عادت های بدی که به پوست آسیب میزند

همۀ ما می‌دانیم که باید از پوست خود مراقبت کنیم. اما حواسمان به رفتارهای روزانه که به صورت عادت شده است و به پوست ما آسیبب می‌رساند، نیست. امروز “ستاره” قصد دارد تا تعدادی از این عادت‌ها را به تو یادآوری کند تا با اجتناب از آن‌ها از پوست خود مراقبت کنی.

۱. استفاده از کرم ضد آفتاب فقط یک بار در روز: بسیاری از بانوان از کرم ضد آفتاب فقط هنگام صبح که از خانه خارج می‌شوند، استفاده می‌کنند. اما یادت نرود که کرم ضد آفتاب باید در طول روز حتماً تجدید شود.

۲. عدم توجه به تمیز کردن برس‌های آرایشی: برس‌های آرایشی مکانی خوب برای رشد انواع باکتری‌ها هستند. بنابراین، تمیز کردن آن‌ها بسیار مهم است. اما متأسفانه خیلی از خانم‌ها نکتۀ به این سادگی را فراموش می‌کنند.

۳. سیگار کشیدن: سیگار کشیدن نه تنها تأثیرات منفی روی سلامتی دارد و باعث بیماری‌های قلبی و عروقی می‌شود، بلکه باعث عدم رسیدن اکسیژن به سلول‌های پوستی شده و به سرعت پوست را پیر می‌کند.

۴. طفره رفتن از مرطوب کردن پوست: استفاده از مرطوب‌کننده پس از حمام بسیار ضروری است. اما گاهی اوقات آنقدر عجله داریم که خیلی ساده، استفاده از آن را کنار می‌گذاریم تا به کارهای بعدی برسیم.

۵. با آرایش خوابیدن: عدم پاک کردن آرایش قبل از خواب باعث می‌شود منافذ پوست بسته شده و این مسأله باعث ایجاد جوش و عفونت‌های باکتریایی می‌شود. بنابراین، حتماً قبل از خواب آرایشت را پاک کن.

۶. عدم نوشیدن اب به اندازۀ کافی: پوست رطوبت خود را در بهترین حالت از درون بدن تأمین می‌کند. بنابراین نوشیدن آب کمک بزرگی به حفظ رطوبت پوست خواهد بود.

۷. گرفتن دوش‌های طولانی و بسیار داغ: همه از حمام طولانی و داغ لذت می‌برند، زیرا آرامش‌دهنده است. اما آب داغ متاسفانه چربی‌های طبیعی روی پوست را کامل از بین می‌برد و یاعث می‌شود پوست خشک شود. بنابراین سعی کن مدت زمان دوش گرفتن و دمای آبی که استفاده می‌کنی را کم کنی تا پوست به طور طبیعی بتواند رطوبت خود را حفظ کند.

برای مشاهده و خرید آنلاین انواع محصولات مراقبت از پوست میتوانید روی این لینک کلیک کنید.

عادت‌هایی که به ‍پوست ما آسیب می‌رسانند

۸. عدم مراقبت از پوست در برابر مواد شیمیایی: هنگام استفاده از محصولات آرایشی برای مو مانند اسپری و یا هر نوع مادۀ دیگری، صورتت را با یک حولۀ تمیز بپوشان.

۹. دیر خوابیدن: هنگامی که می‌خوابیم، پوست شروع به بازسازی خود می‌کند. بنابراین هنگامی که بیدار می‌شویم، پوست شاداب‌تر و جوان‌تر به نظر می‌رسد. عدم خواب کافی روی پوست به سرغت تأثیر می‌گذارد.

۱۰. عدم توجه به نوع پوست: همۀ افراد پوست یکسانی ندارند؛ پوست تو ممکن است چرب، خشک و یا مختلط باشد. بنابراین “ستاره” از تو می‌خواهد حواست به نوع محصولاتی که استفاده می‌کنی باشد؛ این محصولات باید مناسب نوع پوست تو باشند.

۱۱. استفاده از محصولات آنتی باکتریال روی صورت: از صابون‌های آنتی باکتریال باید برای دست استفاده کرد؛ این صابون‌ها ممکن است میکروب‌ها را از بین ببرند، اما مناسب پوست نازک و حساس صورت نیستند.

۱۲. طفره رفتن از لایه برداری پوست: لایه‌برداری باعث می‌شود تا از شر سلول‌های مردۀ پوست که رنگ پوست را کدر می‌کنند، خلاص شوی. “ستاره” به تو پیشنهاد می‌کند هفته‌ای یک بار لایه‌برداری را انجام دهی.

برای دیدن محصولات و مقالات بیشتر میتوانید از سایت باستاره دیدن فرمایید.

همچنین میتوانید از طریق اینستاگرام باستاره ما را همراهی کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

جستجو در سایت

دسته بندی ها

درحال بارگذاری ...
بستن
مقایسه