فوم و ژل مو

فوم و ژل مو

فوم و ژل مو دو محصول کاربردی برای حالت دادن به موها هستند. با استفاده از این محصولات می‌توانید مدل موهایتان را تثبیت کنید. این حالت‌دهنده‌ها از نظر شیمیایی حاوی پلیمرهای حل شده در حلال مایع و بر پایه آب هستند. این پلیمرها باعث متصل شدن تارهای مو به یکدیگر می‌شوند. همچنین، باعث افزایش حجم موها می‌‌شوند.

موها به دو صورت به هم متصل می‌شوند. اتصال جانبی که در آن موها به صورت طولی به هم می‌چسبند. دوم، اتصال نقطه‌ای که در آن تارهای مو در یک نقطه، یکدیگر را قطع می‌کنند. محصولات حالت‌دهنده مو باید به گونه‌ای طراحی شوند که اتصال تارهای مو را از نوع جانبی ایجاد کنند. اتصال جانبی علاوه بر حجیم کردن موها، آنها را به شکل ملایمی در کنار هم نگاه می‌دارد و آسیب کمتری به کوتیکول مو وارد می‌کند.

 

خرید انواع اسپری مو از فروشگاه اینترنتی باستاره

 

ویژگی‌های انواع فوم‌ها و ژل‌های مو

فوم یا موس که به شکل کف‌ ‌کرم مانند از بطری خارج می‌شود، شبیه ژل مو است. تفاوت آنها در این است که فوم در قوطی‌های تحت فشار ساخته می‌شود و در ترکیب آن علاوه بر مواد فعال مقدار اندکی ماده پیشران هم وجود دارد. وظیفه این ماده خارج کردن ماده و ایجاد کف است. این کف را باید با استفاده از شانه روی موها پخش کرد.

تفاوت فوم (موس) با ژل الین است که لایه نازک‌تری را نسبت به ژل روی موها ایجاد می‌کند. در مقابل، قدرت نگهدارندگی کمتری دارد و قابلیت آن در فرم دادن به موها کمتر است. این مسئله سبب می‌شود که استفاده از موس نسبت به ژل احساس بهتری به فرد بدهد. موس‌ها برای قوام ‌و ضخامت دادن به موها طراحی شده‌اند و بیشتر همراه با سشوار استفاده می‌شوند.

ژل مو می‌تواند مدل دلخواه شما را به مدت طولانی به موها بدهد و آن را ثابت نگه دارد. ژل‌های مو دو دسته هستند: ژل‌های روغنی یا میکروژل‌ها که به صورت امولسیون شفاف روغن در آب وجود دارند. این ژل‌ها بیشتر برای درخشان کردن و سهولت شانه‌پذیری موها کاربرد دارند. نوع دیگر، ژل‌های پلیمری یا حقیقی هستند. این ژل‌ها مخلوطی از آب، یک ماده حالت‌دهنده و یک پلیمر تثبیت‌کننده با وزن مولکولی بالا هستند. وقتی که این ژل‌ها را روی موها می‌زنید، تارهای مو با مخلوط آب و پلیمر پوشیده می‌شوند. آب از روی موها تبخیر می‌شود و در نهایت، لایه نازکی از پلیمر روی موها باقی می‌ماند. این پلیمر، پوششی سبک، انعطاف‌پذیر و شفاف روی موها ایجاد می‌کند. این لایه، به موها درخشندگی می‌دهد، گره‌ها را باز می‌کند و الکتریسته ساکن موها را کاهش می‌دهد.

 

خرید انواع فوم و ژل‌های مو از فروشگاه اینترنتی باستاره

 

روش استفاده از فوم و ژل مو

ابتدا موهای خود را با شامپوی مناسب شست‌وشو دهید. آب اضافی موها را با استفاده از حوله بگیرید. برای این منظور، می‌توانید حوله را روی موها بگذارید و بردارید. حالا کمی ژل  یا فوم را کف دستتان بریزید و آن را به طور یکنواخت روی موها پخش کنید. دقت کنید که لایه نازکی از ژل روی موها قرار بگیرد. حالا گره‌های موها را باز و آنها را شانه کنید.

هر قدر ماده مورد استفاده کمتر باشد، موها شل‌تر خواهند ایستاد. در ضمن، دقت کنید که استفاده بیش از حد از این حالت‌دهنده‌ها باعث کدر شدن موها می‌شود. همچنین، ظاهری مثل شوره روی موها ایجاد می‌کند.

ژل مو نسبت به موس یا فوم قوام بیشتری به موها می‌بخشد و برای مدل‌هایی که نیاز به انعطاف‌ناپذیری مو دارند، مناسب‌تر است. همچنین، این محصولات با فرمولاسیون‌های مختلف برای موهای معمولی و موهایی که به سختی حالت می‌گیرند، ساخته می‌شوند.

در آخر باید بدانید که روش استفاده از ژل یا فوم بستگی به مدل موهایتان دارد. مثلاً برای موهای فر باید ژل را با استفاده از نوک انگشتان به موها بزنید. در مقابل، برای صاف کردن موها باید آنها را بین دو دست قرار دهید و با اندکی فشار به سمت پایین حرکت دهید .

موس بر عکس ژل، بدون سنگین کردن موها به آنها حالت می‌دهد. برای استفاده از این محصول، موس را تکان دهید و کف تولید شده را کف دست بریزید. قبل از سشوار کشیدن یا خشک شدن مو، آن را روی موها بزنید. اگر می‌خواهید مو حالت فر یا مواج بگیرد، پس از آن از اتو مو حالت‌دهنده استفاده کنید. اگر هم می‌خواهید حالت طبیعی مو حفظ شود، منتظر بمانید تا موها خودشان خشک شوند.

با توجه به این که موس به موها حجم می‌دهد، برای افرادی که موهای کم یا نازکی دارند، بسیار مناسب است.

 

بیشتر بخوانید: اسپری مو و روش استفاده از آن

سرم مو چیست و چه مزایایی دارد؟

لوسیون مو چه کمکی به موها می‌کند؟

 

دیدگاهتان را بنویسید

جستجو در سایت

دسته بندی ها

درحال بارگذاری ...
بستن
مقایسه