صندلی ماساژور

معرفی بهترین صندلی ماساژور

صندلی ماساژور یکی از ابزارهای ماساژ است که به صورت هوشمند و اتوماتیک، پیشرفته‌ترین روش‌های ماساژ بدن را اجرا می‌کند. در انجام ماساژ روی صندلی چون فرد در وضعیت‌های بدنی قرار می‌گیرد که برایش مطلوب و راحت‌تر است، احساس رضایتمندی بیشتری دارد. همچنین، تنوع برنامه‌ریزی و استفاده از صندلی ماساژ یا مبل‌های ماساژور بسیار زیاد است که می‌توان آن را مناسب با ماساژ بدن زن یا بدن مرد تنظیم کرد. علاوه بر این، در صندلی ماساژ اکثر حرکات یک ماساژ واقعی مانند حرکات نیدینگ ضربه‌ای، حرکت سراندن، ورز دادن، فشردن، مالش سطحی، مالش عمیق و حرکت لرزشی شبیه‌سازی شده است. مدت زمان ماساژ نیز در این سیستم قابل تنظیم است. صندلی ماساژ برای ماساژ آرام‌بخش و ماساژ زیبایی مناسب است.

 

خرید انواع لوازم شخصی برقی از فروشگاه اینترنتی باستاره

 

انواع صندلی ماساژ

صندلی‌های ماساژ را می‌توان به ۳ دسته اصلی تقسیم کرد:

  • صندلی‌هایی که فقط از خاصیت ویبره برای ماساژ استفاده می‌کنند.
  • صندلی‌هایی که توسط رول‌های مکانیکی ماساژ می‌دهند.
  • صندلی‌هایی که علاوه بر ماساژهای رولینگ و ویبره دارای ماساژهای بادی نیز هستند. این نوع صندلی، کامل‌ترین و پیچیده‌ترین نوع صندلی است و قیمت گرانی دارد.

مدل پیشرفته‌تر این صندلی‌های ماساژور ابتدا شکل ظاهری بدن را اسکن و اندازه‌گیری می‌کند. سپس مطابق با ابعاد و ساختار بدن، ماساژ را برنامه‌ریزی می‌کند. این صندلی‌های ماساژ معمولاً دارای پنج برنامه خودکار شامل ریلکسیشن، اکتیویشن، ویتالیتی، مورنینگ و نایت هستند. عمل گرم کردن در قسمت پا هم در اکثر صندلی‌های پیشرفته حرفه‌ای به وسیله اشعه مادون قرمز است. مبل‌های ماساژ همچنین، دارای پشتی و صندلی برای افزایش گردش هوا و لرزش ماساژ در قسمت ران‌ها هستند. در قسمت بازو، پا و کف پا ماساژ به وسیله فشار هوا صورت می‌گیرد.

 

نکات مهم هنگام خرید صندلی ماساژ

صندلی ماساژور

  • قبل از خرید صندلی یا مبل ماساژ بهتر است با یک متخصص فیزیوتراپی یا متخصص استخوان و عضله مشورت کنید؛ زیرا ممکن است بدن شما اصلاً مجاز به ماساژ گرفتن نباشد. یا این که ممکن است برخی از قسمت‌های بدن شما با ماساژ دچار ایراد شوند.
  • ‌صندلی‌های ماساژ در انواع گوناگونی در بازار موجودند. برخی قابل استفاده به صورت خوابیده هستند و برخی نیز تنها به طور ضربه‌ای ماساژ می‌دهند. دسته‌ای از صندلی‌ها ویژگی‌های بیشتری دارند. پس قبل از خرید در مورد این ویژگی‌ها تحقیق کنید و نوع صندلی را مشخص کنید تا هنگام خرید سردرگم نشوید.
  • قبل از این که برای خرید یک صندلی یا مبل ماساژ اقدام کنید، بهتر است از طریق اینترنت یا با استفاده از تجربه دوستان و آشنایان، کمی در مورد آن کالا اطلاعات به دست بیاورید. همچنین، در مورد قابلیت‌های اضافی یا خاص و ویژه آن نیز اطلاعاتی کسب کنید.
  • صندلی ماساژ به شما اجازه می‌دهد تکنیک‌های مورد علاقه خود را انجام دهید. تکنیک‌هایی مانند ماساژ برخی قسمت‌های باسن، ساق پا، پا و بازوها. طیف وسیعی از حرکت‌های این صندلی‌ها ماساژ بر پایه ضربه زدن فشار نقطه‌ای و پرس است که شبیه حرکات ماساژ، سوئدی، شیاتسو، هاوایی و… است.
  • همچنین، برخی از صندلی‌های ماساژ با استفاده از کیسه‌های هوا، ساق پا و دست‌های شما را ماساژ می‌دهند. با استفاده از لرزش، ران‌ها، گردن و عضلات کمری را ماساژ می‌دهند. دقت کنید ممکن است این ویژگی‌ها به درد شما نخورند؛ مثلا حرکات چرخشی یا ضربه‌ای برای شما مناسب نباشند یا این که اصلاً ماساژ در قسمت‌های شانه یا پشت برای شما مناسب نباشد. به همین علت، بهتر است تحقیق کنید و دستگاهی را خریداری کنید که مناسب شما باشد.
  • شدت لرزش صندلی را مورد بررسی قرار دهید. اطمینان حاصل کنید که شدت لرزش صندلی ماساژور برای شما مناسب است. بعضی از صندلی‌های ماساژ قوی و برخی ضعیف‌تر است که انتخاب شما به حجم عضلاتتان بستگی دارد. برخی دیگر از صندلی‌های ماساژ دارای کنترل شدت لرزش هستند که از نظر قیمت بالاترند.
  • حجم یا اندازه صندلی به کارایی‌های صندلی ماساژ برمی‌گردد. هر چه کارآیی‌ها بالاتر رود، اندازه نیز بیشتر می‌شود. به طور کلی، باید قبل از خرید صندلی ماساژ، اندازه صندلی را متناسب با فضای خانه یا محلی که قصد گذاشتن صندلی را دارید، بسنجید.

 

بیشتر بخوانید: معرفی موزن ابرو از برند پرومکس

سشوار بابلیس چه مزایایی نسبت به سایر برندها دارد؟

ویژگی‌های سشوار فیلیپس

دیدگاهتان را بنویسید

جستجو در سایت

دسته بندی ها

درحال بارگذاری ...
بستن
مقایسه