سرم مو

سرم مو

سرم مو محصولی حاوی سیلیکون است که سطح موها را می‌پوشاند. بر خلاف روغن مو که داخل موها نفوذ می‌کند و باعث ایجاد تغییرات ساختاری در آنها می‌شود. این محصول از موها مراقبت می‌کند و به آنها حالت می‌دهد. در واقع، با ایجاد یک لایه محافظ روی ساقه موها از آنها در برابر آسیب‌های مختلف محافظت می‌کند. این آسیب‌ها می‌توانند شامل عوامل محیطی، ابزارهای حرارتی حالت‌دهنده مو و محصولات شیمیایی باشند. سرم با تقویت بافت مو، از وز شدن موها جلوگیری می‌کند و درخشش بیشتری به آن می‌بخشد.

استفاده از انواع سرم‌های مو به شما کمک می‌کند موهایی نرم و بدون گره داشته باشید. این محصولات حاوی هيچ گونه ماده مضر شيميايی نیستند. به طور معمول، سرم پس از هر بار شست‌وشوی موها استفاده می‌شود. با تپجه به این سرم‌های موی متنوع زیادی در بازار وجود دارند، با توجه به ویژگی‌های هر یک می‌توانید بهترین محصول را برای موهای خود انتخاب کنید.

سرم‌های مو علاوه بر سسیلیکون، حاوی وادی مثل سرامیدها، آمینو اسیدها و نرم‌کننده‌ها هستند. این مواد با حفظ رطوبت و پروتئین، فیبرهای مو را تقویت می‌کنند و شکنندگی و ریزش موها را کاهش می‌دهند. همچنین، موجب مرطوب، نرم و خوش‌حالت شدن موها می‌شوند.

 

خرید انواع روغن مو از فروشگاه اینترنتی باستاره

 

ویژگی‌های سرم مو

سرم مو

یک سرم خوب مو از موها در برابر اشعه‌های آفتاب و آلاینده‌هایی مانند غبار و دوده محافظت می‌کند. همچنین، خشکی و وزی موها را به سرعت برطرف می‌کند. سیلیکون‌های موجود در این محصول با اتصال به کوتیکول‌های مو، مزایای زیر را ایجاد می‌کنند:

 

  • با ایجاد یک لایه محافظ از موها در برابر آسیب‌های محیطی و وسایل حرارتی حالت‌دهنده مو محافظت می‌کنند.
  • مانع از دست رفتن رطوبت موها می‌شود.
  • از ایجاد الکتریسیته ساکن روی موها به ویژه پس از سشوار کشیدن جلوگیری می کند.
  • باعث نرم و ابریشمی و براق شدن موها می‌شود.
  • باعث چرب شدن موها نمی‌شود و روی موها ظاهر بدی ایجاد نمی‌کند.
  • به حالت گرفتن بهتر و سریع‌تر موها کمک می‌کند.
  • موجب تسهیل شانه‌پذیری موهای بلند و فر می‌شود.
  • برای موهای زبر، وز، فر و آسیب‌دیده بسیار مفید است.
  • روی موهای خشک و تر قابل استفاده است.

 

خرید انواع سرم‌های مو از فروشگاه اینترنتی باستاره

 

روش استفاده از سرم‌های مو

ابتدا باید سرم مناسب موهای خود را پیدا کنید. پس از این کار، موهای خود را با شامپوی مناسب شست‌وشو دهید. سپس نرم‌کننده بزنید و بشویید. صبر کنید تا موهایتان کمی خشک شوند؛ ولی نه به طور کامل. حالا با توجه به حجم و بلندی موهای خود، ۲ تا ۶ قطره سرم مو را کف دستتان بریزید. سرم را به خوبی روی دست‌ها بمالید. سرم را روی موها ماساژ دهید؛ به ویژه ساقه آنها. در آخر می‌توانید چند قطره سرم را روی پوست کف سر خود بزنید.

بعد از این کار، موهای خود را خشک کنید تا گرد و غبار یا آلودگی‌ها به آنها بچسبد. برای این منظور، می‌توانید از اتوی مو استفاده کنید.

 

بیشتر بخوانید: لوسیون مو چه کمکی به موها می‌کند؟

کرم مو و انواع مختلف آن

دیدگاهتان را بنویسید

جستجو در سایت

دسته بندی ها

درحال بارگذاری ...
بستن
مقایسه