علت چرب شدن پوست صورت

علت چرب شدن پوست صورت

اگر پوست چربی دارید و همیشه صورتتان براق می‌زند، حتماً تا به حال بارها از خود پرسیده‌اید که علت چرب شدن پوست صورت چیست؟ درخشش بیش از حد پوست صورت در افرادی که پوست چرب دارند، آزاردهنده است و از سوی دیگر هم پوست‌های چرب نیاز به مراقبت زیادی دارند؛ چون بیشتر در معرض ابتلا به جوش و آکنه قرار دارند و باکتری و آلودگی‌ها را به خود جذب می‌کنند.

برای مقابله با این مشکلات ابتدا باید بدانید که علت چرب شدن پوست صورت چیست؟ در ادامه این مطلب شما را با چندین علت رایج چربی بیش از حد پوست آشنا می‌کنیم.

 

۱. ژنتیک:

علت چرب شدن پوست صورت

اول از همه باید بدانید که پوست چرب داشتن ارثی است و از مادر و پدر به ارث می‌رسد؛ یعنی اگر مادر یا پدر پوست چرب داشته باشند، احتمال آن که پوست فرزندشان هم چرب باشد، بسیار بالا است. همچنین، دیگر اعضای خانواده هم با احتمال زیادی ممکن است که پوست چرب داشته باشند و غدد چربی پوستشان فعالیت و ترشح زیاد داشته باشند. وقتی پوست شما بر اثر مسائل ژنتیکی چرب باشد، بیشتر در معرض انسداد منافذ پوستی و ایجاد جوش قرار خواهید گرفت.

 

خرید انواع کرم و ژل‌های ضد جوش از فروشگاه اینترنتی باستاره

 

۲. تغییرات هورمونی، علت چرب شدن پوست صورت

زمانی که در بدن انسان تغییرات هورمونی ایجاد می‌شود، می‌تواند باعث چرب شدن پوست شود. ترشح هورمون آندروژن در زنان موجب تحریک غدد چربی و چرب شدن بیش از حد پوست می‌شود.

 

۳. تغییرات و شرایط محیطی:

تغییرات و شرایط محیطی مانند رطوبت و شرجی بیش از حد می‌تواند دلیل چرب شدن پوست باشد. بنابراین، در این گونه شرایط سعی کنید که همیشه پوست صورت خود را تمیز نگه دارید.

 

خرید کرم ژل ضد آکنه اریکه

 

۴. استفاده از محصولات مراقبت از پوست و لوازم آرایش نامناسب:

برخی افراد برای این که پوستی شاداب‌تر، زیباتر و بی‌نقص‌تر داشته باشند، بیش از حد از محصولات آرایشی استفاده می‌کنند و زمانی که این لوازم مناسب پوست آنها نباشند و حاوی چربی بیش از حد باشند، موجب چرب شدن و حتی جوش زدن پوستشان می‌شوند.

در مقابل، برخی افراد هم از محصولات بهداشتی نامناسب برای پوست خود استفاده می‌کنند که چرب شدن بیش از حد پوست را به دنبال دارد. بنابراین، توصیه می‌کنیم که محصولات آرایشی و بهداشتی مورد استفاده خود را حتماً از بین محصولات مناسب نوع پوستتان و با کیفیت بالا انتخاب کنید تا باعث چرب شدن بیش از حد پوستتان نشوید.

 

۵. اضطراب و استرس بیش از حد:

زندگی استرس‌زا و پر اضطراب ما می‌تواند علت چرب شدن پوست صورت باشد! درست خواندید! در این شرایط و با وجود استرس بالا، بدن هورمون آندروژن بیشتری ترشح می‌کند که ازدیاد چربی پوست را به دنبال دارد. به همین دلیل هم توصیه می‌شود که با کمک روش‌های مناسب، استرس خود را کاهش دهید و کم‌کم از بین ببرید تا پوستی سالم و زیبا داشته باشید.

 

۶. آلودگی، علت چرب شدن پوست صورت

باقی ماندن محصولات آرایشی و آلودگی‌ها روی پوست سبب چرب شدن بیش از حد آن می‌شود. برای رفع این مشکل از انواع شوینده‌ها و پاک‌کننده‌های مناسب پوست خود استفاده کنید.

 

بیشتر بخوانید: استفاده از ضد آفتاب و باورهای غلطی که درباره آن وجود دارد!

دیدگاهتان را بنویسید

جستجو در سایت

دسته بندی ها

درحال بارگذاری ...
بستن
مقایسه