عوارض شوره سر

عوارض شوره سر معمولاً وجود دانه‌های سفید روی پوست کف سر و موها و ریزش آن روی شانه‌ها و لباس است؛ اما این ناراحتی عوارض دیگری هم دارد که بسیار مهم‌تر از این مشکل هستند! از آنجا که برخی مشکلات پوستی هم می‌توانند باعث ایجاد شوره شوند، عوارض شوره به نوع بیماری پوستی عامل آن نیز بستگی دارد. در اینجا مهم‌ترین این عوارض را با شما در میان می‌گذاریم تا بتوانید راحت‌تر با آنها مقابله و شوره سر خود را درمان کنید.

 

۱. خارش بیش از حد پوست سر

عوارض شوره سر

از شایع‌ترین عوارض شوره می‌توان به خارش پوست کف سر اشاره کرد که معمولاً تمام افراد درگیر شوره آن را تجربه کرده‌اند. خارش بیش از حد پوست سر به دلیل ایجاد دانه‌های سفید رنگ شوره روی سر ایجاد می‌شود که سلول‌های مرده پوست هستند و به مرور از کف سر جدا می‌شوند. خشکی پوست سر از رایج‌ترین دلایل ایجاد شوره و خارش سر است.

 

۲. ریزش مو، از عوارض شوره سر

ریزش مو از نخستین عوارض شوره سر است که صرف نظر از نوع مو، تجربه مشترکی بین افراد مبتلا به شوره به شمار می‌رود. هر فردی در طول روز بین ۲۰ تا ۵۰ عدد تار موی خود را از دست می‌دهد؛ ولی اگر ریزش مو بیشتر از این حد بشود، باید علت آن بررسی شود که یکی از عوامل اصلی ایجاد کننده آن همان شوره سر است.

 

۳. جوش

ممکن است یکی از عوارض شوره سر بروز جوش روی پوست سر باشد. جوش صورت که از عوارض شوره است، معمولاً به رنگ قرمز دیده می‌شود و ممکن است دردناک هم باشد. باید اضافه کنیم که بسیاری از پزشکان اعتقاد دارند شوره سر یکی از رایج‌ترین علل جوش‌های پشت است.

 

رفع موخوره مو با درمان های طبیعی را اینجا بخوانید.

 

۴. پسوریازیس

عوارض شوره سرشوره سر ممکن است سبب پسوریازیس بشود. پسوریازیس نوعی بیماری پوستی است که باعث ایجاد لکه‌های قرمز رنگ، ملتهب و پوسته پوسته روی پوست می‌شود. این بیماری می‌تواند به سایر نقاط بدن، از جمله پوست سر نیز برسد و موجب ایجاد شوره بشود.

 

۵. عفونت چشم

ثابت شده که تورم پلک و عفونت چشم یکی از عوارض شوره است که با قرمزی، خارش، التهاب پلک‌ها و ایجاد پوسته‌هایی شبیه شوره روی مژه‌ها همراه است.

 

۶. یبوست و مشکلات گوارشی:

مطالعات برخی از محققان نشان داده است که شوره سر می‌تواند موجب یبوست و مشکلات گوارشی نیز بشود. با وجودی که دلایل این تأثیر هنوز مشخص نشده، اما دیده شده است که بیشتر افراد مبتلا به شوره سر دچار آن می‌شوند!

 

بیشتر بخوانید: رنگ کردن مو در خانه و نکته‌های جالبی که باید در این باره بدانید!

خرید انواع محصولات ضد شوره از فروشگاه اینترنتی باستاره

دیدگاهتان را بنویسید

جستجو در سایت

دسته بندی ها

درحال بارگذاری ...
بستن
مقایسه