طرز آرایش صورت

با یادگیری تکنیک‌های مهم طرز آرایش صورت و اصول کاربردی آن در کنار انتخاب سایه‌های مکمل متناسب با رنگ پوست و سبک شخصی خودتان، به راحتی می‌توانید ظاهر زیبایی داشته باشید. آگاهی از فرم اصلی چهره و اشکال مختلف صورت به شما کمک می‌کند که در آرایش خود تعادل ایجاد کنید. پس با یادگیری تکنیک‌های طرز آرایش صورت می‌توانید میکاپ خود را حرفه‌ای انجام دهید!

همه ما دارای اعضای ثابتی در چهره خود هستیم: دو چشم، بینی، دهان، گونه‌ها و غیره؛ اما دو صورت هرگز دقیقاً مثل هم نیستند. هر چهره‌ای منحصر به فرد است و یک آرایشگر واقعی طرز آرایش صورت را با فرم چهره هماهنگ می‌کند تا جنبه‌های زیبایی‌بخش را در صورت هر فردی تقویت کند.

شما ممکن است برخی از اعضای صورت خود را دوست نداشته باشید و از فرم آنها راضی نباشید؛ مثل بینی بزرگ، چشم‌های کوچک، خط فک بدون زاویه، دهان کوچک و غیره. اینجاست که یک آرایشگر حرفه‌ای با آگاهی از قوانین طرز آرایش صورت و با توجه به فرم چهره می‌تواند این عیوب را اصلاح کند.

ابتدا صورت را به دو نیم تقسیم کنید: بالا و پایین و سپس فرم چهره را تشخیص دهید. در انتخاب هایلایتر و کرم یا پودر کانتور هم دقت کنید. این محصولات فقط باید ۲ یا ۳ درجه روشن‌تر یا تیره‌تر از رنگ طبیعی پوست شما باشند. اگر هایلایتر بسیار روشن باشد، در عکس‌ها رنگ سفید را بازتاب می‌دهد و اگر کرم کانتور خیلی تیره باشد، صورتتان را گرفته و کدر نشان می‌دهد.

خرید انواع هایلایتر از برندهای برتر دنیا
خرید انواع برنزر از بهترین برندهای دنیا

شکل‌های اصلی صورت

طرز آرایش صورت

 صورت‌های قلبی شکل:

پیشانی پهن، گونه‌های بلند و چانه باریک یا نوک تیز از نشانه‌های بارز صورت‌های قلبی است. در واقع، شکل مثلثی معکوس که دارای زوایای تیزی است. برای کوتاه‌تر نشان دادن این فرم صورت‌ها باید اطراف پیشانی، دو طرف گونه‌ها و امتداد خط فک زیر چانه را کانتور کنید تا چانه را بزرگ‌تر نشان دهید و بر مرکز پیشانی تمرکز کنید.

صورت‌های گرد یا دایره‌ای:

در این فرم صورت‌ها عرض و طول صورت تقریباً با هم برابر و مساوی عرض گونه‌ها است. طرز آرایش صورت برای چهره‌های گرد باید طوری باشد که گونه‌ها را لاغرتر نشان دهد. همچنین، دو طرف پیشانی باید کانتور شوند. چانه و پیشانی نیز محل‌های هایلایت هستند تا برجسته‌تر دیده شوند و صورتتان را لاغرتر نشان دهند.

صورت‌های مربعی یا مستطیلی:

در این فرم چهره‌ها پیشانی، گونه‌ها و خط فک تقریباً عرض برابری دارند. در صورت‌های مربعی خط فک مربع و زاویه‌دار به عنوان ویژگی غالب شناخته می‌شود؛ در حالی که در صورت‌های مستطیلی ممکن است چانه پهن‌تر باشد. طرز آرایش صورت برای این فرم چهره‌ها به این شکل است که باید طرفین پیشانی و فک را کانتور و پیشانی و چانه را هایلایت کنید.

صورت‌های الماسی:

این فرم صورت‌ها بسیار زاویه‌دار و گونه‌ها در آنها کاملاً پهن هستند. پیشانی و چانه هم هر دو باریک هستند. طرز آرایش صورت برای این فرم چهره‌ها به این شکل است که برای نرم کردن زوایای تیز و ایجاد تعادل باید گونه‌ها و امتداد خط فک را در صورت لزوم کانتور کنید. برای نشان دادن بیشتر چشم‌ها، چانه و پیشانی نیز این نواحی را با هایلایت برجسته کنید.

صورت‌های مثلثی:

این فرم صورت‌ها دارای خط فک پهنی هستند. گونه‌ها می‌توانند از چشم‌ها پهن‌تر و پیشانی هم باریک باشد. طرز آرایش صورت برای چهره‌های مثلثی کانتور کردن دو طرف گونه‌ها و در صورت لزوم، کمی زیر چشم‌ها است. همچنین، پیشانی و چانه را باید هایلایت کنید.

صورت‌های کشیده:

ویژگی بارز این صورت‌ها، دراز و کشیده بودن آنها است که گاهی اوقات به چانه‌ای برجسته ختم می‌شود. طرز آرایش صورت برای چهره‌های کشیده از این قوانین کلی پیروی می‌کند: هایلایت کردن نوک چانه و کانتور کردن پیشانی در امتداد خط رویش موها. استفاده از رژگونه روی برجستگی گونه‌ها به شما کمک می‌کند که حالت چهره خود را متعادل و کوتاه‌تر کنید.

