سرم ویتامین سی

سرم ویتامین سی چیست ؟

سرم ویتامین سی یک آنتی اکسیدان است، این بدین معنی است که می‌تواند از آسیب‌های وارده به سلول از سوی خورشید و محیط جلوگیری کند.

بهترین راه برای محافظت، استفاده مستقیم ویتامین C روی پوست صورت است. اما یک دلیل وجود دارد که نباید مرکبات را به صورت مستقیم برروی گونه‌ها و صورت قرار داد.

هنگامی که شما این کار را خودتان انجام دهید، هیچ کنترلی بر کیفیت و امن بودن آن ندارید. علاوه بر آن، ممکن است اصلاً کارآمد نباشد. به همین دلیل است که هنگام خوردن و یا نوشیدن مکمل ویتامین C که به عنوان اسید اسکوربیک نیز شناخته می‌شود، پوست ما فقط مقدار کمی از آن را به دست می‌آورد. با این حال، هنگامی که ویتامین C به شکل سرم در می‌آید و از نظر شیمیایی ماهیت آن تغییر می‌کند، باعث می‌شود تا پوست ما مقدار بیشتری از ویتامین C را جذب کند.

سرم ویتامین سی خاصیت محافظت در برابر نور یا Photoprotective دارد که باعث کاهش استرس و رادیکال‌های آزاد اعم از دود خودروها، دود سیگار و مواد شیمیایی می‌شود.

 

 

مزایای سرم ویتامین C :

کاهش چین و چروک
محافظت و افزایش تولید کلاژن
مراقبت در برابر خورشید
تنظیم و یک‌دست کردن رنگ پوست
روشن کننده صورت
محافظت در برابر آلودگی و سایر رادیکال‌های آزاد

بهترین زمان برای استفاده از سرم ویتامین سی در صبح و شب پس از تمیز کردن پوست است. اگر پوست خشک یا حساسی دارید بهتر است که از سرمی استفاده کنید که غلظت اسیداسکوربیک آن کمتر از ۲۰ درصد باشد، مخصوصاً اگر بخواهید دو بار در روز از آن استفاده کنید. می‌توانید آن را به همراه مرطوب کننده پوست نیز استفاده کنید تا غلظت آن کمتر شود.

 

سرم ویتامین سی

 

شگفت آور است که فواید ویتامین سی برای سلامت پوست محدود به وضعیت آنتی‌ اکسیدان آن نمی‌شود. ویتامین سی از خواص درمانی بسیاری که برای سلامت پوست شما است. اگر کرم ویتامین ‌سی به صورت موضعی به روی پوست اعمال شود باعث تسریع تولید کلاژن و الاستین می‌شود.

به یاد داشته باشید که کلاژن و الاستین هردو، فیبرهای پروتئینی هستند که به طور طبیعی وجود دارند و باعث صافی و سفتی پوست می‌شود. بنابراین در روند کمک به تولید کلاژن سازی پوست، کرم ویتامین سی از پیری زودرس پوست جلوگیری می‌کند.

این ماده خاصیتی دارد که مانع از تولید ملانین(تجمع رنگدانه)، و تغییر رنگ پوست مانند لکه‌های تیره و افزایش فشار خون می‌شود. که با ادامه‌ی روند استفاده از کرم ویتامین سی می تواند در وهله‌ی اول از ایجاد لکه‌های تیره به روی پوست جلوگیری کند. این ویتامین یک عامل قوی برای روشن کردن لکه های تیره پوست است که بدون تغییر رنگدانه‌های طبیعی پوست عمل می‌کند.

 

خرید انواع کرم ضد لک در فروشگاه اینترنتی باستاره

برچسب‌ها:

دیدگاهتان را بنویسید

جستجو در سایت

دسته بندی ها

درحال بارگذاری ...
بستن
مقایسه