عطر خوب و ماندگار

۱۱ راز انتخاب بهترین عطر مناسب کاراکتر شما!

وقتی می‌گوییم عطر خوب و ماندگار چه چیزی به ذهنتان می‌رسد؟ احتمالاً تعداد معدودی از افراد را در زندگی خود ملاقات کرده‌اید که رایحه عطر آنها تا مدت طولانی باقی مانده باشد و به نوعی، بخشی از کاراکتر جدای ناپذیر آنها شده باشد. آنچه که شاید در ذهن همه ما حک شده باشد، عطر مادرمان در دوران کودکی است که با بوی وانیل و شکلات ترکیب شده بود یا عطر پدر که مخلوطی از روایح گرم و تند عود، تنباکو یا… بود.
امروزه، عطر خوب چیزی بیشتر از ماده‌ای برای خوشبو شدن هستند؛ در واقع، عطرتان کارت شناسایی شما برای همه کسانی است که آنها را ملاقات می‌کنید یا دوستشان دارید! پیدا کردن عطر مناسب شما، هدف امروز ما از نوشتن این مقاله است! ما می‌دانیم که هر کس سلیقه خاص خودش را دارد؛ ولی ما در اینجا قصد تجزیه و تحلیل اصول اولیه انتخاب و شناخت عطرها را داریم تا به شما کمک کنیم رایحه‌ای عالی و ایده‌آل را برای خودتان انتخاب کنید.
پس قبل از رفتن به فروشگاه‌های عطر برای خرید عطر خوب و ماندگار مناسب خودتان، در اینجا راهنمایی‌هایی را که در انتخاب عطر به شما کمک می‌کنند و شما را در دنیای روایح درست بر آنچه که می‌خواهید متمرکز می‌کنند، بخوانید!

عطر خوب و ماندگار

راز شماره ۱: تصمیم بگیرید چه نوع عطری را می‌خواهید بخرید!

توجه داشته باشید که عطرها در چند دسته طبقه‌بندی می‌شوند:

۱. عصاره‌های طبیعی و روغن‌های گل‌ها و سایر گیاهان که البته کمی گران هستند؛ برای مثال، روغن گل سرخ خالص.

در اینجا بد نیست بدانید که عطرها نت‌های مختلفی دارند؛ زمانی که رایحه پایه یا نت برتر از بین می‌رود، بوی نت میانی به مشتم می‌رسد. همان طور که این رایحه نیز محو می‌شود، به نت میانی می‌رسیم و در آخر، نوبت به سومین عنصر یک رایحه، یعنی نت پایانی می‌رسد؛ درست مثل یک سمفونی! نکته مهمی که معمولاً در انتخاب عطر خوب و ماندگار توجهی به آن نمی‌شود، این است که تا وقتی نت پایانی یک عطر را استشمام نکرده‌اید، برای انتخاب آن تصمیم نگیرید!

۲. ادوکلن که حاوی ۳ تا ۵ درصد روغن در مخلوطی از الکل و آب است. به طور معمول، با وجود عناصری مانند روغن مرکبات، رایحه عطر سبک‌تر و باطراوت‌تر می‌شود.

خرید اوکلن از فروشگاه اینرنتی باستاره
عطر خوب و ماندگار

۳. ادوتویلت که حاوی ۴ تا ۸ درصد روغن عطر یا کمی بیشتر است و به جای آب با الکل مخلوط می‌شود.

خرید انواع ادوتویلت از فروشگاه اینترنتی باستاره
عطر خوب و ماندگار

۴. ادوپرفیوم که درصد بالاتری از روغن عطر -تقریباً ۱۵ تا ۱۸- مخلوط با الکل را شامل می‌شود و گران‌تر از ادوکلن و ادوتویلت است.

خرید انواع ادوپرفیوم از فروشگاه اینترنتی باستاره
عطر خوب و ماندگار

۵. پرفیوم که حاوی ۱۵ تا ۳۰ درصد روغن عطر مخلوط با الکل است. این محصول از آنجا که حاوی چنین درصد بالایی از روغن عطر است، بسیار گران‌تر ازادوکلن ، ادوتویلت یا ادوپرفیوم است.

خرید انواع پرفیوم از فروشگاه اینترنتی باستاره

همچنین، در انتخاب عطر خوب و ماندگار باید به خانواده رایحه‌های آن نیز توجه کرد. برای یک زن معمولاً روایح مرکبات، نت‌های تازه، گلی، شرقی، شیرین، ادویه‌ای یا چوبی مناسب و مورد پسند هستند. عطرهای مردانه هم شامل رایحه‌های محبوب و پرطرفداری مانند چرم، تنباکو، مشک و خزه هستند.

عطر خوب و ماندگار

راز شماره ۲: بفهمید از کدام خانواده عطری بیشتر لذت می‌برید و می‌خواهید تمام طول روز همراه شما باشد!

