با مداد لبی یک درجه روشن‌تر برای بقیه قسمت‌های لب‌های خود خط لب بکشید. در پایان هم رژلب را روی تمامی بخش‌های لب‌ها بزنید.

۴. اگر از کرم پودر استفاده می‌کنید، روی آن باید پنکیک بزنید!

این قانونی است که بسیاری از آرایشگران حرفه‌ای آن را نقض می‌کنند! در واقع، پنکیک زدن بیش از حد می‌تواند درخشش طبیعی پوست را از بین ببرد و صورت شما را صاف و تخت جلوه دهد.

https://www.instagram.com/p/B5XCaf4p4ck/
خرید پنکیک دوکاره کالیستا

۵. برای استفاده از مواد آرایشی مایع از براش‌هایی با موهای متراکم استفاده کنید!

آرایش جدید صورت

تیم کوئین، Tim Quinn آرایشگر مشهور برند جورجیو آرمانی می‌گوید که دوست دارد هنگام استفاده از مواد آرایشی مایع (مانند کرم پایه، کانسیلر و غیره) از یک براش پودر به جای براش‌های پر استفاده کند.

خرید انواع اکسسوری و براش‌های آرایشی از فروشگاه اینترنتی باستاره

۶. پس از استفاده از پودرها هرگز از محصولات آرایشی مایع استفاده نکنید!

آرایش جدید صورت

معمولاً به ما گفته می‌شود وقتی به صورت خود پودر یا پنکیک می‌زنید، دیگر نباید از محصولات آرایشی مایع مثل کرم‌پودرهای مایع استفاده کنید. ولی حتی پس استفاده از پودر هم می‌توانید کمی کرم پودر مایع را روی قسمت‌هایی از پوستتان که دچار آکنه شدید هستند یا عیوب ظاهری دیگری دارند، بزنید. این کار پوشش‌دهی بالاتری را برایتان فراهم می‌کند؛ فقط باید مراقب باشید که آن را با دقت انجام دهید تا باعث ایجاد ناهمواری روی پوست نشوید.

۷. توجه خود را بر یک ویژگی متمرکز کنید؛ بیشتر از آن زیاده‌روی است!

به ما می‌گویند که همواره بر یک عضو از صورت خود تمرکز کنیم. ولی این معمولاً بدان معنی است که شما هرگز نباید مثلاً آرایش لب قرمز را با آرایش چشم دودی همراه کنید! در آرایش جدید صورت بسته به مناسبتی که در آن شرکت می‌کنید، می‌توانید تمرکزتان را روی اعضای بیشتری از چهره قرار دهید؛ به ویژه زمانی که قصد دارید تنها از یک رنگ خاص استفاده کنید.

۸. باید زیر کرم پودر خود از پرایمر استفاده کنید!

آرایش جدید صورت

باید بدانید که استفاده از پرایمر کاملاً انتخابی است! برخی خانم‌ها به ندرت از پرایمر استفاده می‌کنند؛ چون آن را کاری غیر ضروری می‌دانند. برخی دیگر هم برای آبرسانی مناسب پوست خود و افزایش دادن ماندگاری آرایششان در طول روز از پرایمر استفاده می‌کنند.

خرید انواع پرایمر از برندهای برتر دنیا

۹. آرایش خود را با پنکیک تمام کنید!

کوئین، آرایشگر برند جورجیو آرمانی دوست دارد از محصولات غیر پودری برای اتمام آرایش استفاده کند.

۱۰. ریمل را فقط روی مژه‌های بالایی خود بزنید!

آرایش جدید صورت

شاید این آزاردهنده‌ترین قانونی است که گفته می‌شود از آن پیروی کنیم! در واقع، در سبک‌های آرایش جدید صورت استفاده از ریمل روی مژه‌های پایین می‌تواند حالت چشمان شما را تعریف کند و به آن فرم زیباتری ببخشد.

خرید انواع ریمل از بهترین برندهای دنیا

۱۱. افرادی که مژه‌های روشنی دارند، فقط باید از ریمل قهوه‌ای استفاده کنند!

اگر مژه‌های روشنی دارید، احتمالاً موها و پوستتان نیز روشن است. در این صورت احتمالاً بارها و بارها به شما گفته‌اند که آرایش چشم مشکی برای شما مناسب نخواهد بود! ولی واقعیت این است که ریمل و خط چشم مشکی می‌توانند به خوبی توجه را به خود جلب کنند. با این اوصاف، شما نه تنها می‌توانید آرایش چشم مشکی داشته باشید، بلکه از امتحان کردن رنگ‌های نامتعارف هم نباید بترسید! برای مثال، ریمل آبی روی مژه‌هایی که رنگ روشن‌تری دارند، بسیار جذاب‌تر به نظر می‌رسد.

۱۲. هرگز آرایش چشم غلیظ را با میکاپ لب پررنگ همراه نکنید!

آرایش جدید صورت

هر جایی درباره میکاپ می‌خوانید، به شما می‌گویند که روی لب یا چشمان خود تمرکز کنید؛ اما هرگز بر هر دو تأکید نکنید! ولی آرایش جدید صورت به شما می‌گوید که می‌توانید بر هر دوی آنها تمرکز کنید؛ مهم نیست که دیگران چه می‌گویند! اما باید این مسئله را به خاطر داشته باشید که می‌خواهید این ظاهر خیره‌کننده را در یک مراسم شب داشته باشید یا در محل کار که البته صد درصد برای مورد دوم اصلاً توصیه نمی‌شود!

به یاد داشته باشید که در آرایش، تعادل مهم‌ترین چیز است. به جای تلاش برای بازی کردن با تمام اعضای چهره خود، به تعادل کلی صورتتان توجه کنید. در این صورت، هیچ کس نمی‌تواند بگوید که آرایش چشم و لب غلیظ در کنار هم صحیح نیستند!