صورت‌های بیضی:

این فرم چهره، ایده‌آل‌ترین مدل است و پیشانی و گونه‌ها ممکن است در آن برجسته‌تر باشد. باید بدانید که این صورت‌ها نیازی به کانتور کردن ندارند. فقط کافی است که پیشانی، چانه و زیر ناحیه چشم‌ها را هایلایت و  برجسته کنید. طرز آرایش صورت برای این مدل چهره‌ها می‌تواند شامل تکنیک‌های اضافی و اصول کلی برای اصلاح ویژگی‌های فردی باشد؛ مثل اصلاح شکل بینی یا لب‌ها.

راهنمای طرز آرایش صورت با توجه به فرم چهره

آرایش یک مفهوم بسیار ساده و آزمایشی است! شما باید از آن لذت ببرید، با آن احساس راحتی کنید و احساس نکنید که مجبور هستید از قانونی پیروی کنید! اما این کار ترفندهایی نیز دارد که به شما کمک می‌کند ظاهر خود را زیباتر کنید. نخستین کار در این راه مشخص کردن فرم صورتتان است.

در واقع، طرز آرایش صورت هر فردی با توجه به فرم چهره او فرق می‌کند و قسمت‌هایی که باید هایلایت و کانتور شوند، با هم متفاوت هستند. در ادامه، طرز آرایش صورت برای انواع فرم‌های چهره را بخوانید.

آرایش صورت‌های بیضی:

طرز آرایش صورت

بیضی، متعادل‌ترین فرم چهره است که آرایشی کاملاً استاندارد دارد. برای آرایش این مدل صورت‌ها باید برنزر مورد علاقه خود را با استفاده از براش مناسب در دو طرف پیشانی بزنید و سپس به سمت مرکز صورت بروید. با استفاده از همان براش کمی رژگونه را روی برجستگی گونه‌های خود بزنید.

برای برجسته‌سازی صورت با کمک یک براش مناسب نقاطی از صورت مانند بالای ابروها، تیغه بینی، بالای استخوان‌های گونه و چانه را هایلایت کنید.

خرید انواع براش‌ها و اکسسوری‌های آرایشی از بهترین برندهای دنیا

آرایش صورت‌های کشیده:

طرز آرایش صورت

طول صورت‌های کشیده تقریباً ۲ برابر عرض آنها است. برای ایجاد تعادل روی این چهره‌ها لازم است ارتفاع صورت کوتاه‌تر و عرض آن بیشتر به نظر برسد. طرز آرایش صورت کشیده به این ترتیب است که باید رژگونه را روی قسمت برجستگی گونه‌ها بزنید و آن را در بالا و پایین محو کنید.

قسمت‌هایی که باید برنزه بشوند هم خط رویش موها در قسمت بالای پیشانی، قسمت پایین گونه‌ها، چانه، امتداد خط فک و دو طرف پل بینی است. فراموش نکنید که قسمت بالای استخوان‌های گونه را هم هایلایت کنید. در ضمن، از برجسته کردن پیشانی و چانه خودداری کنید؛ چون باعث افزایش طول صورت می‌شود.

آرایش صورت‌های قلبی شکل:

طرز آرایش صورت

طرز آرایش صورت قلبی شکل به راحتی با استفاده از برنزر روی پیشانی ممکن است. برای این منظور باید پل بینی، برجستگی گونه‌ها، زیر استخوان‌های ابرو، خط فک و چانه را هایلایت کنید. برنزر یا کرم کانتور را هم باید در قسمت بالای پیشانی و دو طرف آن و همچنین، زیر گونه‌ها بزنید.

دقت کنید که رژگونه را یک یا دو انگشت دورتر از بینی و درست در قسمت بالای سیب گونه‌ها به سمت گوش‌ها بزنید. این کار، گونه‌های شما را بالاتر و برجسته‌تر نشان می‌دهد.

آرایش صورت‌های دایره‌ای:

طرز آرایش صورت

صورت گرد می‌تواند شما را کم‌سن و جوان‌تر نشان دهد؛ با این حال، شما می‌توانید کمی زاویه نیز به آن اضافه کنید. تیعه بینی، مرکز پیشانی، برجستگی گونه‌ها، زیر استخوان‌های ابرو و چانه مناطقی هستند که باید هایلایت شوند. کل قسمت‌های خارجی صورت و زیر استخوان‌های گونه را هم باید کانتور کنید.

طرز آرایش صورت گرد به این شکل است که رژگونه باید یک یا دو انگشت دورتر از بینی در قسمت بالای سیب گونه‌ها و به سمت گوش‌ها به کار برود. این تکنیک‌ها به لاغر و کشیده دیده شدن صورت دایره‌ای کمک زیادی می‌کنند.

طرز آرایش صورت‌های مربعی:

طرز آرایش صورت

برای آرایش این گونه صورت‌ها باید کاری کرد که صورت کشیده‌تر به نظر برسد. دو طرف پیشانی، دو طرف چانه و زیر گونه‌ها محل‌های مناسب کانتور کردن هستند.

https://www.instagram.com/p/B4kWhaCnX7w/
سالن زیبایی ستاره فرهنگ، ارائه‌دهنده کلیه خدمات آرایش و زیبایی

دیدگاهتان را بنویسید

جستجو در سایت

دسته بندی ها

درحال بارگذاری ...
بستن
مقایسه