شیر پاک کن

ویژگی‌های یک شیر پاک کن خوب

شیر پاک کن از قدیمی‌‌ترین محصولات پاک‌کننده آرایشی است. کرم پودر‌ها و سایر مواد آرایشی، پوست را کثیف و منافذ آن را مسدود می‌کنند. به همین دلیل هم مجبور هستیم به دفعات پوست خود را پاک کنیم. آب و صابون به تنهایی برای بیرون آوردن این ذرات کافی نیست. بلکه باید موادی به کار ببریم مانند اجسام چرب که به زور، مواد رنگی این پودر‌ها و جرم‌های پوست را بگیرند و آنها را بیرون بکشند. این کار در نهایت، باعث جذب بهتر اکسیژن توسط پوست می‌شود.

به این فراورده‌ها، روغن‌های پاک‌کننده یا شیر زیبایی می‌گویند که در آنها مواد چربی کم و سبکی وجود دارد و برای پاک کردن روزانه پوست به کار می‌روند. شیر پاک‌‌کن‌ها بیشتر به فرم روغن در آب استفاده می‌‌شوند و روغن آنها نیز از نوع پارافین انتخاب می‌شود. حدود ۷۰ درصد وزن این فرآورده‌ها از آب و ۳۰ درصد از آن روغن است. میزان اسیدیته این فرآورده‌ها همخوانی زیادی با اسیدیته پوست دارد و محصولات خوبی از نظر آسیب نرساندن به پوست هستند. از این مواد می‌توان به عنوان پاک‌‌کننده‌های آرایشی یا برطرف‌کننده آلاینده‌های صورت استفاده کرد.

 

آیا صابون می‌تواند پاک‌کننده آرایشی خوبی باشد؟

استفاده از صابون‌ها به عنوان پاک کننده سطحی پوست بسیار رایج است. بسیاری از خانم‌ها صابون‌ها را به عنوان یکی از پاک کننده‌های مناسب می‌دانند. غافل از این که صابون پاک‌کننده چندان مناسبی نیست و معایب زیادی دارد. از میان این عیوب می‌توان به چند مورد زیر اشاره کرد:

  • نیاز به آب
  • زدودن بیش از حد چربی از سطح پوست
  • ایجاد خشکی و کشیدگی در پوست
  • قلیایی کردن پوست. این مسئله باعث جداسازی سلول‌های لایه‌های خارجی پوست از سلول‌های مجاور می‌شود. در هر حال از صابون‌ها و سایر دترژانت‌های معمولی برای شست‌وشوی پوست استفاده نکنید. حتی آب معمولی نیز یر اثر شست‌وشوی بی‌‌رویه می‌‌تواند باعث خشکی پوست شود. بیش از ۱ تا ۲ بار در روز صورت خود را نشویید و حتماً بعد از شست‌وشو از مرطوب‌کننده مناسب استفاده کنید.

 

نحوه استفاده از شیر پاک کن

برای استفاده از این فرآورده، آن را روی نوک انگشت خود بزنید. سپس آن را روی صورت به شکل دوایر متحدالمرکز (یا مارپیچی از داخل به خارج) به صورت ملایم ماساژ دهید. در صورت نیاز، این عمل را دوباره به همان شکل تکرار کنید. در انتها مواد زاید ایجاد شده به دنبال استفاده از شیر پاک کن‌ها باید با تونیک یا آب ولرم از روی صورت شسته شوند.

 

خرید شیر پاک‌کن از فروشگاه اینترنتی باستاره با قیمت مناسب

 

بیشتر بخوانید: بهترین شوینده برای پوست چرب

پاک کننده آرایش صورت خوب چه ویژگی‌هایی دارد؟

پاک کننده آرایش چشم و معرفی بهترین‌ها برای سلامت پوست شما

دیدگاهتان را بنویسید

جستجو در سایت

دسته بندی ها

درحال بارگذاری ...
بستن
مقایسه