شامپو

شامپو از محصولات مهم مراقبت از مو است که مانند سایر آنها باید متناسب با نوع موها و پوست کف سر انتخاب شود. این کار باعث می‌شود بهترین کارایی را برای موها داشته باشد. اول باید بدانید که شامپوها چه انواعی دارند. بعد درباره انتخای این محصول منتاسب با نوع موها صحبت می‌کنیم.

 

شامپوهای آبرسان و مرطوب کننده

برای مرطوب، براق، نرم و لطیف کردن مو‌هایتان کاربرد دارد و مناسب مو‌های ضخیم، مجعد و زبر است. از این شامپوها می‌توانید به طور روزانه استفاده کنید.

 

شامپو مخصوص موهای مجعد و فر

شامپوهایی که برای موهای فر ساخته شده‌اند، ویژگی مرطوب‌کننده دارند. همین ویژگی سبب باز شدن فر و وز موها می‌شود.

 

شامپوهای مغذی تقویت‌کننده

این محصولات برای موهای آسیب‌دیده، رنگ شده، ضعیف و شکننده مناسب هستند. در فرمولاسیون آنها پروتئین بیشتری نسبت به سایر شامپوها وجود دارد. به این ترتیب، می‌توانند آسیب‌های مو را به سرعت ترمیم کنند.

 

شامپوهای حجم‌دهنده

محصولی ایده‌آل برای کسانس هستند که مو‌های نازک و نرم دارند. یا استفاده از این محصولات می‌توانید موهای خود را پرپشت‌تر نشان دهید. همچنین، رطوبت مورد نیاز آنها را تأمین کنید.

 

شامپوهای صاف‌کننده

این شامپوها حاوی مواد نرم و مرطوب‌کننده اضافی هستند. همین مسئله هم باعث می‌شود کوتیکول (خارجی‌ترین لایه) مو صاف شود. این نوع شامپوها موها را نرم و لخت می‌کنند و وز موها را کاهش می‌دهند. همچنین، از موها در برابر گرمای زیاد سشوار یا اتو مو محافظت می‌کنند.

 

خرید انواع شامپوها از فروشگاه اینترنتی باستاره

 

انتخاب شامپو بر اساس نوع مو

شامپو

شامپوی مناسب برای موهای خشک، چرب و… متفاوت است. همچنین، برای موهای رنگ یا فرشده است و.. باید با توجه به جنس موها نوع شامپوی مناسب را انتخاب کرد. ولی قبل از آن باید نوع موها و پوست سر خود را بشناسید.

 

شامپوی مناسب برای پوست سر چرب:

سبومی که توسط غدد سباسه پوست سر تولید و ترشح می‌شود، باعث چرب شدن موها خواهد شد. همچنین، موجب چسبندگی موها، بی‌حالت و ضعیف شدن آنها می‌شود. برای انتخاب شامپو برای موهای چرب به دنبال کلماتی چون متعادل‌کننده چربی مو و پست سر بگردید.

شامپوهای روزانه می‌توانند کمک زیادی به جلوگیری از خشک شدن بیش از حد موهای شما بکنند. خشک شدن بیش از حد می‌تواند تولید سبوم را تحریک کند.

 

شامپوی مناسب برای پوست سر خشک:

وقتی پوست سر خشک می‌شود، دچار خارش و حالت پوسته پوسته خواهد شد. انتخاب شامپوی مناسب می‌تواند مانع ایجاد این شرایط شود اگر موهای خشکی دارید، از شامپوهای حجم‌دهنده و تقویت‌کننده استفاده نکنید. این محصولات می‌توانند رطوبت پوست سرتان را از بین ببرند.

برای پوست سر کمی خشک و بدون خارش به دنبال شامپویی باشید که خاصیت رطوبت‌رسان، آبرسان و نرم‌کننده داشته باشد. این محصولات باعث حفظ رطوبت می‌شوند و برای پوست سر شما مناسب هستند. اگر پوست سر بسیار خشک دارید، شامپو مخصوص پوست سر خشک را استفاده کنید. اغلب مواد تشکیل‌دهنده این محصولات، منتول و عصاره درخت چای است که خاصیت رطوبت‌رسانی دارد.

همچنین، انواع شامپوهای حاوی نیوکسین می‌توانند برای موهای خشک مفید باشند. دقت کنید که از شامپوهای حاوی سولفات استفاده نکنید. چون پوست سر و موها را خشک می‌کنند.

 

بهترین شامپو برای موهای معمولی:

 

شامپو

موهای معمولی نه چرب و نه خشک و اغلب براق و درخشان. اگر موهای معمولی دارید، بهتر است هر روز موهایتان را نشویید. شست‌وشوی یک روز در میان موها برای شما کافی است.

 

شامپوی مناسب برای موهای فرشده:

اگر موهای فرشده دارید، توصیه می‌شود شامپوهای حاوی فیلترهای  UVرا انتخاب کنید. این شامپوها موجب باد کردن و جدایی سلول‌های لایه خارجی مو از هم هنگام خیس شدن می‌شوند.

 

بهترین شامپو برای موهای رنگ‌شده:

استفاده از رنگ مو به مرور زمان به موها آسیب می‌زند و آنها را شکننده می‌کند. شامپوهایی وجود دارند که سبب تثبیت رنگ مو می‌شود. چون حاوی مواد پاک کننده کمتری نسبت به سایر شامپوها هستند. به این ترتیب، رنگ مو دیرتر از بین می‌رود.

 

شامپوی مناسب برای موهای شوره‌دار:

برای موهایی که شوره دارند، باید انواع شامپو ضد شوره را انتخاب کنید. ولی دقت کنید شامپو حاوی ترکیبات قوی که سبب خارش، خشکی و حساسیت بیش از حد پوست کف سر می‌شود، نباشد. شامپوهای ضد شوره کف سر را از شوره پاک و پوست سر را تمیز می‌کنند. برخی دیگر هم حاوی ترکیباتی هستند که از رشد باکتری شوره جلوگیری می‌کنند. همچنین، سبب تنظیم PH پوست کف سر می‌شوند.

 

بیشتر بخوانید: شامپو رنگ چیست و چطور باید از آن استفاده کرد؟

دیدگاهتان را بنویسید

جستجو در سایت

دسته بندی ها

درحال بارگذاری ...
بستن
مقایسه