شامپو بدن

شامپو بدن نسبت به محصولاتی مثل صابون، فرمولاسیون ملایم‌تری دارد. این محصول باعث نرمی و لطافت پوست بدنتان می‌شود. شامپوهای بدن هم مانند بقیه شامپوها، انواع مختلفی دارند. بهتر است شامپویی را که مناسب پوستتان است، انتخاب کنید. به این ترتیب، پوست شما دچار خشکی یا حساسیت نخواهد شد.

اگر می‌خواهید پوستتان طراوت و نرمی خود را حفظ کند، از شوینده‌هایی استفاده کنید که قلیایی نباشند. برای دوش گرفتن هم از آب ولرم یا سرد استفاده کنید. پس از حمام حتماً روی پوستتان لوسیون مرطوب‌کننده بزنید.

 

تفاوت بین صابون و شامپو بدن

شامپو بدن

صابون‌های جامد معمولی به دلیل هزینه بالا برای افزودن گلیسیرین و حفظ حالت جامد، معمولاً فاقد گلیسیرین هستند. همچنین، حالت قلیایی و PH در حدود ۸ و ۹ دارند. اما شامپوهای بدن با توجه به فرایند تولید و مایع بودن به راحتی قابلیت افزودن گلیسیرین را دارند. PH آنها هم دلیل حالت خنثی دارد و بسیار ارزان قیمت‌تر هستند.

با این حال، به یاد داشته باشید هرگز این یک قانون کلی نیست که هر شامپو بدنی از صابون برای پوست بهتر است. تفاوت صابون و شامپوهای بدن در نوع ترکیبات آنها است. در صابون از ترکیبات صابونی و حلال در چربی استفاده می‌شود. اما در شامپو بدن از مواد غیر صابونی استفاده می‌شود که به PH پوست نزدیک‌تر هستند.

بین ترکیبات این دو نوع شوینده تفاوت زیادی وجود ندارد. از نظر تأثیرگذاری روی پوست و میزان شویندگی و تمیزکنندگی هم با هم برابرند. ولی از نظر آسانی کاربرد و بهداشتی‌تر بودن اولویت با شامپو بدن است.

در ضمن، این تصور که هر چه صابون یا شامپو بیشتر کف کند، کیفیت بالاتری دارد، اشتباه است. چون چنین محصولی برای پوست شما مضر است. هر چه میزان کف کردن محصول بیشتر باشد، میزان قلیایی بودن آن بالاتر است. به همین دلیل هم چنین محصولی علاوه بر آلودگی‌های سطحی پوست، چربی‌های طبیعی آن را هم حل می‌کند. به این ترتیب، این محصولات باعث خشکی بیشتر پوست شما خواهند شد.

 

خرید انواع شامپوهای بدن از فروشگاه اینترنتی باستاره

 

بیشتر بخوانید: شیر بدن چیست و چه فوایدی برای پوست دارد؟

بهترین شوینده برای پوست چرب

دیدگاهتان را بنویسید

جستجو در سایت

دسته بندی ها

درحال بارگذاری ...
بستن
مقایسه