علت رنگ نگرفتن مو

چرا بعضی موها رنگ نمی گیرند ؟

احتمالا شما در اطرافتان خانمی را دیده‌اید که هر بار موهایش یک رنگ جدید دارد. اگر خودتان هم از عاشقان درجه یک رنگ مو هستید، باید تاریخچه رنگ‌هایی را که روی موی خود استفاده کرده‌اید را بدانید.

چرا؟ اگر با بررسی رنگ موهای قبلیتان پی بردید که فقط از رنگ موهای دائمی استفاده کردید، نمی‌توانید به سراغ رنگ موی نیمه‌دائمی بروید. اگر رنگ موی شما دائمی است، باید رنگ مو های دائمی جدید را امتحان کنید.

ولی اگر رنگ موهای شما نیمه‌دائمی هستند، به محصولات رنگ موی نیمه‌دائمی نه نگوئید. اجازه دهید با یک مثال علت رنگ نگرفتن مو را توضیح دهیم؛ کسی همیشه از رنگ سیاه دائمی استفاده می‌کرد. با این حال اگر یک بار تصمیم بگیرد که رنگ بنفش نیمه‌دائمی را امتحان کند، فکر می‌کنید چه نتیجه‌ای می‌گیرد؟ رنگ موهای او هیچ تغییری نخواهد کرد؛

زیرا رنگ‌های دائمی قوی‌تر از نیمه‌دائمی‌ها هستند. اگر این معادله برعکس باشد، یعنی اگر رنگ دائمی را روی رنگ نیمه ‌دائمی بزنید، هیچ مشکلی نخواهید داشت. موهایتان کاملا رنگ دائمی مورد نظرتان را به خود جذب خواهد کرد. بنابراین استفاده از رنگ‌های ضعیف روی رنگ موی قوی از دیگر علت رنگ نگرفتن مو هستند.

بعضی از مو ها به علت بافت نرم و نازک بودن تار مو به خوبی رنگ پذیر هستند و دردسری ایجاد نمی کنند اما در مقابل هر چه مو ضخیم تر باشد رنگ پذیری کم تری دارند و معمولا این نوع مو مقاومت بیشتری در مقابل نفوذ مواد شیمیایی از خود نشان می دهد که یکی از عوامل نگرفتن رنگ بر روی موها است.

از عوامل دیگر رنگ نگرفتن مو می تواند چرب بودن بیش از حد موی سر باشد. چربی باعث جلوگیری نفوذ رنگ به داخل تار مو شود پس قبل از رنگ کردن حتما باید موها با شامپو شسته شود.

مشکل رنگ نگرفتن مو در خانم های که در دوره شیردهی هستند بیشتر به چشم می خورد در این دوره به علت تغییرات هورمونی ممکن است رنگ روی مو جواب ندهد. این مشکل در دوران قاعدگی هم به دلیل تغییرات هورمونی و به هم ریختگی ان می تواند باعث رنگ نگرفتن روی مو شود. پس ترجیحا بهتر است در این دوران از رنگ زدن موی خود منصرف شویم.


معمولا با بالارفتن سن و سفید شدن موها خانمها تمایل بیشتری به رنگ کردن مو دارند.معمولا موهای سفید به دشواری رنگ می گیرند.

علت رنگ نگرفتن موهای سفیدبیشتر مواقع به علت درست انتخاب نکردن پایه رنگ مو موهای شما رنگ مورد نظر را نمیگیرد اگه موهای زخیم یا سفیدی دارید بهتر است از رنگ موهای تیره تر استفاده کنید تا آنها را به خوبی کاور کند.اگر رنگ مورد نظرتان روشن است بهتر است قبل از رنگ کردن موهایتان را دکلره کنید تا بتوانید از رنگ های روشن تری استفاده کنید .

دنیای رنگ مو در با ستاره

خرید و مشاوره اینترنتی رنگ مو 

دیدگاهتان را بنویسید

جستجو در سایت

دسته بندی ها

درحال بارگذاری ...
بستن
مقایسه