نحوه صحیح شامپو کردن

نحوه صحیح شامپو کردن برای داشتن موهایی پرپشت و سالم

شامپو کردن صحیح موها از نخستین قدم‌ها برای داشتن موهایی شاداب و پرپشت و پوست سری سالم به شمار می‌آید و در پاکیزه نگه داشتن موها و غذارسانی به آن‌ها بسیار موثر است.

بیشتر بخوانید : انتخاب بهترین شامپو برای موهای چرب

البته نکاتی وجود دارند که پس از شامپو کردن صحیح موها، باید آن‌ها را رعایت نمود تا سلامت و زیبایی موها تضمین شود.

 

نحوه صحیح شامپو کردن

لینک خرید انواع شامپو های ایرانی و خارجی از فروشگاه اینترنتی باستاره

 

۱- با وجود این که پس از شستشو با شامپو موها حالتی تازه و پاکیزه دارند، ولی نباید فراموش کرد که شستشوی بیش از حد، می‌تواند موها را به شدت تضعیف کرده و آن‌ها را خشک نماید. بنابراین نباید موها را بیش از سه بار در هفته با شامپو شست. شامپو، موها را خشک و شکننده می‌کند، بنابراین هنگام شامپو کردن موها باید آن‌ها را به نرمی شست و ماساژ داد.

۲- سعی کنید تا برای شستن موهایتان از آب گرم استفاده نکنید. این کار باعث آسیب رسیدن و خشک شدن موها می‌شود. برای این کار بهتر است از آب ولرم یا سرد استفاده کنید.

۳- برای این که به موهایتان آسیبی نرسد، باید از شامپو یا نرم کننده به اندازه و مقدار کافی استفاده کنید. مصرف بیش از اندازه این مواد، می‌تواند آسیب جدی به موها برساند.

این توصیه‌های ما را به کار بگیرید و نتیجه مثبت آن را ببینید!

 

چقدر شامپو استفاده کنیم؟

اندازه شامپویی که قرار است روی موهایتان بزنید بستگی به حجم موهای هر فردی دارد به عنوان مثال آقایان که موی کوتاه تری دارند، حتی یک بار شامپو کردن هم برای شان کافی است.

اما خانم هایی که موهای شان بلند است معمولا با بار اول شامپو کردن، تنها آلودگی های سطحی از موهای شان پاک می شود و احتمال دارد نیاز باشد که یک بار دیگر هم به موهای خود شامپو بزنند تا بتوانند احساس تمیز شدن موها را خوب درک کنند.

 

 

برای دیدن صفحه اینستاگرام فروشگاه ستاره فرهنگ کلیک کنید.

برچسب‌ها:

دیدگاهتان را بنویسید

جستجو در سایت

دسته بندی ها

درحال بارگذاری ...
بستن
مقایسه