سیر برای از بین بردن جوش

استفاده از سیر برای از بین بردن جوش صورت 

جوش یکی از متداول‌ترین مشکلات پوستی است که گریبان‌گیر اکثر افراد می‌شود. این زائده پوستی زمانی اتفاق می‌افتد که باکتری در منافد بسته شده پوست، رشد می‌کند. منافد پوست به دلیل چربی ترشح شده توسط غدد سبابه پوست و آلودگی محیطی بسته می‌شوند. در ادامه این مقاله با ما همراه باشید تا روش استفاده از سیر برای جوش صورت را به شما بگوییم.

 

آلیسین موجود در سیر دارای ویژگی‌های ضدباکتری، ضدقارچ، ضدویروس و ضدعفونی کننده است که باکتری‌های عامل جوش را از بین می‌برد. سیر همچنین ویژگی‌های ضدالتهابی دارد که به کاهش التهاب، درد و حساسیت پوست کمک می‌کند. سیر حاوی ترکیبات گوگردی هم هست که به عنوان عامل خشک کننده عمل می‌کند. این ترکیبات همچنین به کاهش میزان لکه‌ها و جای جوش هم کمک می‌کند. ویژگی‌های آنتی‌اکسیدان سیر، در مبارزه با رادیکال‌های آزاد مخرب پوست هم بسیار مؤثر است.

لینک مستقیم خرید ژل ضد جوش درماسیف

 

سیر برای از بین بردن جوش

 

روش‌های مختلفی برای استفاده از سیر برای جوش صورت وجود دارد که ما در اینجا روشی را معرفی می کنیم :

ماسک سیر و سفیده تخم مرغ برای از بین بردن جوش صورت :

سفیده تخم مرغ سرشار از پروتئین و مواد معدنی است که پوست برای سالم ماندن به آنها احتیاج دارد. هنگامی که از سفیده تخم مرغ در ماسک استفاده شود، اندازه منافد پوست را کاهش داده و چربی اضافی را خشک می‌کند تا از عفونت جلوگیری کند.

برای درست کردن ماسک سیر و سفیده تخم مرغ برای از بین بردن جوش صورت، چند حبه سیر را پوست بکنید و حلقه کنید. حلقه‌های سیر را روی جوش‌های صورت بمالید و اجازه بدهید آب سیر (به مدت ۵ دقیقه) روی پوست خشک شود. پس از این مدت، یک سفیده تخم مرغ زده شده را روی صورت خود بگذارید. بعد از اینکه سفیده تخم مرغ کاملا خشک شد،‌ صورت خود را با آب ولرم شستشو دهید و آن را به آرامی خشک کنید.

برای دیدن نتیجه بهتر این ماسک در از بین بردن جوش صورت،‌ می‌توانید هر روز از این روش استفاده کنید.

 

 

برای دیدن صفحه اینستاگرام فروشگاه ستاره فرهنگ کلیک کنید.

برچسب‌ها:

دیدگاهتان را بنویسید

جستجو در سایت

دسته بندی ها

درحال بارگذاری ...
بستن
مقایسه