فیکساتور آرایش

فیکساتور آرایش یک محصول آرایشی مهم است که باعث می‌شود آرایش شما تثبیت شود و مدت بیشتری روی پوست باقی بماند. این محصول که به دو شکل پودر و اسپری وجود دارد، مانع چرب شدن پوست و از بین رفتن میکاپ می‌شود. در واقع، فیکساتور محصولی برای تکمیل میکاپ است که استفاده از آن برای دوام بیشتر آرایش ضروری است.

 

نحوه استفاده از اسپری فیکساتور

اسپری فیکساتور را باید در آخرین مرحله آرایش از فاصله ۲۰ تا ۲۵ سانتی‌متری روی صورت خود بزنید. برای این کار بطری محصول را تکان دهید، چشمان خود را ببندید و اسپری را در جهت حرکت نوشتن حروف  X و T روی صورت بزنید. چند دقیقه صبر کنید تا اسپری خشک شود.

از آنجا که نوع پوست افراد با هم متفاوت است، باید این مسئله را در انتخاب فیکساتور آرایش خود نیز در نظر بگیرید. برای پوست‌های خشک نباید از اسپری‌های حاوی الکل استفاده کنید؛ چون الکل باعث خشکی بیشتر پوست و تحریک آن می‌شود. در ضمن، انتخاب انواع از فیکساتورها که دارای مرطوب‌کننده هستند، موجب آبرسانی پوستتان می‌شود.

برای پوست‌های چرب و مختلط توصیه می‌شود که از اسپری‌های اویل‌فری یا بدون چربی استفاده کنید تا منافذ باز پوستتان را نبندد و باعث ایجاد جوش نشود.

به طور کلی اسپری‌های فیکساتورهم قبل و هم بعد از آرایش قابل استفاده هستند. استفاده از این محصولات پیش از آرایش مانع عرق کردن پوست و موجب دوام بیشتر آرایش می‌شود. استفاده از آنها بعد از آرایش نیز دوام قابل توجهی به میکاپ شما می‌بخشد.

 

خرید انواع فیکساتور از فروشگاه اینترنتی باستاره

 

کاربردهای اسپری فیکساتور

فیکساتور آرایش۱. از اسپری فیکساتور آرایش می‌توانید برای مرطوب کردن اسفنج کرم پودر استفاده کنید. با این کار، کرم پودر راحت‌تر و یکنواخت‌تر روی پوست پخش می‌شود.

۲. برخی از اسپری‌های فیکساتور که خاصیت ضد آفتاب و SPF حدود ۵۰ دارند، شما را از استفاده از کرم ضد آفتاب بی‌نیاز می‌کنند.

۳. با اسپری فیکساتور می‌توانید سایه چشم خود را تثبیت کنید. برای این منظور، براش یا شوت سایه را در سایه چشم فرو ببرید، سپس روی آن کمی اسپری فیکساتور بزنید و بعد آن را روی پلک‌هایتان بکشید.

 

خرید اسپری فیکس کننده آرایش میکاپ فکتوری از فروشگاه اینترنتی باستاره

 

پودر فیکس‌کننده آرایش

فیکساتورهای پودری به دو حالت مات و براق وجود دارند که بعد از استفاده از کرم پودر یا فون چرب مورد استفاده قرار می گیرند. نکته مهم این است که باید از این پودرها به مقدار کم استفاده کنید؛ چون مقدار زیاد آنها ظاهری ناخوشایند روی پوست ایجاد می‌کند.

برای استفاده از فیکساتور آرایش پودری در انتهای آرایش، با کمک یک براش مقدار کمی از پودر را بردارید و آن را روی صورت بزنید. از پودر فیکس می‌توانید برای تثبیت سایه و رژلب هم استفاده کنید.

 

خرید پودر فیکس از برند فرانسوی SLA

دیدگاهتان را بنویسید

جستجو در سایت

دسته بندی ها

درحال بارگذاری ...
بستن
مقایسه