سالن زیبایی ستاره فرهنگ، ارائه‌دهنده انواع سبک‌های میکاپ

۱۳. خانم‌هایی که موهای قرمز دارند، نباید از رژلب قرمز استفاده کنند!

آرایش جدید صورت

رژلب قرمز از نظر بسیاری از خانم‌ها دوست‌داشتنی است؛ ولی شنیده‌ایم که می‌گویند رژلب قرمز را با موهای قرمز همراه نکنید! باید بگوییم که در سبک‌های آرایش جدید صورت این کار هیچ مانعی ندارد و حتی می‌تواند زیبایی چهره شما را دوچندان کند!

۱۴. اگر پوست گرمی دارید، نباید از رنگ‌های سرد و همچنین، متضاد استفاده کنید!

واقعیت این است که سایه‌های متضاد در کنار هم زرق و برق‌دار به نظر می‌رسند؛ فقط در این شرایط باید به مات بودن آرایش خود توجه کنید. درست است که کنتراست بیش از حد ممکن است مسخره به نظر برسد؛ ولی اگر رنگ‌ها را به درستی انتخاب کنید، باید بگوییم که هر کسی با هر رنگ پوستی می‌تواند از هر رنگی که دوست دارد، استفاده کند!

۱۵. شما نباید از رژلب‌ها و لاک ناخن‌هایی با رنگ تیره در طول تابستان استفاده کنید!

سخن ما را اشتباه نگیرید؛ استفاده از رنگ‌های تابستانی جزو جذاب‌ترین ترندهای زیبایی سال است. اما گاهی اوقات هست که از رنگ‌های درخشان و نئونی خسته می‌شوید! لاک ناخن آبی نفتی یا رژلب زرشکی را در شیوه‌های آرایش جدید صورت می‌توان در تمام طول سال به کار برد؛ مهم نیست که دیگران چه می‌گویند!

https://www.instagram.com/p/B5VRSDNJwyO/

۱۶. کانسیلر حتماً باید روشن‌تر از رنگ پوست شما باشد!

کانسیلری که رنگ آن از رنگ پوست واقعی شما روشن‌تر است، می‌تواند توجه را به حلقه‌های تیره زیر چشم‌ها یا لکه‌های پوستی جلب کند و هیچ کس این را نمی‌خواهد. راه چاره آن هم ساده است: کانسیلری را انتخاب کنید که رنگ آن با رنگ پوست شما مطابقت داشته باشد.

خرید انواع کانسیلر از فروشگاه اینترنتی باستاره
https://www.instagram.com/p/B4b74jiJao4/

۱۷. از رنگ‌های مختلف سایه برای پلک‌های بالا و پایین استفاده نکنید!

بر خلاف این تصور غلط که از سال‌ها پیش به جا مانده است، استفاده از رنگ‌های مختلف روی پلک‌های بالا و پایین می‌تواند روشی بسیار مدرن برای زیبا ساختن چشم‌ها بدون میکاپ غلیظ آنها باشد.

۱۸. آرایش رنگارنگ نداشته باشید!

شاید این توصیه خیلی خوبی باشد؛ اما هماهنگی رنگ رژلب، رژگونه و سایه چشم می‌تواند ظاهرتان را خسته‌کننده نشان دهد. میکاپ تک رنگ زمانی مناسب است که شما دوست دارید رنگی را که متناسب با رنگ پوستتان است، انتخاب کنید. در این حالت، میکاپ تک رنگ می‌تواند ظاهری ملایم و زیبا به شما بدهد. سایه‌های صورتی رنگ نیز روی پوست حالتی رمانتیک ایجاد می‌کنند؛ در حالی که رنگ‌های برنزه مناسب پوست‌های تیره هستند.

۱۹. خط چشمتان را دور تمام قسمت‌های پلکتان نکشید!

آرایش جدید صورت

گفته می‌شود که ترسیم خط چشم در سرتاسر قسمت‌های پلک بالا و پایین باعث می‌شود چشم‌ها ریزتر به نظر برسند؛ اما هنرپیشگان زیادی داریم که از این قانون پیروی نمی‌کنند؛ از جمله بریژیت باردو. در سبک‌های آرایش جدید صورت گفته می‌شود کشیدن خط چشم برای پلک‌ها و استفاده از مداد چشم برای سیاه کردن دورتادور چشم می‌تواند جذابیت بیشتری را به دنبال داشته باشد!

۲۰. خط لب خود را بیرون‌تر از محدوده طبیعی لب‌ها نکشید!

آرایش جدید صورت

ظاهر لب‌ها با خط لبی خارج از خط طبیعی آنها شاید ترسناک به نظر برسد! قانون آرایش جدید صورت می‌گوید که ترسیم خط لب خارج از خط طبیعی لب‌ها با استفاده از مداد و رژلبی با رنگ هماهنگ با یکدیگر می‌تواند لب‌های شما را پرتر و ضخیم‌تر از آنچه که هست، نشان دهد.

زمانی که قصد دارید از یک رژلب با رنگ روشن استفاده کنید، ابتدا با استفاده از یک مداد نودی خط طبیعی لب بالای خود را از بین ببرید؛ سپس با استفاده از مدادی که رنگ آن با رنگ رژتان مطابقت داشته باشد، خط لبی خارج آن ترسیم کنید. استفاده از مداد لب نودی در آغاز کار راهنمای خوبی برای مشخص کردن نقشه راه است تا خط لبتان را درست و زیبا ترسیم کنید.

https://www.instagram.com/p/B5hSW7JJSse/

دیدگاهتان را بنویسید

جستجو در سایت

دسته بندی ها

درحال بارگذاری ...
بستن
مقایسه