عطرها با توجه به خصوصیات رایج رایحه‌های آنها طبقه‌بندی می‌شوند. بیایید با چهار خانواده اصلی روایح که نت‌های بیشتر عطرهای زنانه را تشکیل می‌دهند، آشنا شویم. تقسیم آنها از این طریق به شما کمک می‌کند تصمیم بگیرید کدام عطر را دوست دارید و ترجیح می‌دهید از کدام یک استفاده نکنید. به این ترتیب، راحت‌تر می‌توانید عطر خوب و ماندگار مناسب برای خود را انتخاب کنید.

چهار خانواده اصلی عطرها شامل این روایح هستند: گلی/ شیرین، مرکبات/ میوه‌ای/ تازه، شرقی/ تند و چوبی/ گرم. در بین این خانواده‌ها، زیر گروه‌هایی هم وجود دارند: از جمله نت‌های آروماتیک، اسطوخودوس، گیاهان تازه و خزه.

عطر خوب و ماندگار

راز شماره ۳: چند عطر مختلف را از خانواده‌های مختلف عطر امتحان کنید!

این عالی است که عطر خود را مطابق با فصل، مناسبت یا روحیه خود تغییر دهید! عطرهای گلی و شیرین برای روز و شاید عطرهای شرقی و تند برای شب! در هوای خنک‌تر، عطرهای قوی‌تری می‌توانند با پراکندگی بالای خود بدون این که اطرافیانتان را آزار دهند، رایحه مناسبی برای کل روز باشند. در مقابل، عطرهای سبک‌تر در هوای گرم بهتر هستند. به این فکر کنید که چطور تابستان بوی چمن تازه و بستنی وانیلی می‌دهد. همچنین، در زمستان بوی زنجبیل و گیاهانی مثل کاج همه جا پراکنده می‌شود. شما می‌توانید این روایح و خاطرات شگفت‌انگیز را با استفاده از عطرهای مناسب فصل در خود زنده کنید.

خرید انواع ادوپرفیوم و ادوتویلت‌های زنانه و مردانه با روایح مختلف
روایح گلی:

به دسته گل‌هایی که تازه آنها را چیده‌اید، فکر کنید! گل سرخ، میخک، اسطوخودوس، شکوفه نارنج، بنفشه و هر شکوفه دیگری در چمن می‌روید… نت‌های گلی، رایج ترین رایحه در میان رایحه‌های زنانه هستند که با شیرینی خاص خود به راحتی قابل تشخیص هستند.

مرکبات/ میوه‌ای/ تازه:

پرتقال، لیمو، گریپ فروت و سایر مرکبات! البته باید زردآلو، سیب، هلو و میوه‌های دیگر را هم به این ترکیب دوست‌داشتنی اضافه کنید!

شرقی/ تند:

وانیل، ادویه‌جات، ترشی‌جات، رزین‌ها و عود یادآور خاطرات شرقی هستند! همچنین کهربا و مشک که رایحه‌ای مرموز و گرم دارند!

چوبی:

عطرهایی مانند ترنج، بلوط، پاچولی، سدر، چوب صندل، خزه و نت‌های خاکی را شامل می‌شوند.

عطر خوب و ماندگار

راز شماره ۴: پیدا کردن بهترین عطر

عطرها و ادکلن‌ها از رایحه‌هایی هماهنگ با هم، ولی از انواع مختلف ساخته شده‌اند. از آنجا که شیمی بدن ما برای ما بی‌نظیر است، بسته به این که چه کسی از عطر استفاده می‌کند، ممکن است رایحه آن کمی متفاوت (یا حتی کاملاً متفاوت) باشد. علاوه بر این، بوی عطر خوب و ماندگار روی مقوا یا کاغذ تستر نسبت به وقتی که روی پوست شما اسپری می‌شود، متفاوت است. راز شماره ۴ این است که ابتدا عطر را روی کاغذ اسپری کنید. بعد از ۵ یا ۱۰ دقیقه، دوباره آن را بو کنید و ببینید آیا هنوز هم برای شما جذاب است یا خیر. تنها در این شرایط، عطر خوب را روی پوست خود اسپری و دوباره امتحان کنید.

عطر خوب و ماندگار

راز شماره ۵: نوع پوست خود را در نظر بگیرید!

آیا پوست شما خشک است یا چرب یا مختلط؟ اگر پوست خشک دارید، باید بدانید که بوی عطر سریع‌تر از روی بدنتان از بین می‌‌رود. بنابراین، باید عطرهایی غلیظ‌‌تر از ادوتویلت را انتخاب کنید تا قدرت ماندگاری آنها روی پوستتان بیشتر باشد.

