شادابی پوست دور چشم

روش های مراقبت از پوست دور چشم

شادابی پوست دور چشم: برای داشتن پوست دور چشم سالم و جلوگیری از پیری آن باید عاداتی را در زندگی حذف و عاداتی را جایگزین کنیم تا بتوانیم از داشتن زیبایی لذت ببریم.
1- لطافت و نرمی داشته باشید
پوست دور چشم 10 برابر از مناطق پوستی دیگر حساس تر و ضعیف تر است به همین دلیل برای شستشو و پاک کردن این منطقه باید از لیف و یا پارچه ی بسیار نرم استفاده کرد و تا حد امکان از شستشو با آب خیلی گرم بپرهیزید.
2-تقویت کنید
همانطور که در بخش های درمان پف و کبودی چشم گفته شد از تکه های خیار و یا قرار دادن چای کیسه ای سرد بر روی چشمان التهاب و پف و.. را از پوست اطراف چشم بزدایید.
3- برداشتن ابرو
بهترین وسیله برای برداشتن ابرو موچین است و راههای دیگر برای زیبایی ابرو و برداشتن موهای اضافه به شل شدن پوست این منطقه منجر و در نهایت چروک می شود.
4-کرم ضد آفتاب
آسیب و اثر مضر آفتاب بر روی پوست امری ثابت شده است که پوست دور چشم با توجه به ظرافت بیشتر در معرض این مشکل قرار دارد که بهتر است از کرم ضد آفتاب دور چشم استفاده کنید.
5- لوازم آرایش
تا حد امکان و بهتر است بگوییم تا جایی که می توانید از لوازم آرایشی برای پوست دور چشم استفاده نکنید.
مطمئنا با رعایت و دنبال کردن همین نکات به نظر ساده می توانید تا حد بالایی از آسیب های ممکنه در این قسمت جلوگیری کنید و از پیری و چروکیدگی آن پیشگیری کنید.

پوست زیر چشم شما بسیار حساس و ظریف می باشد این بخش از بدن به مراقبت زیادی نیاز دارد شما برای رفع سیاهی زیر چشم، پف و یا چین و چروک های اطراف چشم با استفاده از مواد موجود در منزل ماسک های طبیعی و کارآمد تهیه کرده و از آن ها استفاده کنید.

ماسک دور چشم نعناع و عسل

برگ های نعناع دارای ویژگی خنک کنندگی می باشند که خستگی چشم های شما را رفع می کنند. علاوه بر این نعناع دارای ویژگی های ضد تورمی و آنتی اکسیدانی می باشد که می تواند سیاهی و یا گودی زیر چشم شما را به حداقل برساند.
مواد لازم برای تهیه ماسک دور چشم نعناع و عسل
یک مشت برگ نعناع خشک شده
یک قاشق غذاخوری عسل
طرز تهیه ماسک دور چشم نعنا و عسل
برگ های نعناع را خورد کنید و یک قاشق غذاخوری عسل به آن اضافه کنید.
این ترکیب را بطور کامل در اطراف چشم های خود بکار ببرید.
برای ۱۵ دقیقه صبر کنید و سپس صورت خود را با آب سرد بشویید.
می توانید هرشب قبل از خواب از این ماسک دور چشم استفاده کنید تا سیاهی زیر چشم شما به تدریج از بین برود.

ماسک دور چشم گوجه فرنگی و لیمو برای گودی زیر چشم
گوجه فرنگی ها دارای ویژگی های مرطوب کننده می باشد و می توانند برای رفع گودی زیر چشم مورد استفاده قرار گیرند. گوجه فرنگی ها دارای ویتامینA ,B, و مواد معدنی می باشد و به همین دلیل می توانند سلول ها را بازسازی کرده و سوخت و ساز سلولی را فعال سازد. لیمو یک ضد عفونی کننده طبیعی می باشد و از اختلالات و حساسیت های پوستی پیشگیری می کند. لیموها همچنین می توانند برای منافذ باز پوستی مورد استفاده قرار گیرند. این میوه همچنین می تواند برای رفع لک و پیس مورد استفاده قرار گیرد.
موارد لازم برای تهیه ماسک دور چشم گوجه فرنگی و لیمو
1 عدد گوجه فرنگی
1 عدد لیمو
طرز تهیه ماسک دور چشم گوجه فرنگی و لیمو
آب گوجه فرنگی و لیمو را در کاسه ای بریزید.
آن ها را با استفاده از یک قاشق کملا هم بزنید.
این ترکیب را با دقت برای اطراف چشم خود استفاده کنید.
یک ساعت صبر کنید و سپس صورت خود را با آب بشویید.

شادابی پوست دور چشم

کرم های مختلفی برای درمان تیرگی گودی و چروک دور چشم با اثر قوی وجود دارد که چند نمونه از آنها را در سایت باستاره به شما معرفی خواهیم کرد.

انواع کرم های دور چشم

دیدگاهتان را بنویسید

جستجو در سایت

دسته بندی ها

درحال بارگذاری ...
بستن
مقایسه