نکته مهم دیگر درباره انتخاب عطر خوب و ماندگار این است که جایی از بدن که عطر را روی آن اسپری می‌کنید، در دوام آن تأثیر زیادی خواهد داشت. از آنجا که عطرها از نت‌ها یا لایه‌های مختلفی تشکیل شده‌اند که پس از گذشت چند دقیقه یا ساعت از بین می‌روند، با گذشت زمان، رایحه‌ای که از آن استفاده می‌کنید، تغییر می‌کند. همان طور که قبلاً هم اشاره کردیم، پس از اسپری کردن عطر صبر کنید تا رایحه آن کاملاً پخش شود!

عطر خوب و ماندگار
افزایش ماندگاری عطر با ۱۰ راهکار طلایی

راز شماره ۶: عطرتان را در طول روز انتخاب کنید!

حس بویایی ما در طول روز و همچنین، در هوای گرم قوی‌تر است. پس عطر خود را در طول روز انتخاب کنید تا بتوانید روایح و نت‌های مختلف عطر را به طرز واقعی و به بهترین شکل استشمام کنید.

راز شماره ۷: تعداد زیادی عطر یا ادوکلن مختلف را به طور همزمان امتحان نکنید!

مهم نیست که عطر شما چقدر ماندگار باشد! هرگز آنها را به صورت همزمان امتحان نکنید. حتماً متوجه شده‌اید که در عطر فروشی‌ها، ظرف‌هایی حاوی دانه قهوه به صورت پراکنده در هر جایی به چشم می‌خورد. قهوه ماده‌ای است که وقتی بینی شما پر از روایح مختلف شده است، آن را از وجود بوهای مختلف خالی می کند.

در نهایت، اگر انتخاب عطر خوب و ماندگار برای خودتان سخت شد، می‌توانید از فروشندگان خبره در این کار کمک بگیرید و سؤالات خود را از آنها بپرسید.

عطر خوب و ماندگار

راز شماره ۸: از عطر خود درست استفاده کنید!

اگر شما از دئودورانت‌ها، لوسیون‌ها یا پودرهای بسیار معطر استفاده می‌کنید، رایحه انها با عطرتان تداخل می‌کند و بو و ماندگاری آن را تغییر می‌دهد. نکته مهم دیگر درباره انتخاب عطر خوب و ماندگار این است که وقتی رایحه خود را پیدا کردید، لوازم آرایشی و بهداشتی خود را طوری انتخاب کنید که رایحه انها کاملاً با عطرتان هماهنگ باشند و هرگز در تضاد با آن نباشد.

راز شماره ۹: برای عملکرد بهتر عطر، آن را روی نقاط نبض‌دار پوست خود بزنید!

گردن، پشت گوش ها، مچ دست، قسمت داخلی آرنج و پشت زانوها! اگر عطرتان را روی یکی از این نقاط یا تعداد بیشتری از آنها بزنید، دیگر نیازی است که در طول روز مدام آن را تجدید کنید. برای این که رایحه عطرتان سبک‌تر و ملایم‌تر باشد هم سعی کنید عطر خوب و ماندگار را در هوا اسپری کنید و از داخل آن رد شوید. سعی کنید عطر را فقط روی پوست و نه لباس اسپری کنید؛ زیرا احتمال ایجاد لکه روی لباس‌هاستان وجود دارد.

عطر خوب و ماندگار

راز شماره ۱۰: برای ماندگاری بیشتر عطر روی پوست خود، از لوسیون استفاده کنید!

اگر می‌خواهید عطرتان مدت بیشتری دوام داشته باشد، ابتدا مقداری روغن یا لوسیون بدون عطر روی پوست خود بزنید و سپس، عطر را روی آن اسپری کنید. همچنین، می‌توانید بلافاصله پس از دوش گرفتن یا استحمام هنگامی که منافذ پوستی هنوز باز هستند، از لوسیون و سپس عطر خوب و ماندگار خود استفاده کنید تا کرم بیشتر و بهتر جذب پوستتان شود.

راز شماره ۱۱: یک واقعیت ترسناک!

باید بدانید که هیچ وقت بیش از حد از عطر استفاده نکنید! شما نمی‌خواهید کسی باشید که در جایی قدم می‌گذارد و رایحه‌ای ترسناک و تند از خود باقی می‌گذارد! به این ترتیب، باعث می‌شوید دیگران به خاطر این بوی وحشتناک، بینی خود را بگیرند یا حتی سرفه کنند!

امیدواریم این نکات به شما کمک کند عطر خوب و ماندگار خود و در واقع، امضای واقعی خودتان را پیدا کنید!

https://www.instagram.com/p/B1n4a1QJMQ9/
  • آیدا زرگران
  • 4 شهریور 1398
  • 101 بازدید

دیدگاهتان را بنویسید

جستجو در سایت

دسته بندی ها

درحال بارگذاری ...
بستن
مقایسه